X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Платина

Завантажити презентацію

Платина

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Платина

Слайд 2

Пла тина (Pt) — хімічний елемент з атомним номером 78, проста речовина якого — блискучий сірувато-білий пластичний метал. Платина належить до 8-ої групи періодичної таблиці.

Слайд 3

Слайд 4

Загальні відомості Атомний номер 78 Густина 21,45 г/см³ Молярна теплоємність 0,133 Дж/(K моль) Теплопровідність 71,6 Вт/(м К) Температура плавлення 2045 K Молярний об`єм 9,10 см³/моль Ступені окиснення 4, 2, 0 Зовнішній вигляд простої речовини важкий, м'який, сріблясто-білий метал Атомна маса ( молярна маса ) 195,08 а.о.м. (г/моль)

Слайд 5

Загальна інформація -Хімічно малоактивна. -Трапляється у самородному вигляді. -Домішки: Ir, Os, Rh, Pd, Cu, Au, Ni, Fe

Слайд 6

Походження назви Назва походить від ісп. platino (зменшувальне від plata — срібло). Цю назву надали конкістадори, що знайшли метал у Південній Америці (на території сучасної Колумбії). Зовні платина була схожа на срібло, але відрізнялася тугоплавкістю, тому обробляти її було набагато важче. Внаслідок цього вона коштувала вдвічі дешевше, тому й отримала таку зневажливу назву (невеличке срібло, срібельце).

Слайд 7

Поширення - Платина — дуже рідкісний елемент. - ЇЇ вміст у земній корі 5×10−7−1×10−6 %. - Платина зустрічається у вигляді самородного металу та його сплавів, а також у вигляді мінералів сульфідів - Зустрічається в родовищах, пов'язаних з ультраосновними й основними породами. - Відома також у розсипах.

Слайд 8

Слайд 9

Застосування Застосовується для виготовлення хімічного посуду, в електротехніці, ювелірній справі, як каталізатор тощо.

Слайд 10

Платина у ювелірній справі

Слайд 11

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Хімія