X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Поняття основного та допоміжного алгоритму. Формальні та фактичні параметри

Завантажити презентацію

Поняття основного та допоміжного алгоритму. Формальні та фактичні параметри

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Поняття основного та допоміжного алгоритму. Формальні та фактичні параметри

Слайд 2

Ви звертали увагу, що в тексті пісні приспів записується лише один раз? Якщо потрібно повторити його, то вказується лише слово: "Приспів". Дійсно, для чого повторювати декілька раз одне й те саме?! Аналогічний принцип діє і в програмуванні. Якщо де яка частина програми багаторазово повторюється, то її оформлюють окремо від основної програми і називають підпрограмою. До неї звер таються в разі необхідності. Більше того, рекомендують велику зада чу розбивати на окремі смислові частини (підпрограми), програмувати їх окремо, а потім об'єднувати в єдину програму. Це нагадує будівни цтво будинку, де програма будується з блоків, ролі яких відіграють підпрограми. Використання підпрограм вважається гарним стилем програмування.

Слайд 3

Підпрограма користувача (підпрограма) - це пойменована, логічно закінчена група операторів, яку можна викликати для виконання довільну кількість разів з різних місць програми. В мові Pascal в ролі підпрограм використовуються процедури і функції.

Слайд 4

Слайд 5

Процедура за структурою подібна до програми, її вигляд: PROCEDURE ім'я (список формальних параметрів); {блок описів} Begin {блок операторів} End;

Слайд 6

Ім'я процедури - це ідентифікатор унікальний у межах програми. У списку формальних параметрів перелічуються групи імен та типи. Формальні параметри - це аргументи та результати процедури (групи розділяються між собою крапкою з комою та перед результатами ста виться службове слово Var).

Слайд 7

Усі імена змінних, які описані в основній програмі, називаються глобальними. Вони діють, як в основній програмі, так і в будь-якій процедурі. Змінні, описані в процедурі, називаються локальними. Вони діють тільки в межах процедури та недосяжні для основної програми.

Слайд 8

Звернення до процедури виконується за допомогою оператора виклику процедури, який має структуру: ім'я процедури (список фактичних параметрів); Якщо заголовок процедури не мав параметрів, то вони відсутні і в операторі виклику процедури. Між формальними та фактичними параметрами існує взаємо однозначна відповідність у порядку їх слідування, адже з їх допомогою дані передаються

Слайд 9

Примітка 1) У якості формальних параметрів можуть бути тільки змінні, а в якості фактичних параметрів можуть бути і константи. 2) Кількість та типи фактичних параметрів повинні точно відповідати формальним. 3) Фактичні параметри передаються тільки в одному напрямку: із програми в процедуру. А формальні параметри можуть передаватися в обох напрямках: і з програми в процедуру та навпаки.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Інформатика