X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Хімічні основи виробництва чавуну і сталі"

Завантажити презентацію

"Хімічні основи виробництва чавуну і сталі"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Підготувала: Учениця 10-Б класу Іщенко Інна Хімічні основи виробництва чавуну і сталі

Слайд 2

Чавун Чавун - стала заліза, в якому масова частка Карбону становить від 2 до 4.8%, а сума масових часток Сульфуру, Фосфору, Силіцію та інших елементів не перевищує 8%. Домішки зумовлюють твердість чавуну і надають йому крихкості. .

Слайд 3

Вихідні речовини. Для добування чавуну використовують залізну руду, кокс і флюси. Залізна руда: Fe2O3 , Fe3O4 , Fe2O3 * nH2O Кокс ( вугілля з 96-98% Карбону); Флюси ( вапняк, доломіт)- речовини що взаємодіють з домішками в руді й золою, з утворенням легкоплавких сполук і видаляють їх з метала.

Слайд 4

Доменний процес Чавун одержують із залізної руди в спеціальних вертикальних печах, які називають доменними печами, або домнами. Доменні печі — це складні споруди з вогнетривкого матеріалу із зовнішньою сталевою обшивкою. Висота сучасних доменних печей сягає 30 м, а внутрішній діаметр — до 6 м. Добова продуктивність потужної домни становить 2000 т чавуну і навіть більше. Доменна піч після її пуску працює безперервно 5—6 років, а інколи навіть і до 10 років

Слайд 5

У верхню частину печі періодично завантажують шихту - суміш руди, коксу і флюсі. Знизу подають нагріте повітря збагачене киснем.

Слайд 6

Етапи доменного процесу 1.Горіння коксу та утворення карбон(ІІ) оксиду 2. Відновлення оксидів Феруму карбон(ІІ)оксидом і коксом. 3. Відновлення домішок в руді за допомогою коксу. Марганець , силіцій і фосфор розчиняються в залізі, та реагують з ним з утворенням силіциду Fe3Si та фосфіду Fe3P . Домішки сполук Сульфуру окиснюються киснем до сірчистого газу , а також перетворюються на сульфіди CaS FeS .

Слайд 7

4. Реакції за участь флюсів. Використовуються для видалення домішок SiO2 з руди щоб ці сполуки не забруднювали залізо. Розплавлені силікати утворюють шлак. Він легший за залізо , тому спливає на поверхню металу, ізолює від повітря, запобігає окисненню. Рідкий чавун стікає в нижню частину домни, звідки його періодично випускають.

Слайд 8

Білий чавун: У білих чавунах весь Карбон перебуває в цементиті. Завдяки цементиту такі чавуни мають білий блискучий злам Машинобудівні чавуни: машинобудівні чавуни відливають за таких умов, що забезпечують повну або часткову графітизацію — виділення графіту. Тому властивості цих чавунів визначаються не тільки структурою металевої основи (ферит, перліт), але й формою, розмірами, кількістю й характером розташування в основі графітних виділень Види Чавуну

Слайд 9

Чавуни з пластинчастим графітом: Графіт під час кристалізації формується у вигляді вигнутих пелюсток, пластинок. Чавуни з кулястим графітом : Чавуни з кулястим графітом порівняно з іншими чавунами мають вищу пластичність, ударну в’язкість й одночасно міцність (за що їх називають високоміцними), що насамперед зумовлено кулястою формою графіту, яка забезпечується сфероїдизуванням.

Слайд 10

Сталь Сталь – це сплав заліза, в якому масова частка Карбону не перевищує 2%, а Фосфору і Сульфуру міститься дуже мало. Завдяки наявності значно меншої кількості домішок, ніж у чавуні, сталь некрихка й придатна до механічної обробки.

Слайд 11

Виробництво сталі Сталь виготовляють із чавуну. Суть цього процесу полягає у видаленні з металу більшої частини домішок – простих речовин ( Карбону, Силіцію) і сполук ( карбіду, сульфіду, фосфіду Феруму) , що роблять його крихким і ламким. Вхідні продукти: Чавун; Залізний брухт; Руда; Вапняк.

Слайд 12

Залежно від способу окиснення вуглецю існують різні способи переробки чавуну на сталь: конверторний, мартенівський електротермічний. В Україні найбільш поширений мартенівський спосіб, за яким одержують понад 80 % світової виробки сталі.

Слайд 13

Конвертерний спосіб У конвертер заливають розплавлений чавун і продувають крізь нього кисень. Відбувається окиснення домішок.

Слайд 14

Бессемерівський спосіб Бессемерівським способом переробляють чавуни, які містять мало фосфору і сірки й багаті на силіцій (не менше 2 %). При продуванні кисню спочатку окиснюється силіцій з виділенням значної кількості тепла. Внаслідок цього початкова температура чавуну приблизно з 1300 °C швидко піднімається до 1500—1600°С. Вигорання 1 % Si обумовлює підвищення температури на 200 °C.

Слайд 15

Мартенівський спосіб Мартенівський спосіб відрізняється від конверторного тим, що випалювання надлишку вуглецю в чавуні відбувається за рахунок не лише кисню повітря, а й кисню оксидів заліза, які додаються у вигляді залізної руди та іржавого залізного брухту.

Слайд 16

Сталь містить менш ніж 1,7 % вуглецю. На відміну від чавуну сталь ковка. За призначенням розрізняють машинобудівну (конструкційну) та інструментальну сталі. Неіржавна сталь стійка проти корозії. Сталь й чавун є найважливішими сплавами сучасної техніки. Обсяги виробництва цих залізовуглецевих сплавів перевищують виробництво всіх інших металів разом узятих більш ніж у десять разів.

Слайд 17

Слайд 18

Дякую за увагу!!!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Хімія