X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Інформат

Завантажити презентацію

Інформат

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Рідне місто Львів

Слайд 2

У сивині віків Десь на Вкраїні Жив Галицький Данило, Князь відомий нині. Мав він добру жінку І малого сина. Та як же назвати Ту гарну дитину? Довго князь вибирав Ім'я для дитяти, А потім наказ віддав - Левом називати! Виріс Лев на Україні – Час дорослим стати, І надумав князь Данило Владу йому дати. Нове місто будувати Над Полтвою князь звелів, І робота закипіла: Ліс рубати почали, Тут копають рів глибокий, Нагортають там вали. На Княжій горі буде замок, Поруч – вежа з стовбурів. Скільки теслів зійшлося, Скільки з'їхалось майстрів! От і замок став великий, Трохи хмар не діставав, Захищає місто наше, Як сторожа мовчазна. Забіліли мури, вежі, І з'явилися церкви, І на славу Льва-князенка Та назвали місто Львів.

Слайд 3

Короткі відомості про Львів В середині 13 століття король Данило Романович, поряд з іншими містами, заснував Львів як уділ для свого сина Лева. Перша письмова згадка про нього міститься у Галицько-Волинському літописі і датується1256 роком, від якого і ведеться міське літочислення. Руський Львів складався з дитинця (Високого замку), королівської резиденції (Низького замку) та укріпленого подолу в районі сучасної площі Старий Ринок.

Слайд 4

«Танго смерті» (1943). Світлина використовувалася для ілюстрації доказів Нюрнберзького процесу Львів у складі міжвоєнної Польщі був великим культурним та науковим центром. Місто поповнилося новими районами (Левандівка, Новий Львів, Персенківка, Нове Знесення та ін). У Львові витворилася автохтонна міська вулична культура (батяри, львівський шансон), з того часу з'явилася традиція називати Львів «маленьким Парижем».

Слайд 5

ОПЕРНИЙ ТЕАТР ІМ. С. КРУШЕЛЬНИЦЬКОЇ Львів – це княже місто, горде і величне. Львів – місто сплячих левів. А ще Львів стоїть на семи пагорбах, як Рим. Львів – маленький Париж. А може, Париж – це – великий Львів? Львів – це місто-феодал, власник.

Слайд 6

Площа А. Міцкевича Колись тут сходились дві притоки ріки Полтви. Посередині — фігура Божої Матері. В 1905 р. споруджено пам’ятник Адаму Міцкевичу — польському поетичному світочу. На площі також знаходиться історична будівля готелю «Жорж».

Слайд 7

Порохова вежа (1554-56 рр.)Львів , вул. Підвальна, 47. Входила до системи фортифікації міста і слугувала обороною міста зі східної сторони. З 1959 р. – Будинок архітектора з виставковим залом.

Слайд 8

Успенська церква у Львові (XVI-XVII ст.) Львів , вул. Підвальна, 9. Визначна львівська пам'ятка ренесансної архітектури. Довкола неї концентрується православна громада міста. Висота дзвіниці - 65 м. В інтер'єрі - живопис XVII-XVIII ст., іконостас 1773 р., на вікнах - вітражі. Каплиця Трьох Святителів (1578-91 рр.), з'єднана з Успенською церквою в середині 19 ст

Слайд 9

Львівська ратуша Ратуша після революції, 1848р. Львівська ратуша, кінець 80-х рр..

Слайд 10

Ходять леви містом лева Привидами уночі. Левами стають дерева, Левенятами –кущі. Предків ідоли священні Незбагненні, незнищенні, Вийшовши з імли віків, Бережуть від скверни Львів

Слайд 11

Ось чому на гербі Львова Лев і грізний, і чудовий – Захищає наше місто, Де цвіте усе барвисто.

Слайд 12

Цікаві факти про Львів Місто засноване ще у XIII столітті , і тут збереглися історичні та культурні пам’ятки. Саме Львів є батьківщиною гасу та гасової лампи , а також повітряної кулі. Знаменитий Леопольд фон Захер – уродженець Львова.

Слайд 13

Цікаві факти про сучасний Львів На сьогоднішній день 55 % всіх українських пам’яток зосереджено у Львові. Тут більше 120 храмів. Тут дуже багато молоді , зокрема студентів ( у Львові 26 університетів.) Сучасне місце розташування Львова справді дивовижне : воно знаходиться на рівній відстані (500 км ) від трьох столиць : Варшава ( Польща ), Київ ( Україна ), Будапешт ( Угорщина ).

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Інформатика