X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Західноукраїнська Народна Республіка"

Завантажити презентацію

"Західноукраїнська Народна Республіка"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Підготувала: Сало Альона

Слайд 2

Західноукраї нська Наро дна Респу бліка (ЗУНР) — українська держава, що існувала протягом 1918–1919 років на території Західної України зі столицею у Львові. Постала після Першої світової війни в результаті розпаду Австро-Угорщини. Проголошена 19 жовтня 1918 року. Охоплювала територію заселену українцями — Галичину, Буковину й Закарпаття.

Слайд 3

Після анексії Закарпаття, Буковини до складу ЗУНР входили 40 повітів, очолюваних державними повітовими комісарами. Спочатку їх обирали громади на повітових Національних Радах, потім це право передали Державному Секретаріяту внутрішніх справ. Дорадчим органом при державних повітових комісарах були повітові Українські Національні Ради.

Слайд 4

Слайд 5

ПРАПОР ЗУНР ГЕРБ ЗУНР

Слайд 6

Закон утверджував державну самостійність ЗУНР. Тимчасовий Основний закон ЗУНР був з часом доповнений: про організацію війська, державну мову, шкільництво і т.д. 4 січня 1919р. було прийнято закон про Виділ Української Національної Ради-орган найвищої постійно діючої влади в країні, що складався з 10 членів. Прем’єр-міністром став С.Голубович. 15 квітня було оприлюднено закон про сейм як законодавчий орган ЗУНР.

Слайд 7

В будівлі, де нині Тернопільська ЗОСШ № 4, у листопаді-грудні 1918 року перебував уряд ЗУНР

Слайд 8

Слайд 9

Забезпечувався державною жандармерією. Команду державної жандармерії з осідком у Львові було сформовано у листопаді 1918 року. Перший комендант — Лев Індишевський. У лютому 1919 р. його змінив підполковник Олександр Красицький. Команда жандармерії підпорядковувалась безпосередньо Державному Секретаріяту військових справ. Навесні 1919 р. нараховувала 6 булавних старшин, 25 сотенних старшин і хорунжих, 1000 заводових жандармів, 4000 пробних, 3000 міліціонерів. Територія країни була поділена на 23 відділи жандармерії

Слайд 10

Територія країни була поділена на 3 військові області з центрами у містах Львові, Станіславові, Тернополі. Вони поділялись на 12 військових округів з центрами у містах: Львові, Перемишлі, Раві-Руській, Самборі, Станіславові, Стрию, Коломиї, Чернівцях, Тернополі, Золочеві, Чорткові, Бережанах.

Слайд 11

22 січня 1919р. На Софійському майдані Києва відбулося урочисте проголошення Акта Злуки. Ухвалу Національної Ради ЗУНР зачитав Л.Цегельський, а член Директорії Ф.Швець оприлюднив відповідний універсал УНР.

Слайд 12

Слайд 13

Слайд 14

Макарчук С. А. Українська Республіка галичан. — Львів, 1997. Проблеми соборності України в ХХ ст. — К.,1994. http://uk.wikipedia.org/wikі

Слайд 15

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України