X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Да

Завантажити презентацію

Да

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Волт Вітмен Підготувала Учениця 10 класу Шахівської ЗОШ 1-3 ст. Толпєшина Єлизавета

Слайд 2

В тобі, читачу, тріпоче життя, гордість, любов – як і в мені, тому для тебе ці мої пісні. Волт Вітмен

Слайд 3

Короткі біографічні відомості Волт Вітмен народився 1819 року у фермерській родині на острові Лонг-Айленд (Нью-Йорк), згодом жив у Брукліні. Школу не закінчив через бідність. Широкої освіченості набув самостійно, читаючи книги. Розпочав писати вірші. Змінив багато професій: був працівником друкарні, вчителем, столяром... Працював журналістом, згодом став головним редактором демократичної газети “Бруклінський орел”. В роки Громадянської війни (1860-1865) був санітаром у шпиталі. Розбитий паралічем, не втрачав оптимізму і продовжував роботу над поетичними творами. Поет помер 1892 року в м. Камден (Нью-Джерсі).

Слайд 4

Єдина поетична збірка Волта Вітмена – “Листя трави”- за життя автора перевидавалась 9 разів. В кожному наступному виданні вірші з попереднього доповнювались новими. Перше видання, здійснене коштом Вітмена, налічувало 12 творів; останнє – близько 400. Обкладинка першого видання збірки “Листя трави”. Нью-Йорк, 1855

Слайд 5

Зміст книги: духовний шлях самого поета, духовний шлях людини, яка беззупинно шукає свого шляху у Всесвіті Тема книги: людина, сам Вітмен Ідея книги: вічна і нерухома віра в перемогу людини Жанр: ліро-епічний твір Тематика: життя і смерть,природа,доля індіанців,рівність людей,чоловік-жінка, Америка,світова демократія.поет і поезія Новаторство:використання верлібра(вільного вірша),діалогічность,каталогізація(перелік реалій для створення ефекту всеосяжності) “Листя трави”

Слайд 6

«Листя трави» – це, переважно, спроба виразити мою власну емоційну та особисту природу, спроба докладно - від початку й до кінця - відтворити Особу, людське єство (мене самого в другій половині 19 століття в Америці), і зробити це вільно, вичерпно й правдиво», а також контрасти, повтори. 1855р. – перше видання. Письменник набрав власноруч книгу і видав власним коштом. Всього 12 віршів і поем без назви. Колір обкладинки зелений. За все життя Вітмена вийшло 11 видань збірки. 1892р.: 12-те видання – останнє, “видання смертного ліжка” містить 400 віршів Я заповідаю себе грязній землі, нехай я проросту моєю улюбленою травою, Якщо захочеш побачити мене, шукай мене у себе під підошвами. В.Вітмен

Слайд 7

Митець принципово хотів лишитися в історії літератури автором однієї книжки — спочатку проклятої, а потім уславленої. «Тільки сліпий не побачить, яким дорогоцінним подарунком є «Листя трави». Мудрістю і талантом книга вища і самобутніша за все досі створене Америкою. Я щасливий, що читаю цю книгу, бо велика сила її завжди дарує нам щастя». Емерсон

Слайд 8

Я пишу для майбутнього. Волт Вітмен Поезія Вітмена має новаторський характер, творчість митця вплинула на розвиток світової літератури 20 століття.

Слайд 9

Поетичне новаторство митця Вітмен вживав оригінальні рими або створював верлібри – вірші без рим. Поет широко використовував прийоми ораторського мистецтва: вигуки, повтори, чергування запитань і відповідей тощо. Часто уводив в поезію так званий “каталог” – перелік предметів, явищ навколишнього світу. Мета цього прийому – викликати у читача творчий настрій, відчуття радості життя та власної сили. У віршах Вітмен нерозривно поєднував конкретний та абстрактний плани. Поет збагатив літературну мову Америки, увівши до неї живу народну лексику.

Слайд 10

Я любив землю, сонце, тварин, я зневажав багатство. Я ділився з усіма, хто б не попросив, піклувався про калік, віддавав свій заробіток іншим. Ненавидів тиранів, сперечався, не рахуючись з Богом, терпляче ставився до людей, не схиляв голови ні перед чим відомим чи невідомим... Хотів лише того для себе, чого для інших досягав... Волт Вітмен Ілюстрація В.Пивоварова до книги К.Чуковського “Мій Вітмен”

Слайд 11

Основні теми поезії Волта Вітмена Оспівування Всесвіту та людської особистості. Уславлення демократії, трудящого люду Америки та президента країни А.Лінкольна. Зображення індустріального міста. Засудження рабовласництва, недоліків суспільства.

Слайд 12

Дякую за увагу

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Історія України