X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Мистецтво Відродження

Завантажити презентацію

Мистецтво Відродження

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Мистецтво Відродження Культура Західної Європи ©Тарасов В.В. учитель історії Серпневської ЗОШ І-ІІІ ступенів 2009

Слайд 2

Опорні поняття і дати Опорні поняття: Гуманізм Відродження Ренесанс Опорні дати: Середина XIV ст. – виникнення культури Відродження; Кінець XV – перші десятиріччя XVI ст. – епоха Високого Відродження

Слайд 3

План уроку Особливості мистецтва Відродження. Леонардо да Вінчі ( 1452 – 1519 рр.) Мікеланджело Буонаротті ( 1475 – 1564 рр.) Рафаель Санті ( 1483 – 1520 рр.) Північне Відродження

Слайд 4

Опорні поняття Гуманізм – прогресивна течія в західноєвропейській культурі, спрямована на утвердження поваги до гідності й розуму людини, її права на земне щастя, вільний вияв природних людських почуттів і здібностей. Відродження – період в історії Європи, коли в людей відродився інтерес до античної культури. Антична культура – культура Стародавньої Греції та Риму. Ренесанс – епоха в розвитку культури ряду країн Європи, що настала після Середньовіччя і характеризується піднесенням суспільно – політичного і культурного розвитку.

Слайд 5

Основні ідеї гуманістів Людина – богоподібна й розумна істота, тому заслуговує на повагу й любов. Людина має право насолоджуватися природою, коханням, славою. Людина зобов”язана бути справедливою, порядною, працьовитою, жертвувати особистою вигодою задля громадських інтересів. Людина має прагнути знань, оскільки лише творча праця та освіченість відрізняють людину від тварини. У людському суспільстві не має бути війн, розбоїв, тиранії, а повинні процвітати політичні свободи. Люди мають жити за законами та віддаватися громадським справам. Надмірний потяг до багатства є шкідливим, оскільки псує людину. Людина повинна бути щедрою і великодушною.

Слайд 6

Леонардо да Вінчі. ЛЕОНАРДО ДА ВІНЧІ (Leonardo da Vinci) (1452–1519) великий италійський художник, винахідник, інженер та анатом эпохи Відродження. Леонардо народився в містечку Вінчі на захід від Флоренції, 15 квітня 1452. Він був незаконнонарожденим сином флорентійського нотаріуса та селянської дівчини; ввиховувся в будинку батька та отримав грунтовну початкову освіту.

Слайд 7

Тайна вечеря

Слайд 8

Леонардо да Вінчі Мона Ліза

Слайд 9

Мікеланджело Мікеланджело Буонароті, в дореволюційних російських виданнях часто Мікель-анджело (іт. Michelangelo Buonarroti) - (1475–1564), італійський скульптор, художник, архітектор, поет і інженер. Ще за життя Мікеланджело його твори вважалися найвищими досягненнями мистецтва Відродження.

Слайд 10

Мікеланджело

Слайд 11

Мікеланджело

Слайд 12

Рафаєль Санті Рафае ль Са нті (іт. Raffaello Santi, Raffaello Sanzio; березень чи квітень 1483, Урбіно — † 6 квітня 1520, Рим) — італійський живописець, графік і архітектор епохи Відродження. Втілив у своїх творах гуманістичні ідеали високого Відродження.

Слайд 13

Рафаєль Санті

Слайд 14

Північне Відродження Північне відродження – це культура Ренесансу в країнах, розташованих на північ від Італії: Німеччині, Нідерландах, Франції та Англії. Представники Північного Відродження: Лукас Кранах Старший; Ханс Хольбейн Молодший; Пітенр Брейгель Старший; Альбрехт Дюрер;

Слайд 15

Альбрехт Дюрер Альбрехт Дюрер ( 21 травня 1471 - 6 квітня 1528) - німецький живописець, рисувальник, гравер, математик, теоретик мистецтва.

Слайд 16

Альбрехт Дюрер Меланхолія

Слайд 17

Пітер Брейгель Пі тер Бре йгель-старший, відомий іще як «Мужицький» - близько 1525 — 9 вересня 1569) — (фламандський) живописець та графік, найвідоміший і найзначніший із носіїв родинного прізвища пензлярів. Майстер пейзажу та жанрових сцен. Батько художників Пітера Брейгеля Молодшого (Що з пекла) і Яна Брейгеля Старшого (Що з раю).

Слайд 18

Пітер Брейгель Зведення Вавілонської вежі

Слайд 19

Домашнє завдання Читати § 12 Завдання 9 ( с.109 ) для бажаючих.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Культура