"Музичні ритми Америки"
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Музика – це цілий світ: і стиль життя, і особливості психологічного стану, і вираження світогляду, і складності життєвого самовизначення. Американська музика – єдино-джерело більшості сучасних найпоширеніших жанрів музичного мистецтва.
Джаз народився у Новому Орлеані і поєднував енергійні ритми африканських рабів із простими мелодіями і співзвуччями, що колоністи привезли з Європи. Джаз Вирізняється джаз імпровізаційністю, підвищеною емоційністю, витонченою ритмічністю, специфічним складом виконавців та інструментів, використанням різноманітних тембрових барв, звуконаслідуванням тощо.
Луї Армстронг Луї Армстронг — вокаліст, композитор, творець і керівник джазових оркестрів і ансамблів, кіноактор. Він створив віртуозний імпровізаційний виконавський стиль гри на трубі, якому властиве вільне трактування мелодій. Армстронг розробив особливу манеру виконання — спів «скетом» (різновид джазового співу, коли мелодію імпровізують, додають до неї безглуздий набір слів; тут спів стає своєрідним додатковим інструментом).
Спірічуелс Спірічуелс — жанр духовних співів афро-американців. Багатоголосся, гармонії та мелодії поєднуються у спірічуелсі із виражальними засобами і прийомами афро-американської музики. Поетичний зміст пов'язаний із біблійними текстами, а також із повсякденним життям афро-американців. Спірічуелс виконують хором без інструментального супроводу, із плесканням у долоні й танцювальними рухами співаків.
Ґоспел Ґоспел — вид музики, що походить від сольних одноголосних духовних гімнів північноамериканських негрів-баптистів на сюжети з Євангелія. Музика ґоспел — здебільшого вокальна, гармонічна, спирається на релігійні (християнські) тексти. Деякі форми ґоспелу виконують із супроводом електрогітар, барабанів та бас-гітари. З-поміж найвідоміших виконавців ґоспелу — Махалія Джексон, Елвіс Преслі, Літл Ричард, Джонні Кеш, Біллі Престон, Ел Ґрін та ін.
Вітні Х'юстон Вітні Х'юстон — американська поп-співачка, яка працювала також у напрямах R&B та ґоспел. Одна з найуспішніших співачок світу. Кількість проданих нею записів становить 170 млн примірників. Вітні розпочала творчу кар'єру 1985 року. Х'юстон має найбільше нагород з-поміж артистів.
Свінг Свінг — стиль джазу, у якому відсутня колективна імпровізація, а на перший план виступають аранжування та сольна імпровізація. Свінг вирізняється передусім активністю контрабасу й барабанів, помірним або швидким темпом та неповторним ритмом. «Королем» свінгу вважають Бенні Гудмена. З-поміж найвідоміших виконавців свінгу — Ф. Сінатра, Б. Кросбі та ін.
Блюз Блюз — світська лірична пісня афро-американців, зазвичай сумного елегійного змісту. Виражати за допомогою блюзу турботи і радості, розповідати про життя і кохання стало звичаєм негритянського населення. У них зображено життя знедоленого народу: непосильна праця, утрачена людська гідність, розлука і страждання. На початку розвитку блюзову пісню зазвичай виконували під акомпанемент гітари або гармоніки.
Регтайм Регтайм — 1.) спосіб гри на фортепіано, що імітував звучання банджо; 2.) форма міської танцювальної музики американських негрів. Регтайм не має імпровізаційної форми, його записують нотами. Регтайму властиві дві різні лінії: чіткий, рівномірно акцентований маршовий ритм, де чергуються окремі ноти з акордами вдвічі коротшої тривалості. Виконують регтайм у помірному або швидкому темпі.
Рок Рок — музичний стиль, що характеризується чітким ритмом, застосуванням електрому зичних і ударних інструментів. Від інших музичних стилів рок-музику відрізняє наявність електроінструментів, а також специфіка їх звучання: експресивна й агресивна. Головним інструментом є електрогітара – у рок-музиці вона стала візитною карт кою.
Музичні напрями, що поєдналися у рок-музиці Ритм-енд-блюз — музика афро-американського населення СІЛА, що поєднує танцювальний біт (біт — удар) та урбаністичний (міський) блюз. Кантрі-енд-вестерн — це ковбойські, дорожні, матроські пісні й кантрі (сільські) блюзи, що мали особливий колорит і надзвичайну виразність. Рок-н-рол — перший напрям рок-музики, що набув міжнародної популярності. Це водночас новий музичний стиль і новий танець. Він є поєднанням спрощеного і швидкого за темпом ритм-енд-блюзу з музикою кантрі. Провідну роль у складі інструментів відіграє електрогітара, на якій часто виконують сольні партії.
Вілл Хейлі Вілл Хейлі – співак у стилі кантрі та вестерн, виконував ритм-енд-блюзові композиції. Його пісня «Rock Around the Clock» увійшла до американських чартів у травні 1954 року, а з липня упродовж 6 тижнів очолювала хіт-парад. Протримавшись у рейтингу 40 кращих пісень, композиція стала шлягером. 1957 року Хейлі став першим рок-музикантом із США, який гастролював у Великій Британії. За своє життя співак продав більше ніж 60 млн платівок.
Схожі презентації
Категорії