X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Презентація на тему: Сім чудес стародавнього світу

Завантажити презентацію

Презентація на тему: Сім чудес стародавнього світу

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Історичний портрет Перикла

Слайд 2

Перикл (490-429 р. до н. е.) - афінський політичний діяч, син Ксантиппа, вождь демократичної партії, знаменитий оратор і полководець. Після вигнання Фукідіда 444 р. до н. е. керував державою, у 445 р. до н. е. підпорядкував Евбею, 440 - Самос. Не вміти переносити бідність ганебно; не вміти позбутися від неї працею ще постыднее. Перікл Перікл підняв морська могутність Афін, прикрасив місто, особливо Акрополь, знаменитими спорудами (Парфенон, Пропілеї тощо). Афіни при Периклі досягли вищої міри економічного та культурного розвитку (Периклов століття). Перікл помер в 429 р. до н. е., імовірно від чуми.

Слайд 3

Перикл належав до аристократичного роду; отримав різнобічну освіту. З початку політичної діяльності Перікл примкнув до очолювався Эфиальтом середнім верствам рабовласницької демократії, зацікавленим у зростанні морської могутності Афін, розширення їх торгових зв'язків. Після загибелі Ефіальт очолив Перикл афінських демократів, а з 443 р. до н. е. став на чолі афінської держави. З ім'ям Перікла пов'язані законодавчі заходи, що призвели до подальшої демократизації афінського державного ладу: фактична скасування майнового цензу і заміна голосування жеребкуванням при обранні більшості посадових осіб, введення оплати посадовим особам.

Слайд 4

Слайд 5

При Периклі був створений спеціальний фонд для роздачі незаможним громадянам грошей на відвідування театру (так званий теорикон); велося будівництво громадських будівель (Парфенон, Пропілеї, Одеон), що давало роботу багатьом громадянам; здійснювався висновок бідноти в так звані клерухії (поселення). Всі ці заходи, проте, проводилися в інтересах лише повноправних громадян. Зовнішня політика Перікла була спрямована на розширення й зміцнення афінської морської держави. В якості стратега Перікл особисто керував рядом військових кампаній та експедицій, придушував спроби окремих міст вийти з Делоського союзу (наприклад, повстання на Самосі в 440 р. до н. е., керував боротьбою проти Самоса Афін - Меллисс).

Слайд 6

У зв'язку з Пелопоннеської війни 431-404 рр. до н. е., вторгненнями спартанців в Аттику і важкої епідемією в обложених Афінах положення Перікла похитнулося. Народження - благо для тих, хто своїми справами залишить вічну про себе пам'ять. Перікл Починаючи з 443 р. до н. е. народні збори 15 разів поспіль обирало першим стратегом Перікла. Його робота була дуже важлива в Афінах. Він керував флотом, військом, відав відносинами Афін з іншими державами. При ньому Афіни були найбільшим економічним, політичним і культурним центром еллінського світу.

Слайд 7

Слайд 8

Першою дружиною Перікла була Телезиппа, благочестива жінка, фанатично поклоняється богам. Від неї у Перікла було два сина Ксантіпп і Хрон. Після легкого розлучення з нею Перікл навіть знайшов їй чоловіка, а діти залишилися з батьком. Другий «дружиною» Перікла була гетера, філософ - Аспасія - чужинка з Мілета. Милетянка Аспасія була співмешканкою Перікла (оскільки вона не була громадянкою Афін, законний шлюб з нею був неможливий, хоча Перікл до того часу розлучився з першою дружиною). Для свого сина від шлюбу з Аспасией - Перікла-мпадшего - стратег домігся у вигляді виключення афінського громадянства всупереч закону, який сам і ввів: адже Аспасія не була афінянка.

Слайд 9

Слайд 10

http://svitppt.com.ua/geografiya/afini-za-perikla.html

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України