Фаст-фуд
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Акриламід (канцероген) Руйнує ДНК; Викликає хворобу Альцгеймера; У традиційній картоплі “Фрі” його міститься у 100 разів більше норми; Вражає нервову систему; Спричиняє різні генетичні мутації; Сприяє утворенню пухлин у черевній порожнині.
Аскорбінова кислота (Вітамін С) Антиоксидант, стабілізатор кольору харчових продуктів. Зберігає червоні кольори м'ясних продуктів; Запобігає створенню канцерогенних нітрозамінів; Використовується для насичення продуктів вітамінами.
Калій бромат (добавка для поліпшення якості борошна) Використовується для збільшення об’єму хліба і поліпшкння структри м’якиша; Більша частина брооматів швидко розкладається на безпечні форми бромідів; Бромати можуть спровокувати онкологічні захворювання; Їх мізерна кількість, яка міститься в хлібі, також являє незначний ризик; Бромати заборонені у Великій Британії та Південній Африці.
Гідролізований рослинній білок (HVP) Складається із рослинного білка (із соєвих бобів), який руйнується амінокислотними еомпонентами; Покращує смак натуральних продуктів; Містить однозаміщений глутамат натрію, який може викликати неадекватні алергічні реакції.
Глутамат натрію однозаміщений (MSG) Використовується для покращення смаку; Деякі люди дуже чутливі до його вживання у великих дозах; Реакцією може бути головний біль, нудота, слабкість, печія, біль в області шиї та передпліччі, порушення серцевого ритму та ускладнення дихання.
Моно– і дигліцериди (емульгатори) Роблять хліб м'якшим, маргарин твердішим, а карамель менш липкою; Запобігають появі шарування в арахісовому маслі.
Мононітрат тіаміну (вітамін В1) Абсолютно безпечний Міститься у вітамінізованих злакових культурах
Натрій карбокси-метил целюлоза (згущувач і стабілізатор) Утворюється в результаті хімічних реакцій целюлози з похідним оцтової кислоти; Запобігає кристалізації цукру в продуктах; Міститься: у пиві, дієтичних продуктах, морозиві
Нітрит натрію, нітрат натрію (барвник, приправа і консервант) Нітрит натрію є стабілізатором червоного кольору консервованого м'яса і харчової добавки. Без нього хот-доги і бекон були б сірого кольору; Нітрат натрію використовується для сухої консервації м'яса, наприклад, яловичини, тому що він повільніше розкладається на нітрити; Нітрити також уповільнюють ріст бактерій, які викликають ботулізм; Додавання нітритів в продукти може збільшувати вплив нітрозамінів, які є причиною онкологічних захворювань. У наш час виробники додають аскорбінову кислоту в бекон для запобігання утворення нітрозамінів.
Олестра (Олеан) (замінник жиру) Синтетичний жир, який використовється для виготовлення чіпсів; Може викликати діарею, біль спазматичного характеру в шлунку, метеоризм; Знижує засвоєння організмом корисних жиророзчинних α-, β-каротину, ліпкопіну і лютеїну, які надходять з фруктів та овочів.
Полісорбат 60 (емульгатор) Полісорбати 60, 65, 80 діють аналогічно моно- і дигліцеридам і не потрібні людському організму; Вони не дають черствіти хлібобулочним виробам, звертатися кріпному маслі в маринадах; Сприяють розчиненню вершків для кави; Запобігають відокремленню масла у збитих кремах.
Пропілгаллат (Антиоксидант і консервант) Зберігає жир і масло; Може бути причиною онкологічних захворювань у тварин та людей. Міститься у жувальній гумці, м'ясних продуктах і рослинній олії.
Пропіонат кальцію (Консервант) Запобігає утворенню плісняви; Вживання кальцію корисне та безпечне. Міститься у хлібі та випічці
Сіль (натрій хлорид) приправа та консервант Зловживання сіллю збільшує ризик розвитку артеріальної гіпертензії, що у свою чергу є причиною виникнення серцевих приступів та інсультів. Міститься у більшості продуктів.
Стеариллактат кальцію (добавка до тіста) Закріплює тісто для його використання у хлібопекарському обладнанні, що дозволяє виготовляти більші об'єми хліба. Міститься у кремі, тісті для випічки хліба, начинці для пиріжків.
Токоферол (вітамін Е) Антиоксидант Додається для запобігання прогірклості. Міститься у рослинних оліях та подрібнених злаках
Суліфіти (відбілююча та консервуюча речовина) Зберігають колір вказаних продуктів; Запобігають росту бактерій у винах; Руйнують вітамін В1; Можуть слугувати причиною приступу астми.
Фосфати, ортофосфатна кислота (ароматизатор, емульгатор, підкислююча добавка, стабілізатор). Ортофосфатна кислота – це харчова добавка, яка використовується для виготовлення коли; Фосфат кальцію та феруму діють як мінеральні добавки; Алюмінієво-натірієвий фосфат є розпушувачем тіста; Кислий пірофосфат натрію запобігає зміненню кольору картоплі та цукрового сиропу; При надмірному вживанні фосфатів може відбутися дисбаланс у харчуванні.
Трансізомерні жири Під час технологічної обробки олій, як-от: підігрівання, гідрування, знебарвлення та дезодорація – відбуваються зміни у структурі вищих ненасичених карбонових кислот та їх залишків у жирах. А саме: цис-ізомери перетворюються на транс-ізомери. Зміна просторової конфігурації молекул біологічно активних речовин має фатальні наслідки.
Повідомляємо Усі використані матеріали та картинки слугують лише в наукових цілях і не рекламують виробників продукції!
Схожі презентації
Категорії