X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Бугогардівська паланка

Завантажити презентацію

Бугогардівська паланка

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Бугогардівська паланка

Слайд 2

Паланковий устрій Вольностей Війська Запорозького (1734–1775 рр.)

Слайд 3

Бугогардівська паланка - адміністративно-територіальна одиниця Запорозьких Вольностей часів Нової Січі (1734-1775), площа якої дорівнювала 20,984 км2. Бугогардівська паланка займала степи між лівим берегом Південного Бугу, та правим берегом Інгульця - з одного боку, та Дніпром і новосербським кордоном, - з іншого. По території Бугогардівської паланки протікали притоки Південного Бугу: Інгул,Мертві води, Синюха. В її межах було 373 зимівника. Крім того, тут були села: Соколи, Вербове, Балацьке, Мигія, Корабельне, Громоклія та ін. Центром паланки був Гард.

Слайд 4

Територія півдня України, до складу якої входила також і територія Бугогардівської паланки, являла собою ласий кусень для тих держав, що її оточували. А це були Росія з півночі, з так званою Новосербією, з заходу - Польща та Отоманська імперія, з півдня - Кримське ханство та Єдісанська і Єчікульська ногайські орди, що кочували степами Північного Причорномор'я. Лівобережна Україна тоді вже входила до складу Російської імперії, хоч і являла собою своєрідну автономію. Ось чому за ці багатющі землі весь час точилася боротьба. Історія Бугогардівської паланки та окремих подій на її території до цього часу у вітчизняній науці висвітлена лише окремими рисами. Серед опису деяких подій є посилання на окремі документи, але цим все і обмежується. Це й зрозуміло, тому що, на жаль, дослідженням історії Бугогардівської паланки практично ніхто не займався.

Слайд 5

Перелік полковників Бугогардівської паланки Слід звернути увагу на перелік полковників Бугогардівської паланки вищезазначених років, прізвища яких вдалося виявити серед різних джерел. У деяких випадках їх прізвища втрачені, і залишалися лише їх імена, що збереглися в документах. Отже: 1726 рік - Юзва Антонович; 1733 рік - Іван Донський; 1734 рік - Василь Пхайко; 1740 рік - Петро Коваль; 1741 рік - Грицько, Григорій; 1742 рік - Олексій; 1744 рік - Йосип Ус, Іван; 1747 рік - Тимофій Лазарев, Андрій Сухий, Тимош Родіонов; 1748 рік - Стінка; 1749 рік - Іван Глухий, Стефан Куліш, Клим Збарлески, Ковтун, Седловський.

Слайд 6

Висновок Історія Бугогардівської паланки та окремих подій на її території до цього часу у вітчизняній науці висвітлена лише окремими рисами. Серед опису деяких подій є посилання на окремі документи, але цим все і обмежується. Це й зрозуміло, тому що, на жаль, дослідженням історії Бугогардівської паланки практично ніхто не займався. Скальковський пояснює, що «Гард в южной Украине - место для рыбных ловель, от чего и урочище получило своё название. Слово "Гард", вероятно, значит и всё устройство рыболовных мест; …» Яворницький Д.І. свідчить про те, що кордони земель запорозьких проходили повз р. Південний Буг через Гард, де знаходився умовний прикордонний камінь. Крім цього, в Гарді була розташована церква. Гард був дуже зручним місцем, який приваблював різних людей, які шукали можливість у суворих обставинах тієї дійсності вижити. Тут вони годувались, займались рибальcтвом або випасом худоби неподалік від Гарду, та іноді відбували сторожову службу на перевозі. На чолі з гардовим полковником тут мешкало або перебувало тимчасово від 200 до 500 різних людей, але найбільше - запорізьких казаків, що захищали південно-західні кордони Правобережної України.

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Історія України