X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Запис інформації на оптичні носії. Форматування та копіювання дисків.

Завантажити презентацію

Запис інформації на оптичні носії. Форматування та копіювання дисків.

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Урок 15

Слайд 2

Слайд 3

Слайд 4

Донедавна поширеними були 3,5-дюймові дискети ємністю 1,44 Мбайт. 2 сторони, по 80 доріжок = 160 На дискеті (звичайної) файлова система FAT12. Всі відміну від FAT16 - номер кластера займає 12 біт (1.5 байта). Пристрій дискети 3,5 ": 1 - заглушка "захист від запису"; 2 - основа диска з отворами для приводить механізму; 3 - захисна шторка відкритої області корпусу; 4 - пластиковий корпус дискети; 5 - протипиловий серветка; 6 - магнітний диск; 7 - область запису.

Слайд 5

Нову дискету перед використанням потрібно відформатувати. Під час цієї процедури на неї записується інформація, яка дає змогу ОС керувати даними на дискеті. 1 крок 2 крок 3 крок 4 крок

Слайд 6

Перенесення даних на дискету

Слайд 7

Флеш память Вона може бути прочитана скільки завгодно разів (в межах терміну зберігання даних, типово - 10-100 років), але писати в таку пам'ять можна лише обмежене число разів (максимально – близько 1000000 циклів. Флеш-пам'ять була винайдена інженером компанії Toshiba Фудзіо Масуока в 1984 році. Назва «флеш» було придумано також в Toshiba колегою Фудзіо, Седзі Аріідзумі, тому що процес стирання вмісту пам'яті йому нагадав фотоспалах (англ. flash). Флеш-пам'ять) - різновид твердотільної напівпровідникової енергонезалежної перезаписувати пам'яті від 1 Гб до 128 Гб.

Слайд 8

Як записати файли на флеш-носій? Чи підходить схема копіювання інформації на дискету? Визначте різницю між процесами копіювання. У чому перевага флеш-носія порівняно з дискетою? Чому після роботи з флеш-носієм треба зробити безпечне видалення?

Слайд 9

Оптичні диски Laserdisc(зліва) 15 грудня 1978р. і DVD,CD,BD Перші диски і програвачі DVD з'явилися в листопаді 1996р. в Японії и в березні 1997р.в США. Стандартний розмір відео кадру стандарту PAL дорівнює 720 × 576 крапок, стандарту NTSC - 720 × 480 крапок. Фільми на DVD стиснуті з використанням алгоритму MPEG-2 для відео і різних (часто багатоканальних) форматів для звуку. Бітрейт стиснутого відео варіюється від 2000 до 9800 Кбіт / с Весна 2006рік появи Одношаровий диск Blu-ray (BD) може зберігати 23,3 / 25/27 або 33 ГБ, двошаровий диск може вмістити 46,6 / 50/54 або 66 ГБ. Також у розробці знаходяться диски місткістю 100 ГБ і 200 ГБ з використанням чотирьох і восьми шарів. Blu-ray використовує Universal Disk Format UDF

Слайд 10

Перед записом даних на компакт-диск, потрібно переконатися, що у вікні записувального CD/DVD-дисководу встановлено прапорець Дозволити запис компакт-дисків на цьому пристрої. Відкрити це вікно можна, клацнувши правою кнопкою миші значок диска в папці Мій комп'ютер і вибравши команду Властивості, вкладка Запис. ОС Windows XP має власну програму для роботи з CD дисками: запис CD-R, CD-RW, форматування CD-RW.

Слайд 11

Вставте пустий компакт-диск у пристрій Відкрийте папку Мій комп'ютер. Виберіть файли та папки для копіювання. В області Файли та папки: завдання клацніть посилання Скопіювати папку (Скопіювати файл, або Копіювати виділені об'єкти) У діалоговому вікні Копіювання елементів, що відкриється, виберіть пристрій для записування компакт-дисків і клацніть кнопку Копіювання.

Слайд 12

4. На панелі повідомлень клацніть повідомлення, що з'явиться. Відкриється вікно, в якому відобразиться область із тимчасовими файлами, призначеними для копіювання на компакт-диск. 5. В області Завдання для запису виберіть посилання Записати ці файли на компакт-диск. Запуститься майстер запису Виклик майстра запису на компакт-диск відбудеться також клацанням відповідної команди у контекстному меню посилання Підготовлені для запису на СD файли в полі вікна. 6. Увести ім'я компакт-диска та клацнути кнопку Далі. У процесі записування майстер створить тимчасову копію компакт-диска на жорсткому диску. Записавши компакт-диск, система автоматично виштовхне його з дисководу.

Слайд 13

Програмне забезпечення для запису оптичних дисків Ashampoo Burning Studio AVS Disc Creator Astroburn Free\Pro BurnAware Free\Home\Pro Burn4Free Brasero CDBurnerXP Cdrtools CloneCD CopyToDVD DeepBurner Free\Pro dvd+rw-tools FinalBurner Free\Pro Express Burn Використовується для запису інформації користувача на оптичні диски. Використовуються вільні, пропрієтарні або вбудовані в ОС засоби для роботи з оптичними дисками.

Слайд 14

Вікно програми Nero StartSmart Можливості ОС Windows XP щодо роботи з компакт-дисками обмежені. Тому часто застосовують спеціальні програми для записування оптичних дисків. Програма Nero працює з усіма типами оптичних дисків. Після її встановлення на робочому столі з'явиться значок Nero StartSmart, за допомогою якого можна відкрити вікно програми.

Слайд 15

Щоб у програмі Nero записати диск із даними, слід встановити порожній компакт-диск у дисковод і клацнути кнопку Запис даних. Буде відкрите відповідне вікно програми. У поле Ім'я диску потрібно ввести ім'я створюваного диску. Потім клацнути кнопку Додати і вибрати на жорсткому диску файли, які мають бути записані на компакт-диск.

Слайд 16

Після того, як файли для запису обрані, клацнути кнопку Записування. Після завершення процесу записування відобразиться вікно з повідомленням про це.

Слайд 17

Аудіодиск – це оптичний диск, на якому записано звукову інформацію Щоб у програмі Nero створити аудіодиск, слід встановити порожній компакт-диск у дисковод і клацнути кнопку Записування звуку. Буде відкрите відповідне вікно програми із варіантами для вибору типу аудіодиска. Клацнути значок Аудіо компакт-диск. У вікні з параметрами запису у поле Заголовок (CD-текст) увести назву аудіодиска, а в поле Виконавець (CD-текст) – ім'я виконавця чи назву групи, чиї твори записуєте. Далі слід Клацнути кнопку Додати, щоб на жорсткому диску вибрати звукові файли. Після чого клацнути кнопку Записування.

Слайд 18

Щоб скопіювати увесь вміст одного компакт-диска на інший, досить виконати такі дії. Вставити у дисковод компакт-диск,який потрібно скопіювати, клацнути значок програми Nero StartSmart і у вікні програми клацнути кнопку Копіювання даних. У вікні, що відкриється клацнути кнопку Копіювання. Якщо ви не вставили диск перед цим, то буде виведене відповідне повідомлення Програма Nero скопіює дані та створить на жорсткому диску образ (копію) компакт-диска. Після цього буде виведене повідомлення про те, що потрібно вставити чистий диск, на який буде записано створений образ. Слід вставити диск і клацнути кнопку Завантажити. Програма запише на цей диск образ, який було створено.

Слайд 19

Видалення даних з диска Якщо вставити в дисковод перезаписуваний компакт-диск, що містить дані, програма Nero відобразить вікно з пропозицією видалити їх. Для видалення клацніть кнопку Видалити. Тепер можна записувати на компакт-диск нові дані. В чому полягає відмінність запису інформації на диск СDR i CDRW?

Слайд 20

Вивчити розділ 15. Заповнити таблицю. Назва носія ємність Чи підтримує перезапис? Чи підтримує дозапис? Кількість циклів перезапису Популярність на цей час дискета 1,44Мб Так, після форматування так 20-100 ні Флеш CD R CD RW DVD R DVD RW

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Інформатика