X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Вітамін Е

Завантажити презентацію

Вітамін Е

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Слайд 3

Вітамін E є антиоксидантом і, зокрема, запобігає окисленню і руйнуванню вітаміну A. У людини, особливо у дітей, недостатність вітаміну E приводить до швидкого руйнування клітин крові - еритроцитів і появи анемії. Інша функція вітаміну E полягає в підтримці м'язового тонусу у молодих тварин.

Слайд 4

Відомо чотири форми токоферола –альфа, бета, гамма і дельта. Всі ці близькоспоріднені сполуки схожі за хімічною структурою із зеленим пігментом рослин - хлорофілом. Найактивніший – це альфа-токоферол.

Слайд 5

Токоферол з грецької означає «народження немовляти» і, можливо, вказує на роль цього вітаміну в розмноженні. Але зв'язок між вітаміном E і репродукцією людини не доведений. Хоча він необхідний для годування дитини молоком та збереження вагітності.

Слайд 6

Токоферолові лінолева, ліноленова та арахідонова кислоти містяться в рослинних оліях: бавовняній, кукурудзяній,соняшниковій. Їх знайдено у квасолі, зеленому горошку, шпинаті, абрикосах та персиках.

Слайд 7

Основними природними джерелами вітаміну E служать зелене листя рослин, бавовняна, арахісова, соєва і пшенична олії. Хорошим джерелом цього вітаміну є також маргарин, виготовлений із рослинної олії.

Слайд 8

Добова потреба організму людини у віт Е - 12-15 мг. Дефіцит віт Е може призвести до: розриву еритроцитів; втраті репродуктивної здатності; дегенеративним змінам міокарду; сухості шкіри; ненормальним жировим відкладенням на м’язах.

Слайд 9

Токоферол застосовують для лікування атеросклерозу, екзем, трофічних виразок, задавнених ран. Препарати альфа-токоферолу необхідні для нормальної лактації, зокрема збереження вагітності, для лікування гіпертонічної хвороби та ішемічної хвороби серця.

Слайд 10

У концентрованому вигляді токофероли одержують шляхом високовакуумної перегонки природних рослинних масел. Промисловістю випускається і синтетичний альфа-токоферол.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Хімія