X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
“ Могутність і занепад папства ”

Завантажити презентацію

“ Могутність і занепад папства ”

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тема уроку “ Могутність і занепад папства ”

Слайд 2

Очікувані результати уроку назвати час Хрестових походів; показувати на карті напрямки хрестових походів; місцезнаходження держав хрестоносців; пояснювати і застосовувати поняття «чернечий орден»; описувати хрестові походи; наводити приклади духовно-рицарських орденів; порівнювати роль християнської церкви в ранньому, середньому та пізньому Середньовіччі; висловлювати судження щодо причин і наслідків Хрестових походів.

Слайд 3

План уроку. Організація папством Хрестових походів. Духовно - рицарські ордени. Боротьба церкви з єретиками. Папство в ХІІІ - на початку ХVст.

Слайд 4

Причини хрестових походів економічні: нагода збіднілим європейцям збагатитися на сході; Політичні: Візантія звернулася по допомогу до європейських королів і Папи Римського у війні з турками-сельджуками; Соціальні: участь у поході давала біднякам надію покращити своє матеріальне становище.

Слайд 5

Урбан II Ставайте на стезю Святого Гроба, вихопіть землю цю у нечестивого народу, підкоріть її собі; земля ця, як говорить Письмо, тече млеком і Єрусалим - це пуп землі, край плодоносніший порівняно з іншими, земля ця наче другий рай. Чи є фрази, які свідчать про визвольні цілі хрестоносців? Про загарбницькі? Зрівняйте свої висновки. Чи є протиріччя.

Слайд 6

Хрестові походи - це визволення чи завоювання?

Слайд 7

Спокуса. Середньовічна мініатюра. Єретик {грец. «Супротивник») - противник пануючого віровчення церкви. Єретики вважали: 1) церква «зіпсована»; 2) папа - намісник Диявола, а не Бога. Єретики нападають на католиків. Середньовічна мініатюра.

Слайд 8

Вони відкидали дорогі церковні обряди, пишні богослужіння; вимагали скасування церковної десятини, відмови духовенства від земельних володінь і багатств. Джерела віри єретиків - Євангеліє, ідея «ангельської бідності ». Стародавня Біблія

Слайд 9

Відлучення від церкви Просте відлучення (позбавлення церковних благ) Заборона будь-якого спілкування з людьми Позбавлення громадянських прав

Слайд 10

«Руйнувати всюди, де були єретики, все, що підлягає руйнуванню ». Припис Папи Римського Спалювання людини, яку церква вважала єретиком Допит інквізиції

Слайд 11

Свята інквізиція У XIII столітті папа створив спеціальний церковний суд - інквізиція, - спрямований на боротьбу з єретиками. Інквізиція (лат. «розслідування») - трибунал католич- ської церкви, який здійснював судові, розшукні, карательні функції.

Слайд 12

Томазо Торкведа, засновник іспанської інквізиції Герб іспанської інквізиції

Слайд 13

Тортури, які застосовували до звинувачених в єресі. Гравюра 1508 року.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України