X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Освіта 20 століття"

Завантажити презентацію

"Освіта 20 століття"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Будова речовини. Атоми та молекули. Будова атома. Мета: сформувати уявлення про атоми та молекули, залежність швидкості їх хаотичного руху від температури, ознайомити з явищем дифузії, з’ясувати причини різних властивостей речовин; розвивати вміння аналізувати матеріал, висловлювати думку, робити висновки; виховувати вміння самостійно оцінювати свої знання.

Слайд 2

Будова речовини. 1. Всі тіла складаються з частинок. 2. Ці частинки перебувають у безперервному хаотичному русі. 3. Частинки взаємодіють одна з одною.

Слайд 3

Р Е Ч О В И Н А - матеріал, з якого складається тіло (>10 млн. речовин) Властивості речовин Ф і з и ч н і Х і м і ч н і колір, блиск, запах, смак, твердість, температура кипіння і плавлення, електропровідність, теплопровідність… виявляються при перетворенні одних речовин в інші

Слайд 4

Молекули Атоми Електрони Як поєднати:116 видів атомів і мільйон різних речовин -? Позитивно заряджене ядро Молекулою називаються найменша частинка речовини, що має її основні хімічні властивості та складається з атомів. Англійський ботанік Броун (ХІХст.) Дифузією називають взаємне проникнення дотичних речовин одна в одну, що відбувається в результаті теплового руху молекул. Швидкість дифузії: * гази, рідини, тверді тіла – (де відбуваються повільніше) - ? * Залежність швидкості дифузії від температури – (як пов’язані швидкість дифузії і температура) - ?

Слайд 5

Дослід. Покладемо на дно стакана кристалики марганцівки. Наллємо у стакан воду. Побачимо, що вода змінює забарвлення Це молекули води проникають між часточками марганцівки. Дифузія (з латинської diffusio – “поширення”, “розтікання”, “розсіювання”) – проникнення атомів та молекул однієї речовини в іншу.

Слайд 6

Атом – найдрібніша частинка речовини. Демокріт, Левкіпп – 2500р. тому, давньогрецькі вчені (гіпотеза про існування атомів). Існують: різні види – 116 хімічних елементів. Спосіб існування: окремо або в молекулах. Місце проживання: будь-яке тіло. Характеристика: надзвичайно малі та легкі. Улюблені справи: безперервно та безладно рухаються, притягуються або відштовхуються. Призначення в природі: визначити відмінні від інших певні властивості речовини.

Слайд 7

ДЕМОКРИТ (близько 460-близько 360 до н.е.) Атом (з грецької “неподільний”) – найдрібніша, хімічно неподільна частинка речовини. “Увесь світ складається з атомів та пустоти”, – вважав давньогрецький філософ Демокрит. Атоми неподільні, вічні, непорушні, різні за формою, розмірами та положенням у пустоті. Від їхнього руху виникають тіла та усі світи.

Слайд 8

Чому можливе явище дифузії? Між молекулами є проміжки. Молекули рухаються хаотично. Зі збільшенням температури збільшується швидкість молекул. Явище дифузії існує в усіх агрегатних станах. Швидкість дифузії залежить від температури і стану речовини.

Слайд 9

Речовини Прості – складаються з одного виду атомів (одного хімічного елемента). Приклади: вуглець, залізо, оксиген, купрум, гідроген. Складні – складаються з атомів декількох різних елементів. Приклади: розчини, солі, кислоти. Кисню (О2) Озону (О3) Метану (СН4) Води (Н2О) Водню (Н2) Моделі молекул простих речовин Моделі молекул деяких речовин

Слайд 10

Молекула кисню Молекула водню Молекула азоту Молекула хлору О2 Н2 N2 Cl2 Молекула води Н2O Молекула вуглекислого газу CO2

Слайд 11

Слайд 12

Розміри атомів Розміри атомів приблизно дорівнюють 0,0000000001м. Якби всі люди нашої планети проводили все життя, займаючись тільки лічбою, усі разом ми змогли б полічити атоми тільки в головці однієї малої шпильки.

Слайд 13

“Якби в результаті якоїсь світової катастрофи всі накопичені наукові знання загинули…, то яке твердження, що складається з найменшої кількості слів, принесло б найбільшу інформацію? Я вважаю, що це атомна гіпотеза” Відомий фізик Р. Фейнман

Слайд 14

Будова атома Моделі атома Планетарна модель: у центрі ядро, навколо ядра обертаються електрони. електрони ядро Сучасна модель: електрони ніби “розмазані” по орбіталях – частинах простору, що оточують ядро.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Інформатика