X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Гра математичне поле чудес

Завантажити презентацію

Гра математичне поле чудес

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Математичне Позакласний захід з математики для учнів 9 класу Підготувала вчитель математики Тернівського НВК Бескишка Наталія Миколаївна 2013 рік

Слайд 2

Мета : розвивати пізнавальний інтерес до предмета, до історії розвитку математики, до питань, що вивчаються в ній, до історії життя й наукової діяльності вчених-математиків; прищеплювати навички ділового спілкування; розвивати логічне мислення, творчість, працьовитість, упевненість у своїх силах; сприяти розвитку толерантних відношень під час гри: основне правило «Поважай думку іншого».

Слайд 3

Обладнання Поле-барабан для гри “Поле чудес” Ноутбук, проектор, екран. Призи

Слайд 4

Запитання відбору першої трійки гравців Назвіть автора , який написав підручник арифметики для початкової школи та роман «Війна і мир»

Слайд 5

Лев Толстой

Слайд 6

2. Хто з відомих математиків був переможцем із кулачного бою на 58-х Олімпійських іграх, які проходили в 548 році до н. е., а потім перемагав ще на декількох Олімпіадах?

Слайд 7

Піфагор

Слайд 8

3. Перше ім'я жінки, яке зустрічається в історії математики . Про неї відомо лише те, що вона була найуважнішим слухачем у школі Піфагора. Про це свідчить задача з Палатинської антології — найвідомішої збірки Х-ХІVст.

Слайд 9

Теано

Слайд 10

Правила гри «0» - хід переходить до наступного гравця; «+» – відкрити будь-яку букву і зробити ще один хід; П – приз; Число або «x2»- назвати букву; Б – банкрот, очки згоряють, хід переходить до наступного гравця.

Слайд 11

Софія Ковалевська — відома жінка-математик. ЇЇ роботи стосувалися досить тонких розділів вищої математики, причому дві з них — математичного аналізу. Третя робота торкалася астрономії. Софія Василівна стала першою у світі жінкою-професором. Також Ковалевська була обдарованим письменником і публіцистом.

Слайд 12

Завдання першій трійці гравців Назвіть роман, який написала Софія Ковалевська. Н І Г Е Л І С Т К А

Слайд 13

Запитання відбору другої трійки гравців 1. Скільки трикутників зображено на даному малюнку?

Слайд 14

Слайд 15

2. Яке число ділиться на всі натуральні числа без остачі ?

Слайд 16

3. Ірина припустилася в диктанті 12 помилок, а Микита, який у неї все списав, - 32 помилки. На скільки більше своїх помилок у Микити , ніж у Ірини? На 8 помилок (32 – 12) – 12 = 8

Слайд 17

Ця відома жінка-математик народилася в Парижі. З дитинства захоплювалась математичними творами, особливо ж історією математики. Оскільки того часу жінок не зараховували до Політехнічної школи, вона, користуючись конспектами лекцій, брала участь у письмових вправах під псевдонімом Леблан. Займалася теорією чисел, кілька формул у теорії чисел носять її ім'я. Ця жінка — одна із засновників математичної фізики. За дослідження в теорії пружності одержала премію Паризької АН (1811). Це була перша премія, видана Паризькою академією жінці.

Слайд 18

Завдання другій трійці гравців Назвіть її прізвище. Ж Е Р М Е Н

Слайд 19

Запитання відбору третьої трійки гравців 1. Порахуйте, скільки кутів зображено на малюнку.

Слайд 20

Слайд 21

2. Запишіть число 100 шістьма однаковими цифрами. 99 + 99 : 99 = 100

Слайд 22

3. Куб має 8 вершин і 12 ребер. Скільки вершин і скільки ребер має геометричне тіло, яке складається з двох кубів, якщо один стоїть на другому?

Слайд 23

вершин – 8 ребер – 12

Слайд 24

Ця жінка – дочка відомого грецького вченого Теона. Вона народилася і жила в Александрії в 370-415рр. Була першою жінкою-математиком, філософом, астрономом і лікарем. Вона була настільки всебічно освіченою, що на її думку зважали всі вчені того часу. Вона написала коментарі до праць Діофанта і Аполлонія. Але, на жаль, її наукові праці не збереглися. Вона, як і її предки, була язичнецею, а в той час поширювалося християнство, язичество зазнавало гоніння. Незважаючи на те, що у неї було багато друзів серед християн, під час вуличних заворушень в Александрії натовп розтерзав видатну жінку.

Слайд 25

Завдання третій трійці гравців Назвіть її ім′я . Г І П А Т І Я

Слайд 26

Гра з глядачами Одного разу англійська королева прочитала книжку, яка їй дуже сподобалася. Вона запитала, чи написав цей автор ще якісь книжки. Одержавши ствердну відповідь, коро лева звеліла принести всі ті книжки, щоб про читати їх теж. Вона була дуже здивована, поба чивши наступного дня багато книжок, написа них незрозумілими математичними символами: автор книжки, яка її зацікавила, виявився математиком. Назвіть автора цієї книжки. Л Ь Ю ї С К Е Р Р О Л Л “Аліса в країні чудес” Підказка

Слайд 27

Вона – перша французька жінка-математик і астроном. Народилася 5 січня 1723 року в Люксембурзькому палаці в Парижі, де її батько служив у будинку королеви Іспанії Луїзи-Єлизавети Орлеанської. Філібер Коммерсон, французький вчений-натураліст, на честь Ніколь-Рейн назвав чудову нову квітку, привезену з Японії. Закріпилося, однак, за квіткою інше ім'я - гортензія, дане іншим ботаніком Антуаном де Жюссье. Це породило плутанину, і іноді можна зустріти твердження, що гортензією звали цю жінку.

Слайд 28

Фінал Назвіть прізвище цієї жінки Л Е П О Т

Слайд 29

Ця жінка відомий італійський математик і філантроп. Вона походить з заможної купецької сім'ї, в якій була 21 дитина. Марія Гаетана була старшою з дітей. Її батько був професором математики, він з дитинства підтримував математичні здібності дочки і подбав про хорошу освіту Марії Гаетано. У віці 21 року вона захотіла піти в монастир, але її батько був проти. Вона підкорилася його волі і зайнялася математикою. У 1748 році вона опублікувала свою роботу «Основи аналізу» . Крива Верзіера названа ім'ям Марії Гаетано, яка досліджувала цю криву. Вона мала також досягнення у диференційному численні.

Слайд 30

Супер – гра Назвіть, як на її честь назвали плоску криву, що в декартовій прямокутній системі координат виражається рівнянням Л О К О Н А Н Ь Є З І

Слайд 31

ВІТАЄМО З ПЕРЕМОГОЮ!!!

Слайд 32

До нових зустрічей !

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Математика