Пристосувально-компенсаторні процеси регенерація, організація, атрофія, гіпертрофія
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Пристосування (адаптація) Загально-біологічне поняття, що відображає морфофункціональну перебудову організму (органу) спрямовану до забезпечення його існування за умов непошкоджуючого відхилення від біологічних констант довкілля та внутрішнього середовища.
Компенсація Загальнобіологічне поняття, що відображає конкретний, більш вузький,прояв морфофункціональних змін спрямованих на корекцію порушених функцій у хворому організмі через його індивідуальні ситуаційні реакції
Гіпертрофія Гіпертрофія (від лат. hyper – надмірно, trophe – живлення) – це збільшення об’єму клітини, тканини чи органа за рахунок розмноження клітин або збільшення кількості і розмірів внутрішньоклітинних ультраструктур.
Гіперплазія Гіпертрофія невід’ємно пов’язана з гіперплазією (від лат. plaseo – утворюю), яка проявляється у розмноженні клітин шляхом мітозу (клітинна гіперплазія), розростанні тканин (тканинна гіперплазія) і ультраструктур (внутрішньоклітинна гіперплазія).
Атрофія Під атрофією розуміють прижиттєве зменшення об’єму органів, тканин і клітин, яке супроводжується ослабленням або припиненням їх функції.
Місцева атрофія a – дисфункціональна b – недостатному кровопостачанні c – трофонейротична d – від тиску
Регенерація Терміном регенерація (від лат. regeneratio – відновлення) позначають процес самовідновлення живої матерії у зоні пошкодження. Самовідновлення відбувається на молекулярному, субклітинному, клітинному, тканинному і органному рівнях і відбиває принцип авторегуляції життєвих функцій.
Організація Організація – захисно-пристосовний процес, спрямований на відмежування і заміщення грануляційною тканиною вогнищ некрозу, крововиливу або ексудату, а також тромбів, чужорідних тіл і паразитів.
Організація фібрину (карніфікація легені). Вид організації – інкапсуляція навколо трихінели
Схожі презентації
Категорії