Поняття комп’ютерного вірусу. Антивірусні програми
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
КОМП'ЮТЕРНІ ВІРУСИ - це програми, які можуть «розмножуватися» і скритно впроваджувати свої копії: у файли, в завантажувальні сектори дисків, в документи.
За величиною шкідливих впливів віруси можна розділити на: безпечні, дія яких призводить до: зменшення вільної пам'яті на диску, графічним і звуковим ефектам; небезпечні, дія яких призводить до: збоїв і зависання комп'ютера; дуже небезпечні, дія яких призводить до: втрати програм і даних (зміни або видалення файлів і каталогів) форматуванню вінчестера і т.д.
За «місці існування» віруси можна розділити на: файлові - впроваджуються в здійснимих файли (не заражають файли зі звуком і зображенням); завантажувальні - записують себе в завантажувальний сектор диска; макровіруси - заражають файли документів Word і електронних таблиць Excel; мережеві - Інтернет-хробаки (передаються в поштових повідомленнях) і скрипт-віруси (передаються через програми на мовах JavaScript, VBScript).
Антивірусні програми Поліфаги (Kaspersky Anti-Virus, Dr.Web): перевіряють файли, завантажувальні сектори дисків і оперативну пам'ять і шукають відомі і нові (невідомі поліфаг) віруси; можуть забезпечувати перевірку файлів в процесі їх завантаження в оперативну пам'ять (монітори) Ревізори (ADinf): підраховують контрольні суми для файлів на диску і зберігають їх в базі даних; Блокувальники (в BIOS комп'ютера): перехоплюють «вірусоопасние» ситуації і повідомляють про це користувачеві;
-Прикинь, у меня тут антивирусы друг друга за вирусы приняли - войну развернули - вот уррроды! -И что? -Так прикольно - вчера каспер убил нода, а седня остаточные файлы нода самостоятельно скачали себя и подкрепление из инета за счет моего траффика, даж не спросив - и вместе мочат каспера -Хы... -Если каспЕр проиграет - у меня полсистемы, грят, рухнет)) но се равно за нод сёня болею – живучий гад)
Схожі презентації
Категорії