Посткомп’ютерні технології: електронні книжки та ресурси – великі можливості для бібліотек
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
За підтримки Посольства США в Україні в рамках Львівського семінару “Інформатіо-консорціум” було підписано гранти і укладено Угоди для Рівненського центру «Вікно в Америку» та надано в користування програмно-апаратну платформу для читання Amazon Kindle та два Інтернет-планшети iPad компанії Apple.
KINDLE 3: Підключення Підключення по WI-FI або 3G дозволяє купувати і завантажувати електронні книги, газети та журнали прямо з вашого пристрою.
Якість екрану: Kindle 3 використовує найсучасніший eInk Pearl екран з високою контрастністю , який забезпечує 16 відтінків сірого кольору для дійсно комфортного читання 6 дюймовий екран є чітким та читабельним в будь-яких умовах, включаючи яскраве сонячне світло.
Дизайн E-рідер має дуже привабливий, зовнішній вигляд складається з якісного матового пластика, і має супер тонкий та елегантний дизайн. Завдяки своїй легкості, ви зможете тримати цей пристрій протягом декількох годин не втомлюючись.
Функції KINDLE 3 Під час читання можна поміняти тип і розмір шрифту, масштабувати сторінку, змінювати контраст, кількість слів у рядку, міжстрочну відстань і орієнтацію екрану. Є можливість залишати замітки (на екрані з'являється курсор – виділяємо потрібний шматок тексту і залишаємо до нього коментар), ставити закладки, шукати всередині тексту. Перескок між текстом і змістом здійснено зручно.
Вихід на всі додаткові можливості, крім безпосереднього читання книг – через контекстне меню, що викликається відповідною кнопкою Menu. Є вбудовані словники. Виключно англійською мовою: американська та британська (тлумачні). MP 3 формат підтримує функцію музичного фонового режиму.
Вади Kindles Низька швидкість завантаження сторінок Деколи потрібна підсвітка (є спеціальна лампа для освітлення екрану) Висока вартість ( на Amazon ~ 180$) Amazon контролює інформацію, що міститься на пристроях Kindle3
Дещо про правила користування amazonkindle Розробити рекомендації користування При видачі разом з пристроєм потрібно закрити доступ до інформації про аккаунт (читач може купити книгу, а платити буде бібліотека) Місце зберігання, облік електронних рідерів, підзарядки, запобігання викраденню (стіл – у Швеції)
Досвід американських бібліотекарів щодо використання Kindles Нові можливості для людей з вадами зору; з проблемами сприйняття друкованого тексту тощо. Але: не можуть бути використані як основна платформа для незрячих, тому що не всі видання мають опцію озвучування тестів, меню також не озвучено та не надано шрифту Брайля.
Авторське право Принципи міжнародного авторського права Принцип національного режиму Принцип незалежності охорони Принцип автоматичної охорони Презумпція авторства Не визнається порушенням відтворення творів з метою критики, коментування, висвітлення новин, з метою навчання (включаючи розмноження для використання в класах), викладання або наукових досліджень.
Добросовісне використання Для визначення терміну враховуються такі фактори: Мета та характер використання ( чи є воно комерційним або некомерційним – освітним) Природа твору Розмір та значимість використаної частини стосовно цілого твору Вплив “добросовісного використання” на ринок поширення та ціну захищеної авторським правом роботи
Систематичне використання Визначається ліцензійним договором Окреслюється письмовим дозволом автора Визначається трудовою угодою (іншими адміністративними документами) – “службовий твір”
Важливі питання Пілотне апробування: як на практиці Kindle буде працювати для користувача Як поповнювати свої колекції електронних книжок на цих е-приладах Використання безкоштовних матеріалів (Державний департамент, колекція Гутенберга тощо)
Механізм оплати за електронні ресурси, (навіть за наявності грошей) Купівля для себе та купівля для бібліотеки… Законність видачі читачам Ліцензійні угоди з дистріб’ютерами електронних ресурсів NB! Amazon контролює інформацію, що міститься на пристроях, яки знаходяться у власника ( користувача) та на свій розсуд видаляє її. Наприклад, було видалено романи Джорджа Оруела, на розповсюдження яких у компанії не було прав. А гроші було повернено покупцям…
Вердикт: Kindle 3 – найкращій пристрій серед електронних рідерів. 3G зв'язок і прямий доступ до одного з найбільших Е-книг, газетних і журнальних он-лайн магазинів у світі дає можливість буквально декількома натисканнями клавіш знайти необхідну вам книгу, незважаючи на ваше місце перебування.
iPad 2 iPad — серія планшетних комп’ютерів від компанії Apple, заявлені як проміжний варіант між ноутбуками і портативними медіаплеєрами iPod Touch. iPad здатний виконувати певні операції: - перегляд відео; - прослуховування аудіозаписів; - читання електронних книг; - використання можливостей Інтернету.
Технічне оснащення iPad використовує тільки власне програмне забезпечення, завантажене з онлайн магазину App Store. iPad синхронізується з iTunes на PC та Mac. iPad виконує майже всі прикладні програми iPhone, зображуючи їх або в розмірі iPhone, або збільшуючи до розмірів екрану iPad. iPad адаптовано з такими програмами як Safari, Mail, Photos, Video, YouTube, iPod, iTunes, App Store, iBooks, Карти, Замітки, Календар, Контакти та Spotlight Search.
Kористувач може з'єднати iPad з навушниками Bluetooth та використовувати Wi-Fi та 3G, очікуючи мобільних дзвінків за допомогою програми VoIP. iPad має додаткову програму iBooks, котру можна завантажити з App Store, яка відображає книги та інший контент ePub-формату, завантажений з iBookstore.
Коротки технічні характеристики Модель: Wi-Fi + 3G Дисплей: multitouch 1024x768 пікселів зі світлодіодною підсвіткою та стійким робочим покриттям. Процесор: Apple A4 1 Ггц Пам'ять: Незмінна, 16 ГБ
Маса: 730 грамів Екологічні датчики: акселерометр, датчик розсіяного світла, магнітометр (для цифрового компасу) Батарея: вбудована літіо-полімерна батарея (10 годин відео, 140 годин аудіо, 1 місяць в режимі чекання) Розміри: 242.8 × 189.7 × 13.4 мм
Програмно-апаратна платформа для читання Amazon Kindle та Інтернет-планшети iPad – це нові перспективи освітнього консультування у центрах “Вікно в Америку” в умовах цифрової революції та посткомп’ютерних технологій; можливість змінити стереотипну поведінку бібліотекаря розширити аудіторію користувачів (соціальний, гендерний, віковий аспект)
Схожі презентації
Категорії