X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"С.П. Корольов"

Завантажити презентацію

"С.П. Корольов"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Презентація на тему: С.П. Корольов – розробник сучасних космічних ракет.

Слайд 2

План роботи Життєвий шлях. Робота ученого і конструктора. Пам’ятники С.П. Корольову. Використана література.

Слайд 3

Питання 1.Які життєві випробування довелося подолати? 2.Яким чином Корольову вдалося стати знаменитим ученим? 3.Які нагороди і за що були вручені? 4.З якими знаменитими людьми довелося працювати?

Слайд 4

12.01.1907р. Житомир 14.01.1966 р. Москва

Слайд 5

Корольов Сергій Павлович Учений і конструктор, організатор ракетної та космічної програм СРСР, засновник практичної космонавтики, член Академії наук СРСР (1958); двічі Герой Соціалістичної Праці (1956, 1961); лауреат Ленінської премії (1957).  

Слайд 6

Народився 12 січня 1907 року в Житомирі. Батько Павло Якович Корольов – вчитель, мати – Марія Миколаївна Корольова (уроджена Москаленко). Через розлад у сім'ї Сергій із 2 до 10 років перебував у Ніжині, в купецькій родині батьків матері. З 1917 року з вітчимом Григорієм Михайловичем Баланіним та матір'ю проживав в Одесі, де навчався в будівельній професійній школі, займаючись одночасно у багатьох гуртках і на різних курсах. У сімнадцять років проектує безмоторний літак К-5, офіційно захищає свій проект перед комісією, яка рекомендує літак до будування. У 1924-1926 роках навчається на механічному факультеті авіаційного відділення Київського політехнічного інституту. У 1926 році переводиться у Московське вище технічне училище імені М.Баумана. З четвертого курсу поєднує навчання з роботою в конструкторському бюро. У 1930 році успішно захищає дипломний проект – легкий літак СК-4 (керівником диплому був А.М. Туполєв), працює старшим інженером польотних випробувань, створює свій ракетний двигун ОР-1, починає працювати з Ф.А. Цандером у групі вивчення реактивного руху. Підсумки перших кроків ракетобудування С.П. Корольов викладає в книзі «Ракетний політ у стратосфері».

Слайд 7

Відділ, яким керує С.П. Корольов, розробляє у 1938 році експериментальну систему керованої ракетної зброї. Уперше в світі Корольов обґрунтовує концепцію ракетного винищувача-перехоплювача, здатного за кілька хвилин досягти великої висоти. У 1938 році С.П. Корольова заарештовують і звинувачують у «контрреволюційній троцькістській діяльності» – 10 років ув'язнення. Покарання відбував на Колимі. Після перегляду справи у 1940 році був направлений до КБ тюремного типу, яким керував А.М. Туполєв, де бере участь у створенні авіаційних ракетних установок. У 1944 році Корольов звільняється від арешту. Йому доручають складати для випробувань ракети ФАУ-2. Він удосконалює їх і досягає набагато кращих результатів. Ракета Р-5 може нести ядерний заряд і летіти 1200 км. За успішний пуск ракети у 1956 році С.П. Корольову присвоюється перше звання Героя Соціалістичної Праці.

Слайд 8

Ставши головним конструктором міжконтинентальних балістичних ракет, Корольов успішно здійснює пуск у серпні 1957 року, а в жовтні 1957 року був запущений перший у світі штучний супутник Землі. Менш ніж за місяць у космос запускається собака Лайка. Модифікована триступенева ракета Р-7 дозволяє 12 квітня 1961 року вивести на орбіту космічний корабель «Восток» із першим у світі космонавтом Юрієм Гагаріним (друга Золота Зірка Героя Соціалістичної Праці). Космічні модифікації ракети Р-7 дозволили здійснити серію тріумфальних польотів космічних кораблів та апаратів. До речі, космічний корабель «Союз» та його модифікації працюють із 1967 року донині і є надійним засобом доставки космонавтів та вантажів на Міжнародну космічну станцію. Раптова смерть 14 січня 1966 року стала втратою як для радянської, так і світової космонавтики. Рівної С.П. Корольову особистості у цій галузі так і не знайшлося у жодній країні світу. Мрії, ідеї, плани нашого славетного земляка реалізуються сьогодні. Все це – переконливе свідчення історичної значимості й цінності діяльності С.П. Корольова.

Слайд 9

Учений і конструктор. 1933р.-випробування рідинного реактивного двигуна. Крилаті ракети. Виникаючі проблеми: -пошук марок сталі -пошук гуми -нові пластмаси -нові змащувальні масла

Слайд 10

Ракетоносій Схід. розробки: -спеціальні алюмінієві баки -відділяється головна частина -двоступенева конструкція

Слайд 11

Слайд 12

Жовтень 1964р. - Багатомісний корабель. (3 космонавта) 1965р.-вихід космонавта у космос

Слайд 13

Слайд 14

Слайд 15

Слайд 16

Слайд 17

Будинок в Житомирі, де народився і провів перші роки життя С.Корольов, нині його будинок-музей.

Слайд 18

Слайд 19

Модель одного з літаків конструкції С. П. Корольова.

Слайд 20

Використана література: uk.wikipedia.org/Корольов_Сергій_Павлович http://www.nbuv.gov.ua/people/korolev.html http://www.korolev.com/articles/all/0/494/ http://www.geokorolev.ru/sprav2/kultura_pamjatniki.html

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України