X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Операційна система Windows. Об’єкти

Завантажити презентацію

Операційна система Windows. Об’єкти

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Інформатика 6 клас

Слайд 2

Поняття класифікації Природна і штучна класифікації Приклади класифікацій Типологія Поділ Фізкультхвилинка Питання для самоперевірки План уроку

Слайд 3

Класифікація (у побуті - поділ поняття) - це розкриття обсягу поняття шляхом виділення його частин або елементів за певною ознакою, тобто це перерахування різновидів якого поняття.

Слайд 4

Так, поняття «жива природа» включає в себе поняття «людина», «тварина», «рослина». У свою чергу, поняття «тварина» включає в себе поняття «птах», «звір», «риба», «комаха» і так далі.

Слайд 5

Зазвичай в якості підстави поділу в класифікації вибирають ознаки, істотні для даних предметів. У цьому випадку класифікація (звана природною) виявляє суттєві подібності та відмінності між предметами і має пізнавальне значення. В інших випадках, коли мета класифікації полягає лише в систематизації предметів, в якості підстави вибираються ознаки, зручні для цієї мети, але несуттєві для самих предметів (наприклад, алфавітні каталоги). Такі класифікації називають штучними.

Слайд 6

Найбільш цінними є класифікації, засновані на пізнанні законів зв'язки між видами, переходу від одного виду до іншого в процесі розвитку (така, наприклад, класифікація хімічних елементів, створена Менделєєвим).

Слайд 7

Класифікація за суттєвими ознаками називається типологією; вона заснована на понятті типу, як одиниці розчленування досліджуваної реальності, конкретної ідеальної моделі об'єктів, які історично розвиваються (біологічні, мовні і т. п. типології).

Слайд 8

Всяка класифікація є результатом деякого огрубіння дійсних граней між видами, бо вони завжди умовні і відносні. З розвитком знань відбувається уточнення і зміна класифікацій.

Слайд 9

Поділом називається розкриття обсягу відомого поняття; воно відбувається шляхом перерахування всіх видів (тобто менших за обсягом понять), що входять до складу поняття, яке ділиться. Звідси ясно, що розділені можуть бути тільки загальні поняття, що охоплюють собою різні частини; ясно також, що для поділу необхідно мати підставу або принцип, що робить можливим правильне перерахування отриманих завдяки поділу членів його. Від правильного розподілу вимагається: повнота ділення: всі члени поділу мають бути перераховані; чистота: члени розподілу не є пересічними поняттями.

Слайд 10

Підставою для поділу може служити будь-яка ознака поняття, яке ділять. Користуючись ознакою як принципом поділу можна, при посередництві закону протиріччя, завжди отримати чистий двухчленний поділ (дихотомію), наприклад ділити предмети на неорганічні і органічні, і т. д. Все сказане має повне застосування до класифікації. Коли дослідник має перед собою складний ряд однорідних явищ, то він: повинен їх розташувати в певному порядку, зручному для дослідження; повинен згрупувати подібні явища і відрізнити їх від тих, які тільки здаються схожими з ними, насправді ж відмінні від них; повинен розташувати ці групи в такому порядку, щоб ступінь спорідненості їх і взаємної залежності виражалися б у самому розташуванні.

Слайд 11

Класифікуючи явища, їх можна ділити на групи, ці групи знову підрозділяти і т. д.; наприклад, поняття царства (хоча б тварин) можна розділити на класи, класи на рід, рід на види, види на підвиди і т. д. Дослідник, виробляючи цей поділ, може мати в увазі різні цілі, об'єктивні чи суб'єктивні, причому і характер класифікації залежить від її мети.

Слайд 12

Фізкультхвилинка

Слайд 13

Слайд 14

Слайд 15

1. Продовжіть речення: Класифікація – це 2. Чим відрізняється природна і штучна класифікації? 3. Назвіть приклад класифікації заснованої на пізнанні законів зв'язків між видами, переходу від одного виду до іншого в процесі розвитку. Питання розкриття обсягу поняття шляхом виділення його частин або елементів за певною ознакою, тобто це перерахування різновидів якого поняття. Природна виявляє суттєві подібності та відмінності між предметами і має пізнавальне значення. А мета штучної полягає лише в систематизації предметів, в якості підстави вибираються ознаки, зручні для цієї мети, але несуттєві для самих предметів класифікація хімічних елементів, створена Менделєєвим

Слайд 16

ДЯКУЮ ЗА УВАГУ!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Інформатика