X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Розвиток культури СРСР у 30-ті роки

Завантажити презентацію

Розвиток культури СРСР у 30-ті роки

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Субкультура растаманів Виконала: Студентка 521 групи Пилявська Марія

Слайд 2

Вступ Растамани (растафарі, растафаріанцамі) - релігійний рух, субкультура, яка зародилася в середовищі афро-американців, нащадків чорношкірих рабів, що включає в себе систему поглядів, тип поведінки і музичний напрямок. Цей рух набув популярності завдяки музиці «реггі (reggae)», що виконували Боб Марлі і Альфа Блонді.

Слайд 3

Ідеологія растаманів Насправді головна ідея раст-культури - це "велика надія всіх африканців повернутися на батьківщину і позбавитись від Вавилону". Поняття Вавилона розглядається так: всі ми спочатку народжуємося в клітці, але звикаємо, дорослішаємо і перестаємо помічати кайдани, які не дають нам звільнитися. Ми змушені жити так, як вирішують за нас політики, практично не маємо право вибору (можемо вибирати тільки в дрібницях), і завжди залежимо від політичних стереотипів, бо звикаючи до них, вважаем їх істинно вірними твердженнями. Для ямайських растаманів втілення Вавилона - Америка. Адже 400 років поспіль кораблі вивозили африканських рабів в Америку, люди були готові прийняти визволення будь-яким чином. І саме в той момент 2 листопада 1930 Рас (по-ефіопські «принц») Тафарі Маконнен, що вважається прямим нащадком царя Соломона і цариці Савської, зійшов на престол Ефіопії під ім'ям Хайле Селассіє. Ямайці отримали надію, але ситуація не покращилась вагомо. Їх свобода була лише написана на папері та далека від дійсності. Ямайка далі залишалася британською колонією. Отже саме за свободу вони молили свого бога Джа у релігійних співах.

Слайд 4

Растамани змішали Біблію і місцеві ефіопські сказання в єдину віру. Африканські легенди розповідають про Джа-борця за свободу і мир, воїна-лева, великого і могутнього повелителя і захисника всіх тварин. Ефіопського принца Хайле растамани вважають живим втіленням Джа на землі. Хайле, він же Джа растафай, правив Ефіопією до 1975 року, проповідував ідеї ненасильницької боротьби за визволення «не лише розсіяних по світу ефіопів, але і взагалі людей, звірів, трав та інших форм життя».

Слайд 5

З точки зору растаманів: можна любити людей, палити траву, байдикувати, осягати сенс життя, розповідати іншим про растафарі, філософствувати, грати на барабанах, носити дреди і слухати реггі; не можна їсти свинину, молюсків, сіль, оцет, риб без луски, коров'яче молоко, палити тютюн, пити ром і вино, носити речі з чужого плеча, їсти приготовану іншими їжу, грати в азартні ігри, торкатися мертвих, проповідувати негідним.

Слайд 6

Растамани наставляяють людей у свою віру за допомогою марихуани (в раста-культурі - «трава мудрості»). На Ямайці марихуану називають «Brain food» («їжа для мізків»). За їх легендою, вона вперше виросла на могилі царя Соломона, котрого вважали наймудрішим з мудрих. На думку растаманів, марихуана допомагає людині прийти до бога і по-справжньому зрозуміти цей світ.

Слайд 7

Музичний напрямок Реггей, реггі (raggae) - це культова музика, присвячена богу Джа.

Слайд 8

Стиль одягу Кольори растафарі - зелений, жовтий, червоний. Вони вибрані не випадково - це колірна гамма ефіопського прапора. Спочатку растамани, в основному, вибирали вільні мішкуваті сорочки і полотняні штани, так як подібна одяг ідеально підходить для жаркого ямайського клімату. Сьогодні, одяг растаманів і їх стиль дотримується частково. Обов'язковим атрибутом повинна бути шапка на голові з трьома різнокольоровими смужками. Найчастіше такі головні убори не купують, а в'яжуть самостійно.

Слайд 9

Висновок На жаль, растафаріанство недооцінюється оточуючим світом. Більшість людей, і в тому числі навіть ті, хто називає себе растаманом, не розуміють, що суть субкультури растафарианства полягає не в курінні травки, але і в пізнанні чогось більшого. Багато хто забуває про те, що Растафарі - велика субкультура, яка прийшла до нас здалека і принесла багату мистецьку спадщину поколінням, в тому числі і гімни від Боба Марлі, які, можливо, найбільш хвилюючі з усіх створених у XX століттї. Історію Растафарі варто знати і шанувати кожному, а особливо тому, хто вважає себе її наслідувачем.

Слайд 10

Дякую за увагу

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Культура