Служби миттєвого обміну повідомленнями
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Уявіть ситуацію, коли вам потрібно поспілкуватися в Інтернеті із родичами чи знайомими, що проживають в іншій країні, на іншому континенті. Як це здійснити? Вакульчук Т.В.
Очікувані результати Після уроку Учень пояснює: поняття миттєвого повідомлення; принцип функціонування служби обміну миттєвими повідомленнями; наводить приклади: програм обміну миттєвими повідомленнями; вміє: реєструватися у службі обміну миттєвими повідомленнями; отримувати ідентифікаційний номер у програмі обміну миттєвими повідомленнями; запускати на виконання та завершувати роботу з програмою обміну миттєвими повідомленнями; знаходити співрозмовників і запрошувати їх до мережі обміну миттєвими повідомленнями; керувати списком контактів; надсилати й отримувати повідомлення; надсилати й отримувати файли в програмі обміну миттєвими повідомленнями; Вакульчук Т.В.
Актуалізація знань Визначити коректні адреси електронної пошти info_turs@wikipedia.org dept~mg@econom.zp.ua dept&mg.econom.zp.ua http://dept_mg@com.ua dept.mg@econom.zp.ua Вакульчук Т.В.
Актуалізація знань 2. Який із цих смацликів означає сміх? :-( ;-) :-| :-P :-D Вакульчук Т.В.
Актуалізація знань 3. Яка із наведених програм є більш стійкою до атак вірусів та хробаків? Outlook Express Microsoft Outlook Mozilla Thunderbird Opera Mail The Bat! Вакульчук Т.В.
Актуалізація знань 4. Як називають програму, що надає інтерфейс для роботи зі службою електронної пошти? Поштовий агент Поштовий клієнт Поштовий сервер Поштовий редактор Поштовий індекс Вакульчук Т.В.
Поняття миттєвого повідомлення Служби миттєвого обміну повідомленнями призначені для передавання повідомлень мережею в режимі реального часу. Миттєве повідомлення може бути текстовим, голосовим, відео, завдяки чому IM-служби можуть використовуватися для проведення теле- та відео конференцій. Крім того, користувачі можуть передавати файли та виконувати спільні дії (спільно створювати текстовий документ, графічне зображення, грати в комп’ютерну гру та ін.. Вакульчук Т.В.
Складові служб миттєвого обміну повідомленнями система ідентифікації користувачів призначена для здійснення реєстрації користувачів служби; система обліку стану клієнтів призначена для фіксування та повідомлення стану клієнтських програм зареєстрованих користувачів: підключений до мережі, не підключений до мережі, відійшов тощо; система доставки повідомлень призначена для надсилання повідомлень від користувача одному чи кільком адресатам. Вакульчук Т.В.
Принципи функціонування Більшість служб побудовано за клієнт-серверною технологією. Взаємопов'язані сервери та клієнти утворюють ІМ-мережі Для мереж розроблені власні протоколи обміну повідомленнями Для забезпечення сумісності між мережами існує протокол ХМРР Клієнтські програми служб миттєвого обміну повідомленнями називають ІМ-месенджерами або Інтернет-пейджерами. Вакульчук Т.В.
Функції ІМ-месенджерів установлення зв'язку із сервером служби; реєстрація користувача; визначення та відображення стану зареєстрованих користувачів у мереж!; введення, передавання та отримання повідомлень різних видів; оповіщення про отримання нових повідомлень; формування та впорядкування списку контактів; нагадування про дні народження контактів; Вакульчук Т.В.
Функції ІМ-месенджерів зберігання історії спілкування з кожним співрозмовником; пошук нових контактів у мережі; організація конференцій; пересилання файлів; здійснення дзвінків на стаціонарні та мобільні телефони; відправлення SMS (англ. Short Message Service - служба коротких повідомлень); перевірка наявності електронних листів у зареєстрованих поштових скриньках та ін. Вакульчук Т.В.
Реєстрація в службі обміну миттєвими повідомленнями. Користування послугами будь-якої служби миттєвого обміну повідомленнями починається з реєстрації користувача на сервері служби. Під час реєстрації користувач отримує власний код і пароль. Кожен розробник намагається запропонувати користувачам простий і дружній інтерфейс, який є унікальним за виглядом, але за змістом вони усі схожі. Програми мають різномовні інтерфейси, що спрощує роботу. Вакульчук Т.В.
Виконання комплексу вправ для зняття м’язового напруження. 1. Погляд спрямовувати вліво-вправо, вправо-прямо, вгору-прямо, додолу-прямо без затримки в кожному положенні. Повторити 5 разів і 5 разів у зворотному напрямі. 2. Заплющити очі, на рахунок «раз-два» відкрити очі і подивитися на кінчик носа на рахунок «три-чотири». 3. Кругові рухи очима: до 5 кіл вліво і вправо. Вакульчук Т.В.
Практична робота «Обмін миттєвими повідомленнями» Перший етап практичної роботи – реєстрація в службі Skype. Виконати роботу користуючись інструктивною карткою №1. Після виконання цього етапу оцінити роботу в контрольному листі Другий етап практичної роботи – реєстрація в службі ICQ. Виконати роботу користуючись інструктивною карткою №2. Після виконання цього етапу оцінити роботу в контрольному листі Вакульчук Т.В.
Підсумки. домашнє завдання Опрацювати §3.4 ст. 225-240. (Для тих, хто не встиг зареєструватися у ICQ – завершити реєстрацію) Налаштувати свої облікові записи ICQ та Skype керуючись завданням ст. 241 підручника. Вакульчук Т.В.
Схожі презентації
Категорії