X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Кути, що утворюються при перетині двох

Завантажити презентацію

Кути, що утворюються при перетині двох

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Кути, що утворюються при перетині двох прямих січною. Ознаки паралельності прямих

Слайд 2

Означення паралельних прямих Дві прямі в просторі називаються паралельними, якщо вони лежать в одній площині і не перетинаються. Для того, щоб на практиці з’ясовувати паралельність прямих,  недостатньо знати означення паралельних прямих. Тому ми доведемо певні твердження, які називаються ознакою паралельності прямих Ознака і означення є різні речі, тому їх не слід плутати. Означення говорить про те, що таке означуване поняття, описує його, Ознака – це властивість цього ж поняття, яку часто застосовують на практиці, і яка найчастіше є теоремою.

Слайд 3

Ознаки паралельності прямих 1. Дві прямі паралельні, якщо при перетині із січною вони утворюють рівні внутрішні різносторонні кути. 2. Дві прямі паралельні, якщо при перетині із січною вони утворюють внутрішні односторонні кути, сума яких дорівнює 180˚ 3. Дві прямі паралельні, якщо ,перетинаючись із січною, вони утворюють рівні відповідні кути.

Слайд 4

На якому з рисунків прямі будуть паралельними? Поясніть!

Слайд 5

Виконай завдання На малюнку а паралельна в і с – січна. Чому дорівнюють кути 1, 2 і 3?

Слайд 6

Робота за готовим малюнком Вертикальні 1 і 4, 2 і 3, 5 і 8, 6 і 7 Суміжні 1 і 2, 3 і 4, 5 і 6, 7 і 8 Внутрішні односторонні кути 4 і 6, 3 і 5 Внутрішні різносторонні кути 3 і 6, 4 і 5 Відповідні кути 1 і 5, 2 і 6, 3 і 7, 4 і 8 Яку назву мають кути?

Слайд 7

Виконай завдання На малюнку кут 1 дорівнює куту 2. Доведіть, що сума кутів 3 і 4 дорівнює 180 градусам. Знайти градусні міри кутів Х, зображених на малюнках.

Слайд 8

Домашнє завдання  Підручник ”Геометрія 7” О .С. Істер Р.2 § 9 стор. 45, № 170, № 176

Слайд 9

Гра «Вірю, не вірю» Прямі на площині або паралельні, або перетинаються в одній точці Дві прямі, які лежать в одній площині і ніколи не перетинаються, називають паралельними; Пряму, яка перетинає дві прямі називають півпрямою; Два кути, що мають спільну сторону, а дві інші є доповняльними півпрямими називаються суміжними; Якщо один із суміжних кутів дорівнює 80°, то інший теждорівнює 80°; Вертикальні кути мають спільну вершину; Якщо у двох кутів з спільною вершиною градусні міри 40° і 140° , то вони вертикальні; Якщо сторони одного кута є доповняльними півпрямими до сторін іншого то такі кути вертикальні; Якщо один із вертикальних кутів дорівнює 60° , то інший 120°. Відповіді: (+) , (+) , (-) ,(+) , (-) , (+), (-), (+), (-)

Слайд 10

Практична робота Побудуйте паралельні прямі, та перетніть їх січною Виміряйте величини утворених кутів за допомогою транспортира. Порівняйте градусні міри внутрішніх різносторонніх пар кутів Порівняйте градусні міри відповідних пар кутів Додайте градусні міри внутрішніх односторонні пар кутів Запишіть результати вимірів. Внутрішні різносторонні кути ˂3 … ˂6, ˂4 … ˂5 Відповідні кути ˂1 … ˂5, ˂2 … ˂6, ˂3 … ˂7, ˂4 … ˂8 Внутрішні односторонні кути ˂4 + ˂6 = …, ˂3 + ˂5= … ВИСНОВОК Якщо дві паралельні прямі перетинаються січною, то: внутрішні різносторонні кути рівні відповідні кути рівні; внутрішні односторонні кути в сумі становлять 1800

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Інформатика