X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Музика Америки"

Завантажити презентацію

"Музика Америки"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Музика Америки

Слайд 2

Після скасування в 1863 рабства мільйони афроамериканців опинились один на один зі своїм неприкаяним життям. Розпач і біль виразилися в піснях, які одержали назву блюз, тобто смутні, сумні пісні. Існували два різновиди блюзу: «Класичний блюз» це оркестрові інтерпретації цієї народної музики. Велику популярність він отримав завдяки таким професійним музикантам і співакам, як Вільям Хенді, Гертруда Ма Рейні і Бессі Сміт, Роберт Джонсон, Бі Бі Кінг. «Традиційний», або «простодушний» був поширений у сільських районах США.

Слайд 3

Блюз Із 1930-х рр. блюз почав «електрифікуватися», почала використовуватись електрогітара, музиканти в містах об’єднувалися в блюзові ансамблі. У Новому Орлеані й інших південних містах США виникають сотні оркестрів, що виконували танцювальну музику, побудовану на гармонійних і мелодійних принципах блюзу. Поступово сформувався стиль, що одержав назву ритм-н-блюз.

Слайд 4

Д Ж А З Стилі джазу Новоорлеанський стиль (колективна імпровізація). Диксиленд (колективи білих музикантів). Чиказький джазовий стиль (сольні імпровізації). Свінг (пов’язаний із діяльністю великих оркестрів біг-бендів). Бі-боп (модерн).

Слайд 5

Витоки джазу: Спіричуелз – духовні пісні-молитви афроамериканців. Блюз – сумні, ліричні пісні афроамериканців, що жили уздовж берегів ріки Міссісіпі. У блюзах туга поєднана з веселощами розпачу, безвір'я. Регтайм – танцювальна мелодія, дуже ритмічна, з характерним синкопованим ритмом. Як говорять про них дослідники джазу: «Це спроби негрів зіграти польки й кадрилі на свій манер».

Слайд 6

Інструменти джазу Інструменти джазу

Слайд 7

Луї Армстронг 1901 1971 Луї Армстронг – це історія джазу. З нього почалася ера солістів-віртуозів.

Слайд 8

«КОРОЛЬ ДЖАЗУ» На прізвисько Satchmo, Pops у 18 років – провідний кларнетист. у 25 років – з’явилися перші грамзаписи. 1929 рік – переїхав до Нью-йорка, де 17 років був солістом великого оркестру. Багато гастролював. 1950 рік – почав співати. Найпопулярніші твори: «Хелло, Доллі», «Let My People Go», «Wonderful world», «Колискова» Д. Гершвіна.

Слайд 9

Значну роль відіграє аранжування творів, які виконуються оркестром до 20 виконавців. Велику популярність здобули біг-бенди під керуванням Д. Еллінгтона, Б. Гудмена, Т. Дорсі та ін. Біг-бенд

Слайд 10

ДЮК ЕЛІНГТОН (1899 1974)

Слайд 11

Інструменти біг-бенду

Слайд 12

ДЖОРДЖ ГЕРШВІН (1893 1937) В основу своєї музики поклав негритянську народну музику джазового характеру, поєднуючи її з прийомами європейської симфонічної музики. СТВОРИВ НОВИЙ МУЗИЧНИЙ ЖАНР СИМФОДЖАЗ.

Слайд 13

Луї Армстронг Дюк Еллінгтон Джордж Гершвін ДЖАЗОВІ КОМПОЗИТОРИ

Слайд 14

Бенні Гудмен Елла Фіцджеральд ДЖАЗОВІ ВИКОНАВЦІ Махалія Джексон (спіричуелз)

Слайд 15

Напрями джазу Ранній джаз (хот-джаз (гарячий джаз)). Холодний джаз (кул-джаз). Світ-джаз (солодкий джаз). Бі-боп (нервовий джаз). Симфоджаз. Із джазом пов’язане виникнення такого поняття, як масова культура. він дав початок ритм-енд-блюзу, рок-н-ролу, який відкрив дорогу багатьом співакам, таким як елвіс Преслі та ін. «Рок», «фанк», «соул», естрадна музика, музика кіно і телеБачення взяли багато елементів джазу.

Слайд 16

РОК-МУЗИКА Рок є особливим субкультурним явищем; такі субкультури, як моди, хіпі, панки, металісти, готи, емо, нерозривно пов’язані з певними жанрами рок-музики. Рок-музика має велику кількість напрямів: від легких жанрів, таких як танцювальний рок-н-рол, поп-рок, бритпоп, до брутальних і агресивних жанрів  дет-металу і грайндкору. Зміст пісень варіюється від легкого і невимушеного до похмурого, глибокого й філософського.

Слайд 17

ПОП-МУЗИКА Основні риси поп-музики простота, мелодійність, опора на вокал і ритм із меншою увагою до інструментальної частини. Поп-музика орієнтована на абстрактну аудиторію, вона космополітична, у ній традиції світової музики зведені до єдиного усередненого стереотипу. У текстах пісень ідеться про прості переживання, засновані на особистих почуттях. Музика проста й відіграє роль супроводу.

Слайд 18

Слайд 19

Найвищими нагородами в музичному шоу-бізнесі вважаються: премія «Греммі» (Grammy Awards), MTV (Європейське, Австралійське та ін.); «Золотий глобус» (саундтреки до фільмів); успішність артиста визначається кількістю проданих дисків.

Слайд 20

Mадонна; Mайкл Джексон; Вітні Х’юстон (соул); Мерая Кері (соул); Крістіна Агілера; Шакіра (R&B); Роббі Вільямс; Джордж Майкл; Стінг; Брітні Спірс. Видатні виконавці:

Слайд 21

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Музика