X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ДмитроДонцов

Завантажити презентацію

ДмитроДонцов

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Застосування радіонуклідів у медицині Презентацію виконала: Нігачова Вікторія

Слайд 2

Радіонукліди - радіоактивні речовини та ізотопи стабільних хімічних елементів, що відрізняються масовим числом і нестійким станом атомів, можуть утворюються як в природних умов, так і бути отримані штучно при бомбардуванні стабільного елемента нейтронами в ядерному реакторі

Слайд 3

Радіонукліди бувають як природного ( їх порівняно мало), так і штучно походження. Останніх ( для всіх елементів таблиці Менделєєва) фізики отримали вже понад 2000. Десятки видів подібних активних ядер утворюються під час роботи ядерних дослідних чи енергетичних реакторів.

Слайд 4

Радіонукліди часто також називаються радіоактивними ізотопами або радіоізотопами. Вони використовується в атомній енергетиці, промисловості, медицині,сільському господарстві і грають важливу роль в дослідженнях з фізики, хімії та біології. Проте, вони можуть являти собою значну небезпеку через руйнівний вплив іонізуючого випромінювання на живі організми.

Слайд 5

Найбільш широке використання РН знаходяться в ядерній медицині та біохімії,а в останні роки – для оцінки стану навколишнього середовища в зв’язку з становленням екології як науки.

Слайд 6

Успіхи застосування радіонуклідів в радіотерапії призвели до утворення нової галузі радіобіології – атомної медицини, в основі якої лежить використання випромінювання радіоактивних елементів в діагностичних і терапевтичних цілях.

Слайд 7

На потреби ядерної медицини витрачається більше 50 % річного виробництва радіонуклідів у всьому світі. Як відомо, в склад живого організму входять, крім 5 основних елементів ( кисню, водню, вуглецю, азоту та кальцію), ще 67 елементів періодичної системи Менделєєва, тому в теперішній час важко уявити клініку у нас або за кордоном , у якій при встановленні діагнозу захворювання не використовувалися б різні радіоактивні препарати і мічені ними сполуки

Слайд 8

Радіонукліди застосовуються в ядерній медицині в основному у вигляді радіофармацевтичних препаратів (РФП) для ранньої діагностики захворювань різних органів людини і для цілей терапії. Радіофармацевтичних препаратом називається хімічна сполука, що містять у свої молекулі певний радіоактивний нуклід, дозволене для введення людині з діагностичною або лікувальною метою. Відмінно особливістю діагностичного РФП при цьому є відсутність фармакологічного ефекту. Опромінення в медицині направлено на зцілення хворого.

Слайд 9

Однак нерідко дози виявляються невиправдано високими. Пацієнт повинен отримувати мінімальну дозу при обстеженні. У зв’язку з цим однією з найважливіших завдань, що стоять перед розробниками РФП, є зниження доз опромінення пацієнтів під час проведення різних досліджень з використанням радіонуклідів, тобто вибір таких радіонуклідів і мічених ними з’єднань, застосування яких дозволяє отримувати необхідну діагностичну інформацію при мінімально можливих дозах опромінення пацієнтів.

Слайд 10

Систематично радіонукліди для медичних цілей стали застосувати з початку 40 – х років. Саме тоді була встановлена сувора закономірність розподілу радіоактивного йоду при різних патологічних станах щитовидної залози. Надалі, використання з’єднань, мічених радіоактивними нуклідами, дозволило визначити локалізацію і розміри первинних пухлин, виявити поширення пухлинних процесів, контролювати ефективність лікарського лікування. Завдяки великій різноманітно радіонуклідів і мічених ними препаратів, нині можна вивчити практично будь - яку фізіологічну і морфологічну систему організму людини: серцево- судинну і кровотворну, сечовидільну та водню – сольового обміну, дихальну і травну , кісткову і лімфатичну і т,п.

Слайд 11

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Історія України