X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
волокна

Завантажити презентацію

волокна

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Волокна

Слайд 2

Волокно  — гнучке та міцне фізичне тіло обмеженої довжини з малими поперечними розмірами, яке придатне для виготовлення пряжі та текстильних виробів.

Слайд 3

Волокна

Слайд 4

Натуральні волокна Це волокна, які існують в природі в готовому вигляді, вони утворюються без безпосередньої участі людини. Властивості: Хвилястість, звитість Міцність Довговічність гігроскопічність повітропроникність теплопровідність

Слайд 5

Натуральні волокна тваринного походження Шовк - складається з волокна тваринного (білкового) походження. До шовкової групи відносяться такі тканини, як - вуаль, шифон, крепдешин, атлас чесуча, креп, креп-жоржет, туаль, фай, тафта, парча, фуляр та ін. Варто відзначити, що також випускається штучні і синтетичні шовкові тканини. 

Слайд 6

Натуральні волокна рослинного походження Основним речовиною, складовим волокна рослинного походження, є целюлоза. Це тверде важко розчинна речовина, складається з ланок С6Н10О5. Крім целюлози в рослинних волокнах присутні воски, жири, білкові, барвники та ін. Бавовна - це натуральне волокно рослинного походження. На основі бавовни виробляються: сатин, батист, марлевка, ситець, денім, фланель, каніфас, тик, бязь, маркізет, перкаль, нансук, органді, піке, поплін, вуаль та інші тканини. 

Слайд 7

Волокна льону Волокна коноплі

Слайд 8

Натуральні волокна мінерального походження Азбест - збірна назва групи тонковолокнистих мінералів з класу силікатів. У природі це агрегати з просторовою структурою у вигляді найтонших гнучких волокон. Хім. склад: водні силікати магнію, заліза, кальцію. Залягає в гірських породах у виді жил і прожилків.

Слайд 9

Застосування натуральних волокон Рослинні і тваринні волокна використовують як матеріал для виготовлення одягу, різних предметів домашнього вжитку, вітрил, тощо. Мінеральні волокна застосовуються в будівництві, автомобільної промисловості і ракетобудуванні.

Слайд 10

Хімічні волокна Штучні волокна — волокна, які одержують з продуктів хімічної переробки природних полімерів. Синтетичне волокно — це хімічне волокно, яке формують із синтетичних полімерів. У промисловості для одержання синтетичних волокон застосовують поліаміди, поліефіри, поліакрилонітрил, поліолефіни, полівінілхлорид, полівініловий спирт.

Слайд 11

Властивості: міцність водостійкість зносостійкість еластичність стійкість до дії хімічних реагентів

Слайд 12

Ацетатне волокно Ацетатне волокно - волокно, вихідною сировиною для його добування є ацетати целюлози, які утворюються при ацетилюванні целюлози оцтовим ангідридом Ацетатне волокно для сигаретного фільтру

Слайд 13

Віскозне волокно Віскозне волокно -регенероване целюлозне волокно, яке отримують в результаті віскозного процесу.З волокон, отриманих штучним чином, скручують нитки, які лягають в основу цього матеріалу.

Слайд 14

Еластанові волокна Еластанові волокна - волокна, які формують з розчинів або сплавів поліуретанів или методом хімічного формуванння. 

Слайд 15

Поліефірні волокна Поліефірні волокна - волокна, які формують з складних поліефиров. Ці волокна отримують також на основі хімічно модифікованого поліетиленрефталату і в значно менших кількостях – из полікарбонатів, поліетиленоксибензоната, поліксилилен-гликольтерефталата, жидкокристаллич. полиэфиров, поли-гликолидов та ін. Рушники з мікрофібри

Слайд 16

Поліакрилонітри льні воло кна Поліакрилонітри льні воло кна — синтетичні волокна, формовані з розчинів поліакрилонітрилу або сополімерів — містять понад 85% маси акрилонітрилу.

Слайд 17

Поліамідні волокна Поліамідні волокна - волокна, які формують з поліамідів. 98% от общего вироб-ва поліамідних волокон становлять волокна з аліфатичних поліамідів, основна масса з них продукується з полі-e-капроаміда ( капрон, найлон-6, амілан, дедерон, стилон, ліліон, релон, видлон, хемлон, енкалон та ін.)

Слайд 18

Застосування штучних волокон Штучні волокна виникли тому що попит на тканини значно зріс і обсягів виробництва натуральних волокон забракло. Тому постала потреба в одержанні волокон хімічним способом. Штучні волокна використовуються для виготовлення товарів широкого вжитку, одягу (швейне виробництво), тканин, ниток, парашутів, канатів, мотузок, тюль, рибальські сітки, килими тощо.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Хімія