X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Композиційні полімери

Завантажити презентацію

Композиційні полімери

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

КОМПОЗИЦІЙНІ ПОЛІМЕРИ (КОМПОМЕРИ)

Слайд 2

КОМПОМЕРИ І ЇХ ВЛАСТИВОСТІ Композиційні полімери (компомери, керомери) — речовини, в яких методом силанізації з органічною диметакрилатною матрицею об'єднується мінеральний (склокераміка) наповнювач (40-80%).

Слайд 3

Класифікація по ряду ознак. По органічній матриці компомери є різними диметакрилатами. По наповнювачеві: а) Вид наповнювача: гидролызований кварц; оксид алюмінію; алюмосилікат літію; інші;

Слайд 4

б) Ваговий процентний склад: 50-70% (низьконаповнені композиційні матеріали); 70-87% (високонаповнені композиційні матеріали); в) За розмірами частинок: макронаповені, або макрофільні (1-100 мкм); мікронаповнені, або мікрофільні (0,04-0,06 мкм); гібридні (1-5 ± 0,05 мкм).

Слайд 5

3. За способом полімеризації: а) хімічного затвердіння: термополімеризаційні матеріали, що вимагають додаткового зовнішнього джерела тепла для полімеризації; матеріали, що не вимагають додаткової теплової енергії: світлостверджуючі (що фотополімеризуються); подвійного (хімічного і світлового) затвердіння.

Слайд 6

4. За формою випуску: - основна і каталізаторна пасти; - порошок і рідина; - паста і рідина; - паста.

Слайд 7

Склад систем полімерних матриць. фіксуючі; адгезивні; відновні: а) облицювальні; б) пломбувальні матеріали.

Слайд 8

Властивості. властивості композиційних матеріалів залежать від; а) типа наповнювача б) форми і розміру неорганічних частинок в) концентрації неорганічних частинок в композиційному матеріалі.

Слайд 9

Механічні властивості компомера а) усадка; б) модуль еластичності;

Слайд 10

Абсорбція (лат. absorptio — поглинання) — поглинання речовини всім об'ємом поглинача-абсорбенту. Адсорбція — поверхневе поглинання.

Слайд 11

в) міцність і твердість; г) зносостійкість; д) коефіцієнт термічного розширення; е) водопоглинання (адсорбція); ж) зміна кольору;

Слайд 12

Переваги і недоліки композиційних матеріалів. Переваги: естетичність; краще, ніж у інших пломбувальних матеріалів, відновлення анатомічної форми зуба, зокрема контактних пунктів; можливість створення кращої герметичності; низька теплопровідність.

Слайд 13

Недоліки: складна і трудомістка методика застосування; низький модуль еластичності; вищий, ніж у зубної тканини, коефіцієнт термічного розширення; велика усадка.

Слайд 14

2. ПЛОМБУВАЛЬНІ КОМПОЗИЦІЙНІ ПОЛІМЕРИ Основне призначення композиційних матеріалів здатність зберігати хімічну структуру; хороші фізико-механічні властивості в агресивному середовищі; схожі із зубними тканинами оптичні якості.

Слайд 15

Мікрофільні компомери. Містять частинки, що заповнюють матрицю до 30-60% ваги, і до 20-35% об'єму. Застосовуються при пломбуванні порожнин V класу по Блеку Для облицювання поверхні із заздалегідь підготовленою підставою з гібридного композиційного матеріалу.

Слайд 16

Гібридні композиційні матеріали. Містять суміш звичайних частинок (1-100 мк) барієвого скла і субмікронні частинки кремнію. Більшість компомерів містять 78-85% наповнювача по вазі, займаючи об'єм з дуже широким розподілом частинок різного розміру.

Слайд 17

Додатковими компонентами органічної матриці є; інгібітор полімеризації — для збільшення часу роботи з матеріалом і термінів його зберігання; каталізатор для початку полімеризації; додатковий прискорювач полімеризації — тільки для компомерів хімічного затвердіння; фотоініціатор (активатор) — тільки в світлостверджуючих компомерах — для початку фотополімеризації; фотостабілізатор — світлопоглинач ультрафіолетових променів для поліпшення стабільності кольору, зменшення зміни кольору матеріалу від сонячних променів.

Слайд 18

Хімічно стверджуючі компомери. Є двокомпонентними (паста і рідина, дві пасти, порошок і рідина). Полімеризація носить екзотермічний характер. Усадка (0,5-0,7%) полімеризації, найбільш виражена у полімерів, що включають порошок і рідину (до 5,68%).

Слайд 19

Світлостверджуючі компомери. Це однокомпонентні матеріали, що містять чутливий фотоініціатор, який активується світлом видимого спектру і дає початок реакції полімеризації.

Слайд 20

У комплект композиційних матеріалів входять протравлюючі засоби для емалі і дентину(32-50% фосфорна кислота в рідкому або желеподібному стані); адгезивні компоненти, що забезпечують прилипання матеріалу до стінок порожнини або до металу.

Слайд 21

Сучасні набори адгезивних матеріалів базуються на комбінації трьох компонентів: протравлюючого агента; адгезивного ґрунту; власне адгезиву.

Слайд 22

Адгезивні набори використовують при: заміщенні дефектів твердих тканин коронки зуба пломбами; підготовці металевого каркаса незнімного протеза до облицювання полімерним матеріалом; фіксації адгезійних керамічних і полімерних облицювань, адгезивних шин і адгезивних незнімних протезів; шинуванні зубів композиційними полімерними матеріалами.

Слайд 23

Композиційні матеріали хімічного затвердіння. Комподент, Консайз, Эвикрол, Сто-мадент, Ізопаст, Силар і ін. Силар, Консайз (США) — хімічно затверджуючі композиційні мікрофильні (Силар) і гібридний (Консайз) матеріали для передніх зубів.

Слайд 24

Світлозатверджуючі композиційні матеріали. Валюкс-плюс, Силюкс-плюс, Консайз і ін. Валюкс-плюс (США) — матеріал для відновлення передніх і бічних зубів. Силюкс-плюс (США) — матеріал для відновлення передніх зубів. Консайз (США) — світлозатверджуючий композиційний матеріал для заміщення дефектів в пришийковій області і фісурах без застосування системи адгезії.

Слайд 25

3. ОБЛИЦЮВАЛЬНІ КОМПОЗИЦІЙНІ МАТЕРІАЛИ

Слайд 26

Способи з'єднання полімерного облицювання з металевим каркасом протеза: механічний; який припускає використання ретенційних пунктів (при моделюванні каркасу з воску), зокрема — створення перфорацій. фізико-хімічний; (електролітичне протравлення, піскоструйна обробка, силанизация поверхні металевого каркасу, створення сполучного шару); комбінований, такий, що поєднує в собі обидва вищеназваних.

Слайд 27

Слайд 28

Гідроліз — це перетворення органічних сполук з одночасною деструкцією їх під дією високої температури.

Слайд 29

Артглас (Німеччина) однокомпонентний пастоподібний світлозатверджуючий облицювальний композиційний матеріал. Властивості: 1) висока міцність з'єднання з металевим каркасом незнімного протеза при абразивостійкості на жувальній поверхні бічних зубів; 2) хороша поліруючість (за рахунок наявності у складі 50% дрібнодисперсного скла); 3) високу естетичність (кольоорстійкі, відтворення кольору незалежно від товщини шаруючи від 0,5 до 1,5 мм); 4) має оптимальний режим полімеризації. 5) легко моделюється. 6) простота використання і дозування. 7) можливість проведення реставрації облицювань в порожнині рота хворого.

Слайд 30

Керомери Керомери на 80% складаються з неорганічних керамічних наповнювачів, вбудованих за допомогою силанизації в органічну матрицю.

Слайд 31

Властивості керомерів; абразивостійкість до антагоністів, зубних паст і щіток; міцний і надійний зв'язок з композиційним матеріалом для фіксації; щільне краєве прилягання; природний вид облицювання; просте і зручне застосування пастоподібних мас різної консистенції; можливість візуального контролю кольору; для фіксації облицювання не потрібно спеціальну механічну ретенцию у вигляді кульок.

Слайд 32

Застосування в клініці для: вкладок; одинарних коронок передніх зубів; облицювань одинарних коронок бічних зубів з каркасом із скловолоконного матеріалу; облицювань опорних коронок і тіла мостоподібного протеза з каркасом із скловолоконного матеріалу при втраті одного зуба; облицювань металевих каркасів коронок і мостоподібних протезів.

Слайд 33

ДЯКУЮ ЗА УВАГУ.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Хімія