X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Музеї Гуцульщини"

Завантажити презентацію

"Музеї Гуцульщини"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Вступ Тому що завдяки ним ми можемо дізнаватись багато цікавого, нового. Музеї відіграють важливу роль в житті людей.

Слайд 3

Регіональний історико-краєзнавчий МУЗЕЙ ГУЦУЛЬЩИНИ Музей Гуцульщини знаходиться у двоповерховому дерев'яному будинку. Був відкритий 1938 року.

Слайд 4

Цікавою для відвідувачів буде виставка народного одягу та вишивки, а також вироби з дерева та глини. Експозиція музею привертає увагу своїм багатством та різноманітністю. Тут представлені предмети побуту, витвори місцевого живопису.

Слайд 5

Слайд 6

Окремий відділ музею присвячений історії Верховини: тут представлені різноманітні документи, фотоматеріали, книжки та особисті речі місцевих жителів.

Слайд 7

Косівський музей народного мистецтва та побуту Гуцульщини Косівський музей, як відділ Коломийського музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття ім. Й. Кобринського, був відкритий у 1969 році.

Слайд 8

Колекція музею нараховує близько п’яти тисяч експонатів. У ній представлено одні з кращих збірок виробів з дерева, кераміки, шкіри та металу, гуцульського одягу та вишивки. Косівський музей народного мистецтва та побуту Гуцульщини справедливо вважають центром культурного надбання Гуцульщини.

Слайд 9

Національний музей народного мистецтва Гуцульщини та Покуття Один із найстаріших і найвідоміших в Україні музей, колекція якого має понад 22 000 експонатів від періоду трипільської культури й по сьогодення. У 18-ти експозиційних залах представлені найрізноманітніші види народного мистецтва, якими здавна славиться цей край.

Слайд 10

Широко демонструються художні вироби з металу та рогу, виготовлені в різні часи майстрами Гуцульщини технікою гравірування, інкрустації, гарячого та холодного кування, плетіння. У музеї представлені також художні вироби зі шкіри: кептарі, кожухи, чоловічі торбини, пояси-череси, святкові пояси та постоли. Особливо цікаві зразки різьби на дереві, якими прикрашали житлові і культові споруди, меблі, сільськогосподарські знаряддя, предмети побуту, музичні інструменти тощо.

Слайд 11

Літературно-меморіальний музей ІВАНА ФРАНКА Перебуваючи в Криворівні в 1901-1914 рр., І. Франко зупинявся в цьому будинку, який належав у той час Василю Якіб'юку, місцевому різьбяру.

Слайд 12

У 1953 р. будинок було віддано під музей. Зараз експозиція знаходиться в трьох кімнатах. В одній представлено робочу кімнату письменника, де його відвідували О. Кобилянська, С. Грушевський.

Слайд 13

Музе й «Пи санка» Серед експонатів музею є також писанки з підписами відомих політичних діячів України. За результатами акції Сім чудес України музей опинився на восьмому місці. В колекції музею понад 6000 писанок з різних регіонів України та країн світу.

Слайд 14

Приміщення музею виготовлене повністю з кольорового скла, а загальна площа утвореного таким чином вітражу більша за 600 квадратних метрів. Музей було створено на основі колекції писанок у Коломийському музеї народного мистецтва Гуцульщини і Покуття ім. Йосафата Кобринського.

Слайд 15

Висновок Отже, ми дізнались багато про музеї Гуцульщини. У кожного з них є своя історія.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Культура