Базові поняття та технологія роботи над проектами
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Одна машина може виконувати роботу п'яти звичайних людей, але жодна машина не зможе виконати роботу однієї непересічної людини. (письменник Елберт Габбард)
Завдання Поняття проекту Сформувати команди для роботи над проектами. Визначити координаторів команд для роботи над проектом. Ознайомитися з шаблонами звітних проектних документів.
Проект – У найзагальнішому розумінні (англ. ргоіесі) – це «що-небудь, що замислюється або планується, наприклад масштабний захід» Поняття «проект» об'єднує різноманітні види діяльності, які характеризуються низкою спільних ознак: спрямованість на досягнення конкретних цілей, певних результатів; координоване виконання пов'язаних між собою операцій; обмежена тривалість у часі з чітко визначеним початком і кінцем.
Складові навчальної проектної діяльності узагальнення та інтеграція знань з інформатики й інших навчальних предметів; самостійна постановка задачі учасниками проекту; планування та виконання робіт згідно з затвердженим планом; робота в команді; самостійний розподіл ролей та індивідуальних завдань членами групи; навчання ефективному спілкуванню під час роботи над проектом; робота над реальними завданнями з досягненням кінцевого результату у визначений термін.
Ефективна команда Постійність складу групи. Регулярність спільної роботи. Зміст роботи. Командні правила і норми. Загальна мета.
Роль учасників команди та їх риси Генератор ідей Дослідник Координатор Творець Експерт Дипломат Реалізатор Виконавець Фахівець
Етапи проекту І етап Визначення головного завдання і ролей, що їх виконуватимуть учасники проекту
Етапи проекту ІІ етап Визначення конкретного завдання для кожного члена команди. На цьому етапі лідер команди повинен призначити учасникам проекту ролі, визначені на першому етапі, з урахуванням знань, навичок та уподобань кожного.
Етапи проекту ІІІ етап Створення плану роботи команди. У кожному пункті плану необхідно вказати таке: завдання (перелік дій, які необхідно виконати), імена та прізвища виконавців, час виконання.
Для того щоб підготовлений план був реальним, ви маєте точно розрахувати час, потрібний для виконання кожного завдання, і вказати загальний час реалізації проекту. Таким чином, не можна створити план, не знаючи, хто конкретно є виконавцем кожного виду роботи.
Лідер команди повинен постійно відстежувати хід виконання робіт кожним із учасників. Якщо на якомусь етапі виникає затримка, він повинен перегрупувати зусилля всіх членів команди. У більшості випадків, щоб ліквідувати так звані вузькі місця, лідер може сам підключитися до роботи.
Постановка задачі чергового проекту Вчитель на занятті, що передує початку роботи над новим проектом, ставить перед учнями нове завдання. Наприклад, після вивчення розділу «Вступ до проектування» вчитель формулює завдання проекту «Статистичне дослідження часових рядів».
Планування роботи над проектом Ця робота виконується командою як домашнє завдання. На перше заняття, присвячене новому проекту, учні приходять з обраною темою, розподіленими ролями і планом роботи.
Виконання проекту Члени команд повинні дотримуватись власних планів роботи як під час перебування в класі, так і вдома. На цьому етапі вчитель відіграє роль консультанта та контролює виконання планів, оцінюючи поточну роботу.
Звітування за проектом На останньому занятті, присвяченому поточному проекту, лідер команди повинен здати завдання вчителеві у формі, визначеній підчас його постановки.
Проектна документація Результати будь-якої діяльності обов’язково мають бути зафіксовані на носії. Мінімальна можлива документація проекту включає проектний звіт, шаблон якого буде видаватися вчителем на початку виконання проекту. Проект оцінюється на основі проектної документації.
Домашнє завдання Провести підготовчу роботу для проекту (Розподілитися на команди. Отримати у вчителя мету, завдання та проектну документацію)
Використані джерела Костюков В. П., Мотурнак Є. В. Інформаційний працівник / В. П. Костюков, Є. В. Мотурнак : [Навч. посіб.]. — К.: Вид. група BHV. — 2011. — 336 е.: іл.
Схожі презентації
Категорії