X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
“Павло Скоропадський – останній гетьман України”

Завантажити презентацію

“Павло Скоропадський – останній гетьман України”

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

“Павло Скоропадський – останній гетьман України”

Слайд 2

Павло Петрович походив із давнього відомого роду. Скоропадські - один з най-шляхетніших українських родів, який упродовж кількох століть грав провідні ролі у вітчизняній політичній та культурницькій історії. Ско- ропадський народився 3 (16) Травня 1873 року на німець- кому курорті Вісбаден. Освіту Павло Петрович розпочав з Стародубської гімназії. У 1886 році Павло Скоропадський вступає до Петербурзького Пажеського корпусу, і в 1893 успішно закінчує навчання, отримавши звання корнета.

Слайд 3

Батько майбутнього гетьмана - Петро Іванович Скоропадський

Слайд 4

У 1895 році Скоропадський одержав першу нагороду — орден австрійського Кавалерського хреста Франца-Йосифа 3-го ступеня.

Слайд 5

Гетьман з родиною 11 січня 1898 р. відбулося весілля Павла Скоропадського й Олександри, дочки генерал-лейтенанта Дурнова і Марії Василівни, уродженої Кочубей. Незабаром у Скоропадських народилися три дочки, Марія, Єлизавета та Олена і три сини – Петро, Данило й Павло.

Слайд 6

Військова кар’єра складалася вдало — молодий гвардієць отримує чергові звання. Настає 1904 рік, а з ним — і російсько-японська війна на Далекому Сході. Як командир 5- ої сотні Чигиринського козачого полку він бере участь у боях з японцями і отримує за хоробрість золоту зброю. Згодом він одержує чин полковника і стає командиром 20–го Фінляндського драгунського полку. В 1911 р. Скоропадський бере під команду Лейб-гвардії кінний полк, а в наступному році стає генералом свити імператора.

Слайд 7

Герб Павла Скоропадського

Слайд 8

За хоробрість, вмілі воєнні дії молодий генерал-лейтенант дістає високі нагороди та підвищення по службі — послідовно командує 1-ою бригадою 1-ої гвардійської кавалерійської дивізії, 5-ою кавалерійською бригадою, всією 1-ою гвардійською кавалерійською дивізією.

Слайд 9

У січні 1917-го Павла Петровича призначили командиром 34-го корпусу.

Слайд 10

У жовтні 1917 р. в Чигирині, першій гетьманській столиці України, з'їзд Вільного козацтва, делегати якого представляли всі українські губернії та Кубань, обрали Павла Скоропадського отаманом Вільного українського козацтва.

Слайд 11

Участники з’їзду Вільного козацтва, які обрали Павла Скоропадського своїм гетьманом. Жовтень 1917 року

Слайд 12

29 квітня 1918 р. у Києві Всеукраїнський з'їзд хліборобів одностайно проголосив Гетьманом України Павла Скоропадського. Одразу ж було проголошено про утворення Української Держави на чолі з Гетьманом

Слайд 13

Делегати Подільської губернії з гетьманом усієї України Павлом Скоропадським на Всеукраїнському з’їзді селян-хліборобів. Київ, 29 квітня 1918 р.

Слайд 14

Молебень на київському Софіївському майдані після проголошення Павла Скоропадського гетьманом України, 1918 рік

Слайд 15

Уже першого дня правління гетьман обнародував два документи: "Грамоту до всього українського народу" і "Закони про тимчасовий державний устрій України". В "Грамоті" наголошено, що відновлюється приватна власність, а "всі розпорядження колишнього українського уряду, а рівно Тимчасового уряду російського відмінюються і скасуються". Відновлено купівлю-продаж землі. Поряд з цим заявлено, що згодом буде викуплено землю у великих власників для наділення малоземельних. Проголошувалась свобода торгівлі і приватного підприємництва. У "Грамоті" підкреслено, що Центральна Рада розпускається. Українська Народна Республіка перейменовувалася на "Українську державу".

Слайд 16

Гетьман Павло Скоропадський

Слайд 17

Прерогативи гетьманської влади було розписано в "Законам про тимчасовий державний устрій України". Гетьман призначав отамана (голову) Ради Міністрів, затверджував і призначав склад уряду, виступав найвищою посадовою особою у зовнішніх справах, верховним воєначальником, мав право оголошувати амністію, а також воєнний чи особливий стан. Усе це свідчило, що в Україні на зміну демократичній парламентській формі державного управління приходить авторитарний режим.

Слайд 18

ЗБРОЙНІ СИЛИ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВИ (ГЕТЬМАНАТУ) 1. Генерал піхоти. Серпень 1918 р. 2. Козак 2-го полку Сердюцької дивізії. Серпень 1918 р. 3. Старшина 3-го полку Сердюцької дивізії, зимова уніформа. Серпень 1918 р. 4. Кіннотник 1-ї Козацько-стрілецької (Сірожупанної) дивізії. Червень 1918 р. 5. Козак піхоти. Серпень 1918 р. 6. Старшина, приділений по кінноті. Серпень 1918 р. 7. Старшина флоту. Липень 1918 р.

Слайд 19

Гетьман України Павло Скоропадський зі своїми офіцерами

Слайд 20

Гетьман України Павло Скоропадський зі своїми офіцерами

Слайд 21

Гетьман Скоропадський перед своєю резиденцією на вул. Інститутській, 40 де він проводив зустрічі з іноземними послами

Слайд 22

Гетьман Скоропадський з іноземними дипломатами.

Слайд 23

Гетьман П.Скоропадський та кайзер Вільгельм II під час візиту до Берліну у вересні 1918

Слайд 24

14 листопада 1918р. на засіданні УНС для керівництва збройною боротьбою з гетьманом було створено Директорію УНР на чолі з В. Винниченком. 15 листопада у зверненні до населення України Директорія закликала до збройної боротьби з гетьманом. Через місяць, 14 грудня 1918 р. П. Скоропадський вирішив відмовитися від влади й підписав своє зречення. Воно звучало так: "Я, Гетьман усієї України, на протязі семи з половиною місяців прикладав усіх своїх сил, щоб вивести край з того тяжкого становища, в якім він перебував. Бог не дав мені сил справитися із завданням, і нині я, з огляду на умови, які тепер склалися, керуючись виключно добром України, відмовляюсь від влади". Через кілька днів П. Скоропадський із сім'єю виїхав до Берліна, у вигнання. Директорія оголосила його поза законом.

Слайд 25

Подружжя Скоропадських

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України