X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Російський балет ХХ століття

Завантажити презентацію

Російський балет ХХ століття

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Початок ХХст. Ознаменувався новаторськими пошуками, прагненнями перебороти стереотипи, умовності академічного балету XIXст. Великий внесок у російське балетне мистецтво вніс М.М. Фокін істотно розширивши коло ідей та образів у балеті, збагативши його новими формами та стилями. Його постановка для “Російських сезонів” балетів “Шопеніана”, “Петрушка”, “Жар-птиця” й інші принесли славу російському балету за рубежем. Завоювала світову популярність створена Фокіним для Анни Павлової мініатюри “Умираючий лебідь”(1907р.)

Слайд 3

У ХХст. У США балет розвивався завдяки зусиллям Джорджа Баланчина й американського балетного театру, а в Англії- завдяки впливу Марії Рамперт Радянські митці у своїй творчості пішли шляхом всебічної драматизації хореографічної дії, життєвості і народності сценічних образів. Художнє втілення в радянському балеті знаходять теми радянського патріотизму, творчої праці, визвольної боротьби трудящих наприклад: “Червоний мак”, “Полум”я Парижу”, ”Бахчисарайський фонтан”. Також яскравими виставами були “Золотий вєк”, “Ромео і Джульєта”, “Попелюшка”.

Слайд 4

Історія російського балету починається з 1738року. Саме тоді, завдяки прохання французького танцмайстера Жана-Батіста Ланде, з”явилася перша в росії школа балетного мистецтва- відома нині на весь світ Санкт- Петербурзька Академія танцю імені Агрипини Яківни Ваганової. Правителі російського престолу завжди дбали про розвиток танцювального мистецтва. Михайло Федорович першим з російських царів ввів у штат свого двору нову посаду танцюриста. Ним став Іван Лодигін. Він повинен був не тільки танцювати сам, але й навчати цьго ремесла інших.

Слайд 5

Тоді було заведено показувати між актами п”єси сценічний танець, який іменували балетом. Пізніше за спецільним наказом Імператора Петра Першого танці стали складовою частиною придворного етикету.

Слайд 6

У Петербурзі бальний танець став обов”язковою дисципліною в Шляхетському кадетському корпусі.

Слайд 7

У вересні 1737році Ланде подав прохання, в якому зумів обгрунтувати необхідність створення нової спеціальної школи, де дівчатка і хлопчики простого походження навчалися б хореографічному мистецтву. Незабаром такий дозвіл було дано. Зчеляді відібрали дванадцять дівчат і дванадцять струнких юнаків, яких почав навчати Ланде.

Слайд 8

З 1743року колишнім учням Ланде починають виплачувати платню як артистам балету.

Слайд 9

В історії залишилися імена кращих учнів першого набору: Аксенія Сергєєва, Автод”я Тимофєєва, Єлизавета Зоріна, Афанасій Топорков, Андрій Нестеров.

Слайд 10

Справжній переворот в балетной музиці справив Чайковський, який вніс до неї безперервний симфонічний розвиток, глибокий образний зміст, драматичну виразність. Музика його балетів “Лебедине озеро”(1877), “Спляча красуня”(1890), ”Лускунчик”(1892) здобула можливість розкривати внутрішній плин дії, втілювати характери героїв у їх взаємодії. У хореографії новаторство Чайковського було втілено балетмейстера Маріуса Петіпа і Л, Івановим поклали початок сімфонізації танцю.

Слайд 11

Великий внесок у російське балетне мистецтво вніс Фокін істотно розширивши коло ідей і образів у балеті, збагнувши його новими формами та стилями. Його постановки для “Російських сезонів” балетів “Шопеніана”, “Петрушка”, “Жар- птиця” та інші принесли російському балету за кордоном.

Слайд 12

Завоювала світову популярність створена Фркіним для Анни Павлової мініатюра “Вимираючий лебідь”(1907).

Слайд 13

В 1911-1913роках нагрунті “Російських сезонів” утворилася трупа “Російський балет Дягілєва”

Слайд 14

Від балету відштовхувався вільний танець, творців якого цікавила не стільки нова техніка танцю або хореографія, скільки танець як особлива філософія, здатна змінити життя. Цей рух що виник в ХХст. Служив джерелом багатьох напрямків сучасного танцю і дала поштовх реформі самого балету.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Культура