Прямокутне проеціювання
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Одеський центр професійно-технічної освіти Наочний посібник для вивчення теми: Прямокутне проеціювання Виконавець: викладач вищої категорії Боброва Т.Б.
Прямокутне проеціювання V Вертикальну площину проекцій (V), яка розташована перед глядачем, називають фронтальною. Щоб побудувати проекцію предмета, проведемо через вершиніи і точки отворів предмета проеційні промені, які перпендикулярні площині V
Фронтальна проекція V S 6 По створеній проекції ми можемо судити про два виміру предмета – висоту и ширину. Щоб по такому зображенню можна було судити про форму плоскої деталі, його доповнюють показником товщини (S) деталі
Прямокутне проеціювання V Н X Одна проекція не завжди визначає геометричну форму предмета. В цьому випадку можна побудувати дві прямокутні проекції предмета на дві взаємно перпендикулярні площини проекцій: фронтальну (V) і горизонтальну (Н). Лінія перетину цих площин (Х) називається віссю проекцій.
Прямокутне проеціювання V Н Побудовані проекції виявились розташованими у просторі в різних площинах проекцій (вертикальної і горизонтальної). Щоб побудувати креслення предмета,обидві площини проекцій суміщають в одну площину.
Прямокутне проеціювання V Н W Для того, щоб уявить форму предмета, не завжди бувають достатньо двох проекцій. У цьому випадку до двох відомих вам площин проекцій додається ще одна – вона називається профільною. А утворена на нею проекція – профільною проекцією предмета. Її позначають літерою W
Прямокутне проеціювання Н W V Для отримання креслення предмета площину проекцій W повертають на 900 вправо, а площину проекцій Н на 900 вниз
Прямокутне проеціювання Здобуте таким чином креслення складається з трьох прямокутних проекцій предмета: фронтальної, горизонтальної і профільної. Вісі проекцій і проеційні промені на кресленні не показують.
Вигляд – це зображення повернутої до спостерігача частини предмета. Вигляд спереду Вигляд зліва Вигляд зверху
Прямокутне проеціювання 76 78 18 30 58 60 Ф 30 26 18 На кресленні всі три проекції розміщують у проекційному зв'язку, тобто горизонтальну проекцію – під фронтальною, а профільну – праворуч від неї.
Запитання Для чого здійснюють проеціювання на три площини проекцій? Як розташована у просторі профільна площина проекцій? Як називаються проекції, утворені проеціюванням на три площини проекцій? Як повинні розміщуватися на кресленні одна відносно іншої фронтальна, горизонтальна і профільна проекції? Що означає вираз “проекційний зв’язок”?
Схожі презентації
Категорії