X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Харчові добавки

Завантажити презентацію

Харчові добавки

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Харчові добавки Підготувала Учениця 11 класу Трохимець Ю.О.

Слайд 2

Заголовок слайда Харчовими добавками називають групу природних або синтетичних речовин, які спеціально додають до продовольчої сировини, напівфабрикатів або готових продуктів з метою надання їм певних якісних показників.

Слайд 3

Всі харчові добавки діляться на кілька груп, до яких відносяться: консбарвники (E100-E199); ерванти (E200-E299); антиокислювачі (E300-E399); стабілізатори (E400-E499); підсилювачі аромату і смаку (E600-E699); антибіотики (E700-E799); інші добавки (E900-E999).

Слайд 4

Шкідливі добавки Шкідливі добавки — це добавки, якими доведено, що їхня дія завдає шкоди здоров'ю. Харчові добавки збільшують ризик розвитку раку…

Слайд 5

Негативні наслідки вживання харчових добавок Наслідком вживання барвників із солодощами стає неуважність, неконтрольована поведінка, що часто переростає в синдром гіперактивності. Що більше дитина вживає яскравих солодощів, то більше вона ризикує захворіти нервовими і психічними розладами.

Слайд 6

Що приховують від нас виробники? Більшість виробників, додаючи в їхні продукти харчові добавки, не вказують їх узагалі з яких речовин вони складаються. Наприклад, Е950,має метиловий спирт, погіршує роботу сердечно – судинної системи, Е102, Е103 -викликає приступи астми, Е122 - ракові хвороби, Е123 – спричиняє пороки серця у плода.

Слайд 7

Оле, чемпіон! На першому місці у трійці чемпіонів - жувальна гумка. З "недобавок" лише гумова основа. На другому місці - дієтична кола. Природного походження в ній вода, діоксид вуглецю, а також кофеїн. Те, що робить її колою, має суто лабораторне походження: підсолоджувачі, регулятори кислотності, барвники, консерванти та інше. Замикає трійку "найшкідливіших" бульйонний кубик. Натуральних інгредієнтів в ньому небагато: рослинний жир незрозумілого походження, трохи овочів і сушеного курячого м'яса. Ну і сіль з цукром. Все інше - підсилювачі смаку і запаху (глутамат, інозінат, гуанілат натрію), мальтодекстрин, крохмаль, ароматизатори і барвник.

Слайд 8

Харчові добавки використовуються з метою: Харчові добавки використовуються з метою: збереження поживних властивостей харчових продуктів; надання харчовим продуктам більш привабливого вигляду; збільшення терміну зберігання харчових про дуктів; полегшення технологічної обробки продовольчої сировини; здешевлення та скорочення технологічного процесу. 

Слайд 9

Які висновки потрібно зробити? У наших споживачів сформувалося чітке переконання, що всі харчові добавки — це шкідливі речовини. Не дивлячись на те, що багато харчових добавок мають синтетичне походження, їх використання в харчовій промисловості вирішується лише після тривалих випробувань, в ході яких визначається допустима добова норма та відсутність небезпеки для здоров’я людини при тривалому її вживанні. Отже слід бути уважними, обережними, а головне проінформованими…

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Інформатика