X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Дидактичні ігри на групі продовженого дня

Завантажити презентацію

Дидактичні ігри на групі продовженого дня

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Дидактичні ігри на групі продовженого дня

Слайд 2

А.С. Макаренко писав: “Гра має важливе значення в житті дитини, має те саме значення, яке в дорослого має діяльність, робота, служба. Яка дитина в грі, така з багатьох поглядів вона буде в роботі, коли виросте. Тому виховання майбутнього діяча відбувається насамперед у грі.

Слайд 3

Гра-найбільш доступний, природний та улюблений вид дитячої діяльності, універсальний спосіб переробки отриманої від навколишнього світу вражень, що дозволяє дитині виявити особливості мислення й уявлення, її емоційність, активність, розвиває потребу в спілкуванні.

Слайд 4

Функції гри Релаксаційна Навчальна Розважальна Комунікативна Психологічна Розвивальна Виховна

Слайд 5

самостійність творчі здібності мислення увагу пам’ять ініціативу творческий потенциал учащихся спостережливість Дидактичні та розвивальні ігри формують

Слайд 6

Мета дидактичних ігор ігрова навчальна

Слайд 7

Дидактична гра – явище складне, але в ній часто виявляється структура, тобто основні елементи, що характеризують гру як форму навчання та ігрову діяльність одночасно. Під час дидактичних ігор можна використовувати матеріал різних предметів (читання, природознавство, математики та ін.)

Слайд 8

Слайд 9

Ігри-подорожі – мають подібність із казкою, чудесами. Вони відображають реальні факти або події через незвичайне, загадкове. Мета – підсилити враження, звернути увагу на те, що знаходиться поряд, але не помічається ними. (Це може бути подорож у якесь місто, країну). ПОДОРОЖ

Слайд 10

Ігри-доручення – більш простіші за змістом і менш тривалі, ніж ігри-подорожі. В основі їх лежать дії з предметами, іграшками, словесні доручення. Ігрові дії в них засновані на пропозиції щось зробити, наприклад: “Збери у кошик усі іграшки червоного кольору”, “Дістань із мішечка усі іграшки круглої форми”.

Слайд 11

Ігри-припущення – “Що було б…?” або “Що б я зробив…”, “Ким бачу себе в майбутньому?” (ігрове завдання міститься в назві). Тобто дітям ставиться завдання й створюється ситуація, яка вимагає осмислення наступної дії. Наприклад: гра “Як дізнатися про погоду на вулиці, не виходячи з дому?” (поглянути у вікно, подивитись на термометр, послухати прогноз погоди).

Слайд 12

Гра - припущення “Скоро зима” Мета: поповнювати, активізувати словниковий запас учнів; розвивати мислення, вміння слухати, міркувати. - Коли Колобок до нас котився через ліс, він став свідком такої розмови. Їжачок, який ще жодного разу не бачив зими, почув, як говорять між собою пташки: -Скоро зима. Сніг буде! -Що ж воно таке сніг?- запитує їжачок у синички. -Це білі мухи. Тільки їх не можна їсти.

Слайд 13

- Поміркуйте, що відповіли б Земля, Сосна, Колобок. ( Земля: “ Це моя ковдра, я нею вкриваюся,щоб не замерзли мої квіти, трави, хліби”. Сосна: “Це моя шуба. Я у неї кутаюся від морозу, щоб моїм маленьким шишечкам не було холодно”. Колобок: “ Сніг – це велике скупчення сніжинок”.)

Слайд 14

Ігри-загадки – основною ознакою загадки є мудрий опис, який необхідно розшифрувати. Це активізує розумову діяльність дитини. Дітям подобаються ігри-загадки. Розгадування загадок розвиває здатність до аналізу, узагальнення, формує вміння міркувати, робити висновки.

Слайд 15

Ігри-бесіди (діалоги) – в її основі лежить спілкування педагога з дітьми, дітей з педагогом і дітей між собою. Основним засобом гри-бесіди є слово, словесний образ, вступна розповідь про щось. Гра-бесіда виховує вміння слухати і чути питання вчителя, питання і відповіді дітей, доповнювати сказане, виказувати думку. (наприклад: гра “Вгадай що це?”).

Слайд 16

Виховне значення дидактичних ігор навчають гідно перемагати і програвати формують самостійності загартовують волю дитини сприяють віри в свої сили сприяють розвитку активності

Слайд 17

Розвиваючі ігри учнів першокласників Оскільки в групі подовженого дня учнів 1-х класів не має самопідготовки,використовую цей час на проведення ігор, які сприяють розвитку у учнів логічного мислення, кмітливості, вміння аналізувати, знайти суттєві ознаки, формують швидкість реакцій, виховують навички спілкування.

Слайд 18

Дидактична гра “Естафета” Мета: поповнювати, активізувати словниковий запас учнів; розвивати мислення, кмітливість, швидкість реакції. Вихователь називає будь-яку пору року і віддає одному з учнів” символ” цієї пори року. Той, хто одержав “символ” повинен назвати будь-яку ознаку цієї пори року ( і скласти речення з цим словом). Правильно названа ознака ( та правильно побудоване речення ) оцінюється фішками. У кінці гри підраховуються фішки і оголошується переможець. ЗИМА: сніжинка, сніг, Дід Мороз, ялинка. ЛІТО: море, сонце, пісок, канікули, відпочинок. ОСІНЬ: врожай, жовте листя, калина, гриби, овочі. ВЕСНА: струмок, сонце, квіти, 8 Березня, берізка.

Слайд 19

Дидактична гра “Знайди помилку” Мета: розвивати вміння слухати вчителя; розвивати увагу, швидкість реакції. Вихователь читає речення, а учні слухають, знаходять помилку та проговорюють правильне речення. 1. Я дуже люблю влітку ліпити снігову бабу. 2. Прийшла весна. Усі птахи відлетіли в теплі краї. 3. Усі діти зраділи, що прийшла весна, і можна покататися на санках. 4. Взимку день стає довшим, а ніч коротшею. 5. Взимку сонечко гріє, а не світить. 6. Калина після морозу стає гіркою. 7.Взимку ведмідь бродить по лісу в пошуках їжі.

Слайд 20

Дидактична гра “Фрукти. Овочі. “ Мета: розширити, поглибити та закріпити знання дітей про овочі ( фрукти ), вчити класифікації, виділенню суттєвих ознак. Вихователь кладе у мішок фрукти та овочі. Один з учнів виходити й достає з мішечка якийсь фрукт чи овоч, і не показуючи дітям, описує його. Діти за описом повинні відгадати що це ? Цю гру можна зробити у формі змагання.

Слайд 21

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Інформатика