X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
копіювання та переміщення клітинок і діапазонів

Завантажити презентацію

копіювання та переміщення клітинок і діапазонів

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Інтерактивні методи навчання на уроках трудового навчання Підготувала вчитель трудового навчання Мостиської ЗОШ № 3 І-ІІІ ст. Хай Олександра Миколаївна

Слайд 2

«Скажи мені - і я забуду      Покажи мені - і я запам'ятаю Дай зробити - і я зрозумію »                   китайська приказка Інтерактивний – означає можливість взаємодіяти або знаходитись у режимі бесіди, діалогу з чим-небудь або ким-небудь. Інтерактивне навчання – це перш за все «діалогове навчання», в процесі якого здійснюється взаємодія вчителя і учня. У ході діалогового навчання учні вчаться критично мислити, вирішувати складні проблеми на основі аналізу обставин і відповідної інформації, зважувати альтернативні думки, приймати продумані рішення, брати участь у дискусіях, спілкуватися з іншими людьми. Найефективнішими інтерактивними технологіями є такі, які забезпечують теоретичну і практичну підготовленість учня до творчого застосування знань, умінь і навичок у навчальній та трудовій діяльності.

Слайд 3

Цілі і завдання інтерактивного навчання Розширення пізнавальних можливостей учнів, зокрема у здобуванні, аналізі та застосуванні інформації з різних джерел Можливості перенесення отриманих умінь, навичок та способів діяльності на різні предмети та позашкільне життя учнів Формування глибокої внутрішньої мотивації

Слайд 4

Пасивна модель навчання модель “Монолог”

Слайд 5

модель “Діалог” Активна модель навчання

Слайд 6

модель “Полілог” Інтерактивна модель навчання

Слайд 7

Слово “інтерактив” походить від англійського слова “interact”. “Inter” – це взаємний, “act” – діяти. Інтерактивний – здатний взаємодіяти або перебувати в режимі бесіди, діалогу з будь-чим (наприклад, комп’ютером) або з будь-ким (людиною). Сутність інтерактивного навчання полягає в активному залученні всіх учнів до процесу пізнання.

Слайд 8

Інтерактивні методи – методи, що дозволяють вчиться взаємодіяти між собою; а інтерактивне навчання – навчання побудоване на взаємодії тих, хто навчає і навчається, включаючи педагога. Ці методи передбачають колективне навчання в співпраці, причому і той, хто навчається і Вчитель є суб’єктами навчального процесу. Вчитель частіше виступає лише в ролі організатора процесу навчання, лідера групи, творця умов для ініціативи учня. Під час інтерактивного навчання учні активно спілкуються, сперечаються, не погоджуються з співрозмовником. Відбувається забезпечення демократичного, рівноправного партнерства між вчителем і учнем і серед учнівського колективу. Учень Учень Учень Вчитель

Слайд 9

Те, що я чую, я забуваю. Те, що я бачу й чую, я трохи пам'ятаю. Те, що я чую, бачу й обговорюю, я починаю розуміти. Коли я чую, бачу, обговорюю й роблю я набуваю знань і навичок. Коли я передаю знання іншим, я стаю майстром.

Слайд 10

Методи та форми інтерактивного навчання Ділова гра – це метод навчання вибору послідовних, оптимальних рішень в умовах, що імітують реальну господарську практику. Головне, що навчає гра – психологічно і професійно грамотно реагувати на прототип реальної життєвої ситуації. «Мозковий штурм» – це ефективний метод колективного обговорення, пошук рішень шляхом вільного висловлювання думок цих учасників. Як показує практика, шляхом «мозкового штурму» всього за декілька хвилин можна отримати десятки ідей. Дуже важливо на заняттях залучати до роботи всіх учнів. У цьому допомагають такі методи, як «Коло» і «Мікрофон». Робота в малих групах корисна для формування навичок участі в дискусії. Більшості учнів легше висловитися в невеличкій групі, до того ж цей метод дає можливість заощадити час. Метод «Займи позицію» допомагає вести обговорення дискусійного питання в групі. Використовувати його треба з метою  попрактикуватися у навичках спілкування. Стимулює прояв самостійності учнів, їхні творчі можливості «рольова гра». Мета застосування цього методу – визначити ставлення учнів до конкретної життєвої ситуації, допомогти їм набути досвіду виходу з конфліктної ситуації шляхом рольової гри. «Навчаючи – вчуся». Цей метод надає учням можливість взяти участь у навчанні та передачі своїх знань іншим. Метод «Прес» використовую у випадках, коли виникають суперечливі думки з певної проблеми і потрібно зайняти й аргументувати чітко визначену позицію щодо суспільної проблеми, яка обговорюється. Крім цього можна практикувати складання і розв’язання проблемних ситуаційних задач, проведення конкурсних уроків, дискусій, дебатів та ін.

Слайд 11

Структура уроку із застосуванням інтерактивних технологій

Слайд 12

Прийоми педагогічної техніки для розвитку когнітивних процесів: мислення («місто ерудитів», «острів кмітливих», «місто мислителів», «місто нерозгаданих таємниць», «місто чарівників», «чорна шухляда», «синтез думок», «дерево рішень», «ситуативне моделювання», «симуляції або імітаційні ігри», «зміни позицію»); пам’яті («калейдоскоп нерозкритих таємниць», «конкурс ерудитів», «конкурс кросвордів і ребусів», «обсяг пам’яті», «поліпшити і повторити», «ажурна пилка»,«кросворд з фрагментами», «творча пауза», «живі числа»); мови, залучення учнів до комунікації («зміни позицію», «безперервна шкала думок», «зіпсований телевізор», «юний письменник», «метод ПРЕС»; «оцінювальна дискусія», «карусель»); уваги («хто шукає завжди знайде», «біологія на прогулянці», «флора у нас вдома», «знайди помилку», «дивовижне поряд», «відшукай парочку», «конкурс ботаніків», «конкурс всезнайок», «відгадай про кого говоримо»); уяви («фантазіяград», «конкурс на найкращий малюнок», «конкурс наукових проектів», «театр мімів», «конкурс реклами», «я – зірка», «мнемотурнір», «розігрування ситуації за ролями»).

Слайд 13

Правила організації інтерактивної роботи учнів на уроці: 1. До роботи повинні бути залучені різною мірою всі учні. 2. Необхідно дбати про психологічну підготовку учнів 3. Тих, хто навчається в інтерактиві, не повинно бути багато. 4. Приміщення має бути спеціально підготовленим 5. Необхідно проявляти терпимість до будь-якої точки зору, уважно вислуховувати всіх учасників, поважаючи їх. 6. Уважно ставитись до учнів під час формування груп. 7. На одному уроці бажано застосовувати 1-2 інтерактивних види роботи.

Слайд 14

Використання методів під час уроку Широке використання активних методів навчання безсумнівно буде сприяти ефективному вирішенню головної проблеми навчальних закладів – підвищення якості знань учнів. У навчальному процесі можливо і бажано також використання інформаційних технологій. Мультимедійні засоби навчання є універсальними, оскільки можуть бути використані на різних етапах заняття: під час мотивації як постановка проблеми перед вивченням нового матеріалу; під час пояснення нового матеріалу як ілюстрації; під час закріплення й узагальнення знань; для контролю знань.

Слайд 15

Перевірка знань та навиків Учням роздаються картки жовтого та червоного кольорів. Після прочитаного запитання учні повинні відповісти, піднімаючи червону (відповідь – ні) або жовту (так). Важливим є те, що питання має бути сформульоване так, щоб була можливість чітко дати відповідь: ТАК, або НІ. Також учні можуть використовувати картки відповідаючи на питання тесту: червоний – відповідь А, жовтий – Б, якщо використати інші кольори карток, то варіантів відповідей може бути більше.

Слайд 16

АБВГ ҐДЕЄ ЖЗИІ ЇЙКЛ МНОП 1 2 3 4 5 РСТУ ФХЦ ЧШЩ ЮЯЬ 6 7 8 9 Здатність матеріалів піддаватись різанню, згинанню, точінню, шліфуванню, поліруванню це властивості … 6 2 7 5 5 4 5 1 3 8 5 3 Т е х н о л о г і ч н і Колір і здатність матеріалу його зберігати, блиск, фактура, текстура характеризують властивості … 2 6 6 2 6 3 8 5 3 Е с т е т и ч н і

Слайд 17

Встановіть відповідність між зображенням, технологією і матеріалом: І. Пейп-арт ІІ. Стрінг-арт ІІІ. Декупаж ІV. Кінусайга А Б В Г 1. Серветкові джути. 2. Вирізані візерунки із різних матеріалів. 3. Різнокольорові клаптики тканини, пінопласт. 4. Натягнені в певній послідовності нитки на цвяшки.

Слайд 18

І. Пейп-арт 1. Серветкові джути. А ІІ. Стрінг-арт 4. Натягнені в певній послідовності нитки на цвяшки Г ІІІ. Декупаж 2. Вирізані візерунки із різних матеріалів. Б ІV. Кінусайга 3. Різнокольорові клаптики тканини, пінопласт. В

Слайд 19

Подача нового матеріалу Гра на уважність На початку уроку, при повідомленні теми, дається завдання, а саме, скільки разів за урок буде сказане вчителем певне слово, що означає якийсь термін. Наприклад, «Чим є цінні овочі?» Учні не лише мають здогадатись яке це слово, але підрахувати скільки разів за урок вчитель його повторить. Хто найбільш був точний до істини, той отримує позитивну оцінку. Час гри можна обмежити до 20 хв.

Слайд 20

Робота групах Важливим при виконанні проекту, якщо у його реалізації бере участь кілька учнів, є те, щоб діти зуміли навчитись співпрацювати разом. Для цього варто провести кілька вправ на згуртованість команд. Наприклад: За допомогою чотирьох олівців посортувати намистини. Перевести людину через отвір у аркуші формату А4. Намалювати малюнок із закритими очима, виконуючи лиш команди іншого учасника групи та ін.

Слайд 21

Оцінювальна дискусія 1. ВИБРАТИ ТЕМУ ДЛЯ ДИСКУСІЇ. 2. ПОДІЛ НА ГРУПИ (ДВІ КОМАНДИ, ЩО БУДУТЬ ДИСКУТУВАТИ, ТА КОМАНДА ЕКСПЕРТІВ). 3. ОГОЛОШЕННЯ ПРАВИЛ: - ЧАС НА ОБГОВОРЕННЯ ТЕМИ У ГРУПІ ТА СКЛАДАННЯ ПОСЛІДОВНОСТІ НАВЕДЕННЯ «АРГУМЕНТІВ»; - КОЖНА КОМАНДА ПОЧЕРГОВО ВИСТУПАЄ, НАВОДЯЧИ ПРИКЛАД АРГУМЕНТУ, ІНША – МАЄ ПОГОДИТИСЬ АБО ВИСУНУТИ КОНТРАРГУМЕНТ; - ЕКСПЕРТИ ОЦІНЮЮТЬ ПРАВИЛЬНІСТЬ ПОСЛІДОВНОСТІ НАВЕДЕННЯ «АРГУМЕНТІВ». ТЕМИ ДЛЯ ДИСКУСІЇ ВАРТО ОБИРАТИ З ПОСЛІДОВНОСТІ ОБРОБКИ МАТЕРІАЛІВ ТА ВИГОТОВЛЕННЯ ВИРОБІВ, АБО, НАПРИКЛАД, «ПОСЛІДОВНІСТЬ СЕРВІРУВАННЯ СТОЛУ».

Слайд 22

Інтерактивна  вправа 1. Робота в групах І група ― на ватмані створює колективну аплікацію - схему «Види овочів» і демонструє її, супроводжуючи розповіддю.   ІІ група працює з деформованим текстом за технологією «Два― чотири ― всі разом» (Пари отримують завдання: опрацювати деформований текст. Пари об’єднуються в четвірки, порівнюють результати попередньої роботи, дійшовши згоди спільно, група закінчує роботу, читають утворений текст.                                 Деформований текст: O      які, мінеральні, вбивають, також, є, стравою, а, Салати, речовини, яка, мікроби, вуглеводи , надзвичайно, містить, корисною,  вітаміни, солі, хвороботворні. O     салатів, із, та, зелені, травлення, збуджує, сирих, Споживання, особливо, овочів, і апетит, покращує . O     тому, салати, основними їдять, перед, стравами, Саме .     (Салати є надзвичайно корисною стравою, яка містить вітаміни, мінеральні солі, вуглеводи, а також речовини, які вбивають хвороботворні мікроби. Споживання салатів, особливо із сирих овочів та зелені, покращує травлення і збуджує апетит. Саме тому салати їдять перед основними стравами. ІНТЕРАКТИВНИЙ УРОК В 6 КЛАСІ НА ТЕМУ: «види салатів, та їх харчова цінність. Первинна та теплова обробка овочів»

Слайд 23

Інтерактивні технології дають можливісь підвищення якості навчального процесу; активізація пізнавальної та трудової діяльності учнів; підвищенні інтересу до занять трудового навчання; установка на творчу діяльність, на постійний пошук

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Інформатика