X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Микита Сергійович Хрущов"

Завантажити презентацію

"Микита Сергійович Хрущов"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Підготувала Учениця 11-Б класу Хмельовська Адріана Микита Сергійович Хрущов. Його реформи під час правління в СРСР

Слайд 2

План Початок трудової біографіїї. Реформи у сільському господарстві. Реформи у промисловій діяльності. Науково-технічний прогрес. Підсумки правління М.Хрущова

Слайд 3

Вступ. «Над Хрущовим сміялися, його лаяли, але в очах переважної більшості простих людей він був посміховиськом, і вони не відчували до нього неприязні, а тим більше ненависті. І найголовніше-його не боялися і він не боявся. Здавалося, вся країна після Сталіна на століття пронизана крижаним вітром страху, а от не боялися. У ньому бачили свого народного керівника, хоч і з примхами, але свого! Недарма подекуди говорили про Хрущова - «народний цар!»

Слайд 4

Один із західних дослідників Марк Френкданд у своїй роботі про Хрущова зауважив: «Правління Хрущова гідно епітафії, яку заслужили дуже небагато політики: як в очах свого народу, так і в очах усього світу він залишив свою країну в кращому стані, ніж він її застав»   Правління М.Хрущова до цих пір сприймається в нашій країні неоднозначно. Одні його хвалять, інші-лають, не дивлячись на всі його проведені за роки правління, реформи.

Слайд 5

ПОЧАТОК ТРУДОВОЇ БІОГРАФІЇ  У 1932году він обирається другим секретарем Московського міськкому партії. На XVII з'їзді ВКП (б) 39-річний Хрущов стає членом ЦК ВКП (б). Незабаром він обирається першим секретарем міськкому і другим секретарем Московського обкому партії, тобто головним заступником Кагановича по роботі в Москві і області. У 1935р. Каганович призначається наркомом шляхів сполучення і за його рекомендацією і за згодою Сталіна Хрущов був вибраний першим секретарем Московського обкому партії. Робота в столиці мала ряд особливостей. Вона давала можливість Хрущову познайомитися з усіма керівниками країни. Живий, доброзичливий, товариський, енергійний Микита Сергійович, здавалося, не мав тоді ворогів.

Слайд 6

У роки Великої Вітчизняної війни М.С. Хрущов був членом військової ради Київського військового округу, контролював роботу промисловості і транспорту республіки України. Перебуваючи в діючій армії, Хрущов приділяв багато уваги партизанському руху. Хрущов брав участь у розробці планів контрнаступу Червоної Армії під Сталінградом і виступив на великому мітингу, присвяченому закінченню Сталінградської битви.

Слайд 7

Реформи в сільському господарстві

Слайд 8

В 1959р., перебуваючи в США, Н.С. Хрущов пообіцяв американцям показати «кузькіну мать» не тільки в науці і техніці, але і в сільському господарстві. Він прийшов до висновку, що підняти «м'ясну цілину" можна, лише вирішивши проблему кормовиробництва. Хрущов у той час зауважував: «Якщо в окремих районах країни кукурудза впроваджується формально, колгоспи знімають низькі врожаї, то в цьому винен не клімат, а керівник. Треба замінювати тих керівників, які не дають кукурудзі можливості розвернутися у всю міць»

Слайд 9

Управління промисловістю. .  Кардинальних змін у розвитку економіки не відбулося. Відчутно посилилися місницькі порядки. З ліквідацією низки міністерств порушилося єдність технічної політики і науково-технічного прогресу галузі в цілому.  У промисловості стали спостерігатися зростання виробництва і продуктивності праці. 2 жовтня 1965р. були скасовані ради народного господарства і знову утворені промислові міністерства.

Слайд 10

Слайд 11

Головна причина успіху реформ полягала в тому, що вони відродили економічні методи керівництва народним господарством і були початі із сільського господарства. Головна причина поразки реформ полягала в тому, що вони не були підкріплені демократизацією політичної системи. Зламавши репресивну систему, не торкнули основну-систему адміністративно-командну. Тому вже через п'ять-шість років багато реформ почали згортатися зусиллями як самих реформаторів, так і потужним адміністративно-управлінським апаратом, номенклатурою.

Слайд 12

У цілому великі заходи в аграрній області, проведені в 1953-1958р., Можна звести до наступного:  Різко підвищили закупівельні ціни (вони не компенсували всіх витрат виробництва, але стали більш обгрунтованими); Списали борги минулих років; У кілька разів збільшили державні витрати на потреби села; Скасували податок на ЛПГ (особисті підсобні господарства) і дозволили в 5 разів збільшити його розмір; Проголосили принцип планування знизу; Стали вводити пенсії для колгоспників; Почали видавати паспорти колгоспникам; Колгоспи дістали право вносити зміни у свої статути з урахуванням місцевих умов.

Слайд 13

Ці заходи, не підриваючи державної монополії, зміцнили сільське господарство, багато в чому розкріпачили селян. Економіка села стала набирати темпи.

Слайд 14

Символом науково-технічного прогресу СРСР став штурм космосу. У жовтні 1957р. був запущений перший штучний супутник Землі. Потім космічні ракети понесли в космос тварин, облетіли Місяць. А в квітні 1961р. в космос ступив людина, перша людина планети, радянська людина-Ю.А. Гагарін. 

Слайд 15

Слайд 16

Найкраще, що зміг зробити Хрущов у своєму житті-це наступ державної безпеки. Почалася масова реабілітація людей, необгрунтовано репресованих у сталінські роки. Створюються умови, що гарантують неможливість повторення беззаконня. 

Слайд 17

Дякую за увагу!!!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України