МАТЕМАТИЧНИЙ ТУРНІР
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
МАТЕМАТИЧНИЙ ТУРНІР Предмет математики настільки серйозний, що не варто втрачати нагоди зробити його трохи цікавішим. Блез Паскаль
КОНКУРС Що? Де? Коли? 1. Дідуся звати Павло Іванович, його онука – Михайло Миколайович. Як звати батька онука? 2. Три друга Юрко, Руслан та Олексій замовили фірмову піцу. Юрко з’їв 50% від третини всієї піци, Руслан з’їв третину від 50% всієї піци, а решту з’їв Олексій. Вкажіть діаграму, на якій може бути зображений розподіл шматочків піци, якою ласували друзі
3. Яке з чисел не є простим? 563 641 887 951 4. Чи ділиться число 62014 +4 на 5? 5. Покажіть найдавніший обчислювальний прилад Що? Де? Коли?
А) «О великий царю, для Вас, звісно, є!» Б) «О великий царю, у Вас і без геометрії багато важливих справ!» В) «О великий царю, накажіть, і його прокладуть!» Г) «О великий царю, в геометрії немає царського шляху!» Що? Де? Коли? 6. Одного разу цар Птолемей запитав у Евкліда, чи немає в геометрії коротшого шляху для її вивчення, ніж той, що пропонує Евклід. Що на це відповів царю вчений?
7. Відношення діаметра Землі до діаметра Місяця дорівнює 3,66; Нормальна температура людського тіла 36,6 градусів. Яке ще відоме вам число складається з таких самих цифр? Що? Де? Коли?
8. В середньовічній Європі їх називали “Мавританським танцем дев’ятьох”. Назвіть їх незвичайного десятого партнера, родом з Індії. Що? Де? Коли?
Що? Де? Коли? 9. Петро Перший добре знав адицію, субстракцію, мультиплікацію і дивізію. В ті часи це знали далеко не всі і Петро Перший наполегливо примушував своїх підлеглих вивчати адицію, субстракцію, мультиплікацію і дивізію. В наш час це знає кожен школяр. Як зараз звучать ці слова?
Практичні завдання 1. Обчислити об’єм фігури 2. Побудувати бісектриси трикутника за допомогою циркуля і лінійки
Назвати математичний термін, про який йде мова за найменшу кількість кроків (I) У формі цієї фігури шикуються піхотинці, і цей спосіб по-військовому називають каре. Ця фігура дала назву відомому французькому танцю кадриль. У 2003 році внаслідок оптичної ілюзії мешканці японського острова Хоккайдо побачили Сонце у вигляді цієї геометричної фігури. Його форму має ділянка, з якої злітає вертоліт. Казимир Малевич намалював відому картину із зображенням цієї фігури. Він має стільки сторін, кутів та вершин, скільки учасників у квартеті. Його завжди бачимо на шахівниці. Він використовується, як зручна одиниця площі. Про нього складено прислів’я: « Що вздовж, що впоперек». Він є одночасно чотирикутником, прямокутником, паралелограмом і ромбом.
Математики його називають двомірним симплексом. Симплекс латиною означає « найпростіший». Вивченню його властивостей присвятили свої дослідження Ейлер, Наполеон та інші. Наука про його вимірювання має назву тригонометрія. Інженери люблять його за жорсткість форми: якщо стрижні, що утворюють його, з’єднати шарнірно, то його не можливо змінити, на відміну від інших геометричних фігур. Ця геометрична фігура є на небесах сузір’ям. Ця геометрична фігура не має жодної діагоналі. Його форму нагадує поверхня дельтаплана та капелюх Наполеона. Цю форму мають попереджувальні дорожні знаки. Форму цієї фігури має рамка для встановлення шарів у піраміду перед початком гри у більярд. Він буває любовний, бермудський, прямокутний, рівнобедренний. Назвати математичний термін, про який йде мова за найменшу кількість кроків (II)
Схожі презентації
Категорії