X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Переяславьке Князівство

Завантажити презентацію

Переяславьке Князівство

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Переяславське князівство Підготували: Полтавець Сергій Бурлака Дмитро Ніколенко Владислав Омельченко Данило

Слайд 2

Переяславське князівство Переяславське князівство як одна із трьох частин Давньої Руської землі сформувалось ще до поділу її між синами Ярослава Мудрого. На відміну від більшості інших князівств воно в XII — першій половині XIII ст. фактично не мало політичної самостійності і перебувало у повній залежності від Києва. Як правило, у Переяславі сиділи князі, які були першими кандидатами на київській стіл або ж отримували це місто у вигляді компенсації за відмову від претензій на Київ. 

Слайд 3

Переяславське князівство Залежність Переяславського кня-зівства від Києва обумовлювалась, головним чином, його геогра-фічним становищем. На заході і півночі кордони землі простягались по Дніпру, Корані, Десні, Остру, на північному сході — по верхів'ях Удаю, Сули, Хорола і Псла. Крайній пункт на північному заході — Остерське містеч-  ко — знаходився при впадінні в Десну Остра.

Слайд 4

Переяславське князівство На сході Переяславські землі межували зі Степом, де повновладними господарями були кочові народи. Київські князі заселяли і укріплювали південні та східні рубежі Київської і Переяславської земель, у результаті чого виник цілий ряд оборонних рубежів, зокрема Посульський. Від верхів'їв Сули до її гирла відомо 18 давньоруських городищ, розміщених уздовж її правого берега на відстані близько 10 км одне від одного.

Слайд 5

Переяславське князівство Вісім з них ототожнюються з містами, які згадуються в літописах та інших писемних джерелах. До них належать: Ромни, Глинськ, Синець, Кснятин, Лубни, Лукомль, Жовнін, Воїнь. Окремі слов'янські поселення знаходились і за Сулою: Переволочна — у гирлі Ворскли, Лтава — на Ворсклі, Хорол — на однойменній річці, Донець — на Сіверському Донці.

Слайд 6

Переяславське князівство  Вони були засновані вже в XI ст., коли руські дружини досягли значних успіхів у боротьбі з половцями. Слід відзначити, що жодна з давньоруських земель не зазнавала стільки нападів і спустошень, як Переяславська. Як і на півдні Київської землі, на переяславському степовому порубіжжі осідали тюркомовні племена: торки, берендеї, турпеї. 

Слайд 7

Переяславське князівство До наших днів на Переяславщині збереглися назви, які свідчать про проживання тут чорних клобуків. Це назви сіл Велика і Мала Каратуль (те ж саме, що і каракалпаки — чорні шапки), р. Корань та ін. На Дніпровсьому узбережжі Переяславщини жили турпеї, а в містечках на Трубежі — Бронькняжі і Баручі — тор- ки. Бронькняж знаходився на північно-західній околиці сучасного м. Пристроми Переяслав-Хмельницького району Ки-ївської області, на правому корінному березі Трубежа.

Слайд 8

Переяславське князівство Збереглись залишки городища і великого посада. Баруч знаходився на місці сучасної Баришівки Київської області. Залишки городища збереглись і нині.

Слайд 9

Переяславське князівство Центр князівства — Переяслав (сучасне м. Переяслав-Хмельницький Київської області) — був зручно розміщений неподалік від Дніпра, при впадінні р. Альти в Трубіж. Місто згадується вже на перших сто-рінках літопису.

Слайд 10

Дякую за увагу!!!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України