«Електронні ресурси для науки та освіти : деякі аспекти українського та іноземного досвідів»
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Гімос Олена «Електронні ресурси для науки та освіти : деякі аспекти українського та іноземного досвідів» 14 науково-практичний семінар «Інформаційні ресурси для науки та освіти» (Київ, 27 січня 2011 р.)
План Автоматизовані системи управління навчальним закладом Електронні видання та ресурси бібліотек Веб-сайти бібліотек Дистанційні курси навчання та освіти
Автоматизовані системи управління навчальним закладом АСУ “Університет” (український комерційний продукт фірми "Юнітех+”) ; АСУ управління навчальним процесом навч. закладу “МКР” (комерційний продукт російською мовою) – впроваджений у Харк. нац. академії міського господарства, Московс. держ. ун-ті ім. М.В. Ломоносова, Національній юридичній академії ім. Ярослава Мудрого тощо)
АСУ “Університет” складається із автономних модулів: Структура ВНЗ WEB – сайт ВНЗ Навчальна частина Кафедра Навчальний розклад Абітурієнт Документообіг Деканат Вчені ради ВНЗ
Модулі працюють в локальній комп’ютерній мережі ВНЗ, мають спільне сховище даних, систему довідників та візуалізацію певного зрізу даних на WEB – сайті ВНЗ http://DNS(IP)/web/uams.php. Розробка АСУ "Університет" виконана на платформі Oracle 10g / Delphi 7.x / FastReport 3.x / Apache 2.x / PHP 5.x. / Internet Explorer.
Характеристики Кожен модуль має серверну та клієнтську складову доступ до яких захищений паролем. Конструктивно клієнтські складові виготовлені на зразок MS Windows XP прикладних програм (наприклад MS Office 2003) і інтуїтивно зрозумілі для користувача з досвідом навчально - методичної роботи у ВНЗ.
Характеристики Впроваджені в експлуатацію модулі АСУ "Університет" доступні для використання через захищену паролем стрінку WEB – сайту ВНЗ
Модуль “Структура ВНЗ” Він моделює структуру ВНЗ і, в значній мірі, визначає зміст і якість роботи всієї АСУ "Університет". За його посередництвом формується інформація про структуру Університету, його кадрове забезпечення та керівний склад.
Модуль "Навчальна частина” вирішує проблеми створення сховища бази даних, розрахунків, аналізу та звітності за певними напрямками роботи навчальної частини ВНЗ.Облік та закріплення навчальних дисциплін за кафедрами; Розподіл навчальних дисциплін для теоретичної підготовки об'єднаних академічних потоків із різних спеціальностей (спеціалізацій); Облік та рух студентського контингенту у ВНЗ, включаючи розрахунок кількості і наповнення академічних потоків, груп і лабораторних підгруп; Розрахунок кількості ставок професорсько – викладацького складу на основі Наказу №1134 Міністерства освіти і науки України; Нормування навчального часу викладачів в залежності від ОКР студентів, форми навчання та типу навчального навантаження; Формування електронних навчальних план – графіків підготовки спеціалістів всіх ОКР та форм навчання; Формування бази даних про кількісний і якісний професорсько – викладацький склад кафедр та відповідний їм рекомендований обсяг навчального навантаження на 1-ну ставку; Розрахунок навчального навантаження кафедр в залежності від якості професорсько – викладацького складу кафедр, ОКР студентів, форми навчання та фінансування; Тижневе навантаження студентів; Звіт про навчальне навантаження практичної підготовки Звіт про навчальне навантаження дипломного проектування Результати аналізу навчального навантаження за навчальними дисциплінами кафедри з деталізацію по ОКР та формам навчання; Шаблон для розподілу навчального навантаження кафедри; Шаблон щосеместрового звіту про виконання навчального навантаження кафедри. Автоматизація аналізу та конвертації звітної інформації у файлові формати *.rtf, *.xls, *.pdf, *.htm по всім видам розрахунків з метою їх розповсюдження та подальшого використання за межами АСУ. Автоматизація аналізу та формування звітної інформації для друку по всім видам розрахунків.
Функціональні можливості модулів АСУ “Університет” максимально узгоджені з вимогами Болонської схеми до організації навчального процесу у ВНЗ, доступу студентів до навчально - методичних ресурсів ВНЗ та контролю за якістю навчання
АСУ управління навчальним процесом навч. закладу “МКР” Програмний комплекс, який представляє собою сукупність пов”язаних між собою програм, Web-портал та модулі, які працюють у Windows та Web-портал. Вся інформація зберігається в одній загальній базі даних
“Навчальний модуль” Формування та створення навчального плану Основні функції : - Створення навчального плану (УП) на спеціальності кржного навчального року ; - Функції копіювання УП, блоків дисциплін тощо ; - Формування будь-якої структури УП ; - Функції контролю вибору студентами необіхдної кількості дисциплін в блоці навчального циклу ; - можливість формування віртуальних груп для вивчення навчальних дисциплін тощо. Основними друкованими формами виявлення інформації модулю є: навчальний план на весь період навчання ; навчальний план для різних курсів різного періоду навчання.
Електронні видання та ресурси, що будуються на синтезі комп’ютерних інформаційних технологій : Е-журнали відкритого доступу Web-ресурси ВНЗ (бази даних, е-архіви)
Е-журнали відкритого доступу Наукова періодика України - Портал Національної бібліотеки України ім. В.І.Вернадського НАН України надає відкритий доступ до 1535 наукових журналів та збірників наукових праць, виданих в Україні, в основному за 2 останні роки, але окремі числа з глибоким архівом.
Directory of Open Access Journals - Директорія журналів вільного доступу. Портал надає доступ до повнотекстових рецензованих наукових журналів з усіх галузей знань та різними мовами. 6022 назв журналів, з них 2564 з постатейним пошуком. 17 журналів з України.
Electronic Journals Library (Elektronische Zeitschriftenbibliothek EZB) -портал доступу до 52340 назв журналів, серед яких 7104 оригінальні (існують лише в е-вигляді). Доступ до безкоштовних - 27 216 назв!
Web-ресурси ВНЗ (бази даних, е-архіви) Е-архіви (репозитарії) – Гарвестер (одночасний пошук в усіх чи багатьох репозитаріях) української наукової інформації - можливість одночасного пошуку в усіх 19 зареєстрованих репозитаріях України (понад 25 тис.одиниць статей, розділів книг, дисертацій тощо)
CiteSeer - пошукова система та архів публікацій в галузі комп'ютерних та інформаційних наук 750 000 документів.
Репозитарії України ARRChNU - відкритий е-архів Чернівецького національного університету elONUar - відкритий е-архів Одеського національного університету eKMAIR - відкритий е-архів Національного Ун-ту "Києво-Могилянська академія"
eKhNUIR - відкритий е-архів Харківського національного університету ім.В.Каразіна ELARTU - відкритий е-архів Тернопільського національного технічного університету ім.Пулюя ELibUkr-OA - міжуніверситетський мультидисциплінарний відкритий е-архів
eSSUIR - відкритий е-архів Сумського державного університету Донецький НУ - відкритий е-архів Донецького національного університету Львівська політехніка - відкритий е-архів Національного університету "Львівська політехніка" ХНАМГ - відкритий е-архів Харківської національної академії міського господарства
Веб-сайти бібліотек як важлива інформаційна складова + Блоги бібліотек + Представлення бібліотеки в соціальних мережах = Досягнення популяризації електронних ресурсів бібліотеки Далі приклади:
Дистанційні курси навчання та освіти Кейси (Case method, кейс-метод, case-study) Веб-навчання е-пошта Інтернет-конференції тощо
Висновки Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще. Електроні ресурси для освіти та науки тут в допомозі.
Схожі презентації
Категорії