X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"4 універсал"

Завантажити презентацію

"4 універсал"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Степаненко Лина 10 В 4 універсал

Слайд 2

План: УЦР Головне завдання Універсалів 4 Універсал Учасники Висновок

Слайд 3

УЦР

Слайд 4

Слайд 5

Завдання Універсалу

Слайд 6

4 Універсал Четве ртий Універса л Украї нської Центра льної ради — державно-правовий акт, універсал Української Центральної Ради, що проголошував незалежність Української Народної Республіки від Росії. Прийнятий 9 (22) січня 1918 року в Києві.

Слайд 7

Універсал проголосив УНР «самостійною, ні від кого незалежною, вільною суверенною державою українського народу», а виконавчий орган, Генеральний Секретаріат — Радою Народних Міністрів.

Слайд 8

Він замінив постійну армію міліцією, доручив провести вибори народних рад — волосних, повітових і місцевих, установив монополію торгівлі, контроль над банками, підтвердив закон про передачу землі селянам без викупу, прийнявши за основу скасування власності і соціалізацію землі. Доручив Раді Народних Міністрів продовжувати розпочаті переговори з Центральними державами і довести до підписання миру; закликав усіх громадян УНР до боротьби з більшовиками.

Слайд 9

Умови Універсалу Умови IV Універсалу: УНР проголошується незалежною, вільною суверенною державою українського народу; З усіма сусідніми країнами УНР прагне жити у мирі та злагоді; Влада в Україні належить народу України, від імені якого, допоки не зберуться українські Установчі збори, буде правити ЦР; Піддано жорстокій критиці політику більшовиків, яка веде до громадянської війни; УЦР зобов'язується вести боротьбу проти прибічників більшовиків в Україні; УЦР зобов'язувалась негайно почати мирні переговори з Німеччиною; УЦР планує провести земельну реформу в інтересах селян; Держава має встановити контроль над торгівлею та банками

Слайд 10

IV Універсал закінчувався актуальним закликом: "всіх громадян самостійної Української Народньої Республіки кличемо непохитно стояти на сторожі добутої волі та прав нашого народу і всіма силами боронити свою долю від усіх ворогів селянсько-робітничої самостійної Республіки."

Слайд 11

¤ III і IV Універсали поставлено на голосування членами Малої Ради, чим надано їм значення законопроектів. ¤ Директорія УНР не зберегла практику оголошення Універсалів. Замість Універсалів почали видавати декларації

Слайд 12

Слайд 13

Перший Генеральний Секретаріат УЦР. Сидять(справа наліво): С. Петлюра, С. Єфремов, В. Винниченко, Х. Барановський, І. Стешенко. Стоять: Б. Мартос, М. Стасюк, П. Христюк.

Слайд 14

Михайло Грушевський і Симон Петлюра на урочистому проголошенні Універсалу УЦР на Софійському майдані у Києві

Слайд 15

Висновки: Універсал був офіційно проголошений в останній редакції на засіданні Малої Ради вночі 12(25).1.1918. Опублікований українською, російською, польською і єврейською мовами в газетах та афішах. Положення IV У не були повністю зреалізовані внаслідок повалення влади УЦР і встановлення в Україні режиму гетьмана П.Скоропадського (29.4.1918). Після антигетьманського повстання в листопаді-грудні 1918, наслідком якого стало відновлення УНР, Директорія УНР замість Універсалів практикувала оголошення Декларацій.

Слайд 16

Дякую за увагу

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Історія України