Сучасні методи дослідження та діагностики захворювань органів дихання. Методи дослідження та діагностики захворювань серцево-судинної системи
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Тема:Методи дослідження роботи серця 2019 Кременчуцький медичний коледж ім. В. І. Литвиненка Виконала: Голуб Діана
Болі в ділянці серця – кардіалґії. Кардіалгії за походженням діляться на дві групи: істинні і псевдокардіалгії. Істинні кардіалгії – це ті, що зв’язані з безпосереднім ураженням структур серцево-судинної системи. Псевдокардіалгії – це болі в ділянці серця, зумовлені позасерцевими чинниками: остеохондроз хребта, панкреатит, холецистит, виразка шлунку, стравоходу, діафрагмальна грижа, синдром Тітце та інші захворювання. Вони підлягають окремому вивченню. Істинні кардіалгії, або болі в ділянці серця, зв’язані з безпосереднім ураженням його структур, мають свої особливості в залежності від того, які структури переважно уражені. З огляду на це вони діляться на: Істинні кардіалгії коронарогенні болі; болі, зв’язані з ураженням перикарду; болі, зв’язані з ураженням міокарду; болі, зв’язані з ураженням ендокарду.
Коронарогенні болі, що виникають внаслідок звуження просвіту коронарних судин (спазм, атеросклероз, тромб, ембол) носять назву ішемічних або стенокардитичних, а болі, що виникають при запальних ураженнях вінцевих судин, називаються запальними (псевдостенокардитичними, коронароваскулітними). Стенокардитичні болі локалізуються за грудиною, зліва від грудини (при ішемії передніх і передньо-лівих відділів серця), а також в епігастральній ділянці (ектопічна кардіалгія) при ішемії задніх і задньодіафрагмальних відділів серця. За емоційним сприйняттям це здебільшого стискаючі болі, інтенсивні, приступоподібні (тривалість від декількох секунд до 15-30 хв), з іррадіацією в будь-яку ділянку лівої верхньої половини тіла. Ці болі нерідко супроводяться страхом смерті, нівелюються або щезають від прийому селективних коронаролітиків (нітрогліцерин, корватон, корінфар, і т.п.). Виникають на фоні фізичних чи емоційних навантажень (стенокардія напруження) чи в стані спокою внаслідок спазму вінцевих судин (стенокардія спокою). Інколи мають місце ситуації, коли самих болів в ділянці серця при ІХС немає, але існують тільки іррадіюючі болі (зубні болі, болі в лівій мочці вуха, лівому плечовому суглобі, променево-зап’ясному суглобі і т.п.). Таке явище називається ентропійною кардіалгією.
Схожі презентації
Категорії