X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Доля українців у країнах Центральної та Західної Європи

Завантажити презентацію

Доля українців у країнах Центральної та Західної Європи

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Доля українців у країнах Центральної та Західної Європи Підготувала: Учениця 11 класу Острозька загальноосвітня школа №3 2019

Слайд 2

Центральна та Східна Європа (ЦСЄ) (англ. Central and Eastern Europe (CEE)) — загальний термін для групи країн у Центральній Європі, Південно-Східній Європі та Східній Європі, зазвичай означає колишні комуністичні держави у Європі. Він знаходиться у вжитку після колапсу Залізної завіси у 1989–90 роках. У науковій літературі абревіатури ЦСЄ чи ЦСЄС часто використовуються для цього поняття. Східна Європа Центральна Європа Південно-східна Європа

Слайд 3

Країни Центральної Європи утворюють суцільний територіальний масив, розташований між Західною Європою та Північною Євразією, від Балтійського моря на півночі до Чорного й Адріатичного морів на півдні. Країни Центральної Європи - це території Польщі, Чехії, Словаччини, Угорщини, Румунії, Словенії, Хорватії, Македонії, Боснії і Герцеговини, Союзної республіки Югославії, Албанії. А також - території молодих незалежних країн, колишніх європейських республік СРСР - Литви, Латвії та Естонії, Білорусі, України та Молдови . Країни регіону досить відмінні за природно-ресурсним потенціалом, характеристиками населення, рівнем економічного розвитку. Проте мають тісно сплетену сув'язь історичної долі та взаємодоповнюючі структури господарства, що дає змогу розглядати їх як певну територіальну соціально-економічну єдність - Центральноєвропейський регіон.

Слайд 4

Великі політичні та соціально-економічні зрушення 90-х років сформували нову політичну карту цієї частини Європи. У результаті розпаду СРСР Україна, Білорусь, Молдова, Литва, Латвія та Естонія стали незалежними державами. Припинили існування Рада Економічної Взаємодопомоги (РЕВ) і військова організація Варшавського Договору, які були основними чинниками інтеграційних процесів у Центральній Європі за часів соціалізму. Після розпаду СРСР виникло нове політичне утворення - Співдружність Незалежних Держав (СНД). Литва, Латвія та Естонія не входять до СНД. Україна бере активну участь у двосторонніх економічних відносинах, утримуючись від участі в наддержавних політичних та військово-політичних органах країн СНД. З карти Європи зникла Німецька Демократична Республіка (НДР), яка проіснувала з жовтня 1949 р. до жовтня 1990 p., до возз'єднання двох німецьких держав - ФРН та НДР в єдину німецьку державу. На території колишньої Чехословаччини мирним шляхом утворилися дві нові суверенні держави: Республіка Чехія і Словацька Республіка.

Слайд 5

Операція «Вісла» 1947 року: остаточне вирішення українського питання в Польщі Проведена польською комуністичною владою у 1947 році операція «Вісла» була продовженням широкомасштабної переселенської акції у 1944-1946 рр., що мала на меті зробити політичні кордони між УРСР та Польщею етнічними. В результаті підписаної 9 вересня 1944 р. угоди між Польським комітетом національного визволення та урядом УРСР протягом жовтня 1944 – серпня 1946 рр. у ході так званого «обміну населенням» було загалом переселено 482 тис. українців із Польщі та 788 тис. поляків із УРСР. Навіть застосовуючи жорстокі репресії, польській владі не вдалося повністю очистити територію по лінії Керзона від українців. Історики називають різні цифри української людності, що залишилася на території Лемківщини, Холмщини, Підляшшя та Надсяння після 1946 р.– від 150 до 220 тис. осіб. Саме на їх усунення була спрямована акція «Вісла».

Слайд 6

Слайд 7

Рада економічної взаємодопомоги (РЕВ) – міжнародна економічна організація соціалістичних країн, створена в Москві в січні 1949. Країнами-засновниками стали Болгарія, Польща, СРСР, Румунія, Угорщина, Чехословаччина. Вищий керівний орган РЕВ – Сесія Ради (1949). Головний виконавчий орган РЕВ – Виконавчий комітет (1962). Економічний виконавчо-адміністративний орган Ради – Секретаріат РЕВ – перебував у Москві.

Слайд 8

Початкова радна концепція діяльності РЕВ передбачала створення альтернативної щодо західноєвропейської інтеграції "соціалістичної моделі інтеграції". Однак принциповими були відмінності між двома підходами до інтеграції. Європейська інтеграція передбачала рівноправну участь усіх учасників, запровадження секторального підходу до розвитку співпраці. Натомість, модель РЕВ ґрунтувалася на розподілі праці країн соціалістичного табору, виходячи зі структури народного господарства СРСР.

Слайд 9

Починаючи з 1985-х рр., країни-члени РЕВ опинилися в стані глибокої системної кризи. Поглиблювалося їхнє відставання від індустріально розвинутих країн Заходу. Адміністративно-командні системи країн соціалістичного табору продемонстрували свою неспроможність у розв'язанні нагальних проблем. Комплексна програма інтеграції, вироблена РЕВ, не давала достатніх стимулів для подальшого розвитку співробітництва. Під впливом народно-демократичних революцій 1989 у країнах Центральної і Південно-Східної Європи та внаслідок поглиблення кризи в СРСР, 28 червня 1991 року РЕВ саморозпустилася.

Слайд 10

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України