X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Історія виникнення обчислювальної техніки

Завантажити презентацію

Історія виникнення обчислювальної техніки

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Історія виникнення обчислювальної техніки

Слайд 2

Рахівниці Саломінська дошка (VI-V ст. до н.е.) – Грецькі рахівниці. Дошку посипали морським піском, а у ньому робили заглибини, на яких ка-мінчиками позначали числа. Один рів-чачок відповідає одиницям, інший – десяткам тощо. Перша знахідка – Вестоницька кістка із зарубками - відноситься до 30 тис.років до н.е.

Слайд 3

Китайська рахівниця суан-пан Російські щоти Японська рахівниця серобян

Слайд 4

Перший у світі ескіз пристрою для рахування на основі коліс із десятьма зубцями належить Леонардо да Вінчі Блез Паскаль (1623 - 1662) Відомий французький математик, який розробив пристрій для обраховування – паскаліно - , що дозволяв додавати десяткові числа та містив багато шестерень.

Слайд 5

Готфрід Вільгельм Лейбніц (1642 - 1716) У 1673 р. створив “арифметичний прилад” – пристрій для виконання арифметичних операцій, зокрема множення і ділення, для чого до зубчатих коліс було додано східчастий валик.

Слайд 6

Чарльз Беббідж (1791 - 1881) Здійснив якісно новий крок у розвитку засобів обчислювальної техніки - перехід від ручного до автоматичного виконання обчислень за складеною програмою. Англійський вчений розробив проект Аналітичної машини – механічної універсальної цифрової обчислювальної машини з програмним керуванням.

Слайд 7

Передбачувана швидкість обчислювання – додавання і віднімання – одна дія за 1 секунду, множення і ділення – одна дія за 1 хвилину. Аналітична машина

Слайд 8

У цій лабораторії було ство-рено першу ЕОМ у Радянсько-му Союзі, що отримала назву МЕРМ (мала електронно-обчислювальна машина, російською - МЭСМ). Сергій Олексійович Лебедєв (1902-1974)

Слайд 9

ПЕРЕВІР СЕБЕ

Слайд 10

Розглянь малюнки і відгадай загадки Худе, всі ребра видно, а рахувати може. Що це? (вставить із зошит проба3)

Слайд 11

зображення

Слайд 12

зображення

Слайд 13

зображення

Слайд 14

зображення

Слайд 15

зображення

Слайд 16

зображення

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Інформатика