Поліетилен, поліпропілен, полівінілхлорид, полістирол, поліметилметакрилат, феноло-формальдегідні смоли. Склад, властивості, застосування пластмас на їхній основі
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Поліетилен, поліпропілен, полівінілхлорид, полістирол, поліметилметакрилат, фенолформальдегідні смоли.
Фронтальна бесіда Напишіть рівняння одержання полімерів на основі пропілену, вінілхлориду, стиролу. Укажіть мономер, елементарну ланку. Охарактеризуйте фізичні властивості полімерів на підставі своїх спостережень.
Феноло-формальдегідні смоли — продукти поліконденсації фенолу C6H5OH з формальдегідом CH2 = O. Новолаки — термопластичні полімери, які самі по собі не здатні переходити в неплавкий і нерозчинний стан. Феноло-формальдегідні полімери застосовуються як пресуваль- ні композиції з різними наповнювачами, а також у виробництві лаків і клеїв.
Поліетилен , твердий білий полімер; термопласт. Залежно від способу одержання розрізняють поліетилен високого тиску, або низької густоти, і поліетилен низького тиску, або високої густоти. Поліетилен не реагує з лугами будь-якої концентрації, з розчинами будь-яких солей, у тому числі й солейокисників, карбоновими, концентрованими хлоридною та плавиковою кислотами.
Поліпропілен — , безбарвний термопластичний полімер. Поліпропілен погано проводить тепло. З поліпропілену способом лиття під тиском виготовляють деталі машин, арматури, екструзії — плівки, труби; близько 40 % поліпропілену переробляють на волокно.
Полівінілхлорид , безбарвний термопластичний полімер. Важко горить. Фізико-хімічні властивості полівінілхлориду залежать від способу, рецептури й режиму його одержання. Одержують полівінілхлорид шляхом полімеризації вінілхлориду.
Поліметилметакрилат — . Розчинний у карбонових кислотах, естерах, кетонах, ароматичних вуглеводнях; стійкий у воді, розбавлених розчинах лугів і мінеральних кислот. Поліметилметакрилат застосовують для виготовлення світильників, реклам, дорожніх знаків тощо.
Полістирол — термопластичний полімер лінійної будови. Аморфний безбарвний прозорий крихкий продукт. Для полістиролу характерним є легкість переробки, хороша здатність до фарбування в масі й чудові діелектричні властивості. Легко склеюється, не токсичний.
Фронтальна робота Назвіть властивості й галузі застосування поліетилену. Які властивості характерні для виробів з полівінілхлориду? Де застосовуються такі вироби?
Чому відходи термопластичних полімерів відправляють на вторинну переробку, а відходи термореактивних полімерів — ні? Назвіть властивості й галузі застосування поліметилметакрилатів. Які властивості характерні для феноло-формальдегідних смол?
Домашнє завдання Опрацювати матеріал параграфа, відповісти на запитання до нього, виконати вправи. Творче завдання: підготувати повідомлення «Синтетичні каучуки: властивості й застосування».
Схожі презентації
Категорії