X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Хотинська війна

Завантажити презентацію

Хотинська війна

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Хотинська війна

Слайд 2

План: Дата Сторони Передумови війни Причини війни Хотинська битва Значення козаків у Хотинській війні Підсумки

Слайд 3

Війна відбулась: 1620-1621 роки

Слайд 4

Сторони: Vs. Султанська Туреччина Польща

Слайд 5

Передумови війни:

Слайд 6

агресивна зовнiшня полiтика Туреччини безперервні руйнiвнi походи запорожців на кримські й турецькі землі посилення впливу Польщі на Молдовське князівство напад у 1619 р. з території Польщi на Семигородчину, князь якої Габор Бетлен був турецькимвасалом Причини війни:

Слайд 7

Хотинська битва: Дата: Місце: Сторони: Результат: 2.09-9.10.1621 Хотин Запорозька Січ і Річ Посполита vs. Османська Імперія, Кримське ханство, Молдавське королівське Перемога коаліцiї

Слайд 8

Значення козаків у Хотинській війні: В останньому, генеральному штурмі 28.IX.1621, коли турецьким силам вдалося оволодіти польсько-шляхетськими укріпленнями, козацьке військо ударами з флангів розгромило ворога. Побоюючись остаточного знищення своїх військ, султан змушений був припинити воєнні дії і укласти Хотинський мир 1621р. Головна заслуга в перемозі над турецько-татарськими військами належала українським козакам.

Слайд 9

Підсумки: Отже, у Хотинській війні вирішальну роль відіграли українські козаки на чолі із Петром Сагайдачним. І Річ Посполита завдячувала своїй перемозі над турецьким військом козакам, яка перемогла турків у останньому штурмі Хотинської битви. Вони своїм безприкладним героїзмом і мужністю врятували польсько-шляхетське військо від розгрому й ліквідували небезпеку турецько-татарського поневолення руського (українського) і польського народів.

Слайд 10

Підготувала Васяк Ліна 8Г

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України