X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Віднімання двоцифрових чисел

Завантажити презентацію

Віднімання двоцифрових чисел

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Дзвінко дзвоник продзвенів, розпочати урок велів.

Слайд 3

- Діти, хто скаже, яке наближається свято? - Але цей Новий рік під загрозою. Дід Мороз надіслав нам телеграму. Прочитайте її.

Слайд 4

Баба Яга сховала Снігуроньку далеко у лісі у своїй хатинці на курячих ніжках. Я сподіваюся на те, що ви обов’язково врятуєте Снігуроньку своєю працею та гарними відповідями на уроці. Тож треба бути уважними, спостережливими, розумними. Дід Мороз

Слайд 5

Дід Мороз надіслав нам карту подорожі. У кожного з вас є на парті ця карта. Під час нашої подорожі ми будемо заповнювати завдання карти, щоб звільнити Снігуроньку від злої Баби Яги. Девіз нашої подорожі : У подорожі будь уважним, добре думай, розумій. Знай, що вчитись завжди важко. Легше буде у житті!

Слайд 6

Слайд 7

59 1.Усний рахунок. - Щоб відшукати хатинку на курячих ніжках, треба розшифрувати карту. За кожною ялинкою захована відповідь, а сніговичок покаже вам букву. Якщо правильно розв’яжете приклади, дізнаєтесь, де знаходиться хатинка Баби Яги. У карту внесіть відповіді. О 43 З 20 Е 95 Р 11 О 43 96 58 Я М А ОЗЕРО ЯМА 33+26 96-53 40-20 24-13 87-44 80+16 69-11 2+93

Слайд 8

2. Вірші – задачі. - Ми йдемо через ліс до озера Яма шукати Снігуроньку. І раптом нам назустріч із хащів виходить Лісовик – помічник Баби Яги. Він нас пропустить далі, якщо ми виконаємо його завдання. Не забувайте записувати відповіді у карту. 20 ялинок у лісі росли. В школу ялинку одну відвезли. Скільки ялинок лишилося там. Добре подумаєш – скажеш це сам. 19 ялинок Подивіться, угорі на ялинці – снігурі. Тут - 12 і 16 - там. Дайте лік всім снігурам. 28 снігурів 17 горішків на пеньку спочивали в холодку. А вечірньої пори Білка принесла ще три. Так до ранку й пролежали. Скільки всіх горіхів стало? 20 горіхів 27 синичок, гарних пташок, на вербі сиділи. Три подружки-щебетушки раптом полетіли. Скільки ж їх залишилось? 24 синички - З яких розрядів складаються числа, що ви записали у відповіді? Як називаються ці числа?

Слайд 9

3. Каліграфічна хвилинка. - Ми майже дісталися хатинки, де зла Баба ховає Снігуроньку. Але шлях нам закидала камінням лісова Кікімора. - Треба обережно розібрати це каміння. У карту подорожі каліграфічно, охайно, правильно випишіть тільки двоцифрові числа у порядку їх зростання. 18,23,56,89 23 287 18 56 203 7 89 9

Слайд 10

- Своїми правильними відповідями ви розчаклували злу лісову Кікімору і вона перетворилася на добру Фею. Тому Фея допоможе нам вивчити нову тему, щоб подолати подальші перешкоди у подорожі. А сьогодні на уроці Фея хоче, щоб ми познайомились із короткою формою коментування письмового віднімання, вивчили цю форму, тому що надалі нею буде зручно користуватися при обчисленнях.

Слайд 11

Пояснення: - Залишився ще один камінь, але на ньому не число, а приклад. Є бажаючи розв’язати цей приклад з повним коментуванням? 18 45 - 27

Слайд 12

- А тепер обчислимо письмово різницю чисел 86 і 38. Виконуючи письмове віднімання, можна скористатися короткою формою коментування й міркувати так: 86 - 16 мінус 8 – вісім, пишу 8; - 7 мінус 3 – чотири, пишу 4; 38 48різниця – 48. - Порівняйте, якою формою коментування письмового віднімання користуватися зручніше?

Слайд 13

Фізкультхвилинка

Слайд 14

Робота над задачею на порівняння - Наша подорож продовжується. Ми стоїмо біля хатинки на курячих ніжках. Але нас не пускає Кіт – Баюн. Він хоче, щоб ви розв’язали його завдання. Сніговик Макс важить 72 кг, а сніговик Мікс – 45 кг. На скільки кілограмів маса сніговика Мікса менше маси сніговика Макса? 72 кг 45 кг на ?

Слайд 15

Самостійне розв’язування задачі за опорною схемою. У мішку Діда Мороза було 96 подарунків. Він роздав дітям 57 подарунків. На скільки більше подарунків у Діда Мороза було, ніж він роздав? Було – 96 подарунків Роздав – 57 подарунків на ? 96 57 39

Слайд 16

Як вже нам говорили, Баба Яга страшенно боїться розумних та уважних дітей. Тому завдання вона вам приготувала важке. Якщо виконаєте його без помилок, вона віддасть вам Снігуроньку. У карті подорожі ставте знак «+ », якщо твердження правильне і знак « - », якщо – хибне. а) Від перестановки доданків сума змінюється. б) У числі 77 сім десятків і сім одиниць. в) Число 26 більше числа 20 на 6 одиниць. г) У числі 98 дев’ять десятків і вісім одиниць. ( - ) (+) (+) (+) ґ) Задачу можна розв’язати без питання. ( - )

Слайд 17

- Молодці, діти! Врятували ви Снігуроньку від злої Баби Яги. Як же розлютилася вона! І як зраділа Снігуронька!

Слайд 18

А тепер час повертатися додому. Ось наша дорога. - Дорога привела нас додому, щоб і вдома ви працювали на відмінно. Виконаєте задачу 460 , а приклади 459 на сторінці 82 прокоментуєте коротко вголос батькам або вихователю ГПД.

Слайд 19

- Дід Мороз і Снігуронька радо вітають вас. Вони вдячні вам за порятунок. А тепер подивіться на нашу карту і пригадайте нашу подорож. - З якою формою коментування прикладів ви сьогодні познайомилися? - Якою формою коментування користуватися зручніше? - Чи задоволені ви подорожжю і тим, що своєю наполегливою працею врятували Снігуроньку?

Слайд 20

Незабаром Новий рік! Оформлення – ресурси Інтернету.

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Математика