X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Запорожська Січ

Завантажити презентацію

Запорожська Січ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Відповіді до історичного диктанту 1. Хортиця. 2. Вишневецький. 3. Козацька рада. 4. Гетьман. 5. 38. 6. Богдан Хмельницький. 7. Уходники. 8. Клейноди. 9. Чайка. 10. Полк. 11. Кіннота. 12. Церква.

Слайд 3

Проблемне питання Чи можна стверджувати, що в 60 - 70 рр. ХVІІ ст. Запорозька Січ відіграла руйнівну роль для Української козацької держави?

Слайд 4

Слайд 5

охарактеризувати становище Запорозької Січі у складі Гетьманщини в другій половині ХVІІ ст., сформувавши знання про військові походи українського козацтва; ознайомити з життям і діяльністю І. Сірка та економічним розвитком Запорозької Січі у другій половині ХVІІ ст.; з'ясувати, яку політику проводив російський уряд щодо Запорозької Січі.

Слайд 6

План Роль Запорозької Січі у воєнно-політичних подіях 60 – 80-х рр. ХVІІ ст. Устрій Запорозької Січі. Кошовий отаман І. Сірко. Господарський розвиток Запорожжя.

Слайд 7

Після створення Української козацької держави Запорозька Січ підлягала владі гетьмана, хоча й зберігала певну автономію у внутрішньому житті. Після смерті Б. Хмельницького Запорожжя підпорядковувалося гетьману, проводили внутрішню і зовнішню політику.

Слайд 8

Протистояння між гетьманами і запорозькою старшиною було вигідне царському уряду.

Слайд 9

Після укладання Андрусівського перемир’я 1667 р. Запорозька Січ перебувала під контролем Речі Посполитої і Московської держави.

Слайд 10

Москва завжди ставилася до Запорозької Січі із упередженням, вбачаючи в ній оплот свободи і вільнодумства. Російська держава прагнула повною мірою використати можливості Січі у власних інтересах.

Слайд 11

За “Вічним миром” 1686 р. Січ підпорядковувалася лише московському царю. Були заборонені відносини запорожців із Польщею та Кримським ханством, а для контролю над козаками на запорозьких землях були розміщені московські залоги.

Слайд 12

Слайд 13

У ході війни Січ змінила своє розташування. З 1652 по 1709 рр. вона перебувала в гирлі річки Чортомлик, тому й дістала назву Чортомлицької.

Слайд 14

Чортомлицька Січ була оточена глибоким ровом та 13-метровим валом, оснащеним баштами з бійницями й високими дубовими палями. У центрі козацької твердині знаходився великий майдан, навколо якого були побудовані курені й помешкання старшини.

Слайд 15

Перша розташовувалася на острові Мала Хортиця (нині на території міста Запоріжжя). Вона була зведена 1556 р. українським православним князем Дмитром Вишневецьким і слугувала військовою базою козацтва на пониззі Дніпра. Звідси протягом 1556 р. було організовано численні походи запорожців у володіння кримського хана й на турецькі фортеці. Одначе восени 1557 р. запорозьку фортецю зруйнували кримські татари. Від 60-х рр. XVI ст. по 1593 р. Запорозька Січ розташовувалася на острові Томаківка, у 1593-1638 рр. - на острові Базавлук, у 1638-1652 рр. - на Микитиному Розі, у 1652-1709 рр. - на річці Чортомлик, у 1709-1711 і 1730-1734 рр. - на річці Кам'янка, у 1711-1728 рр. - в Олешках, у 1734-1775 рр. - на річці Підпільна (Нова Січ). Відомо вісім дніпровських січей.

Слайд 16

Довкола площі стояли побудовані хатки, так звані... «курені». Ті хатки були накриті очеретом або кінськими шкірами. В тій хатці жив один курінь з курінним отаманом.

Слайд 17

Посередині Січі стояла невелика церква св. Покрови. Козаки були набожні й дуже дбали про свою церкву

Слайд 18

Як військова одиниця Кошова система на Січі

Слайд 19

Гетьмана вибирає військо на раді

Слайд 20

Козацька рада — законодавчо-розпорядчі збори всіх козаків, де мав право вільно висловити свою думку кожен козак і на якій вирішувалися всі найважливіші питання. Рада була вищим органом влади на Січі.

Слайд 21

Гетьман — старший, головний серед козаків, був головнокомандувачем, мав вищу судову і виконавчу владу, а також представляв Військо Запорозьке під час переговорів, обирався на козацькій раді.

Слайд 22

Військові старшини — адміністрація на Січі, обиралася також на козацькій раді.

Слайд 23

Курінь — житло козаків.

Слайд 24

Кіш — все козацтво, козацький табір

Слайд 25

Клейноди — військові знаки, регалії, або атрибути козацтва. Вперше були надані Війську Запорозькому польським королем Стефаном Баторієм у 1576 р.

Слайд 26

Булава — вид зброї, що являє собою металевий стержень з кулею на кінці, символ влади гетьмана та кошового отамана

Слайд 27

Бунчук — мідна або золочена куля на дерев’яній палиці із прикріпленим пучком кінського волосся

Слайд 28

Корогви — різнокольорові козацькі прапори із зображенням святих, хрестів, зброї

Слайд 29

Перначі (шестопери) — менші ребристі булави, символи влади козацьких полковників

Слайд 30

Печатка — мала круглу форму із зображенням козака у гостроверхій шапці на голові, із шаблею, порохівницею при боці, із самопалом на лівому плечі, а навколо надпис: «Печать славного Війська Запорозького Низового»

Слайд 31

Герб Війська Запорозького — постать козака, озброєного мушкетом і шаблею, — виник у другій половині XVI ст.

Слайд 32

Литаври — великі мідні котли, обтягнуті шкірою, що служили для подання різного роду сигналів

Слайд 33

В другій половині ХVІІ ст. запорожці брали участь у багатьох військових операціях й особливо у боротьбі проти турецько-татарських завойовників.

Слайд 34

Слайд 35

Потреба в солі сприяла розвитку чумацтва

Слайд 36

Основу господарства Запорожжя складало скотарство

Слайд 37

Козаки ним займалися насамперед у зимівниках— хутірських господарствах, де взимку утримувалася худоба

Слайд 38

Панівною галуззю господарства було конярство

Слайд 39

На Січі працювали чимало ремісників — ковалів, зброярів, теслярів, бондарів Було налагоджене виробництво морських і річкових човнів.

Слайд 40

,

Слайд 41

Слайд 42

Відповіді до гри 1.Так 2.Так 3. Ні 4.Так 5.Так 6.Ні 7. Так 8. Так 9. Так 10. Так 11. Ні 12. Так

Слайд 43

1. Опрацювати §22 (підручник). 2. Підготуватися до узагальнення теми.

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Історія України