X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Внутрішні води Африки

Завантажити презентацію

Внутрішні води Африки

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Підготувала учениця 7-го класу, ЗОШ № 8 ОХРИМЕНКО ДІАНА

Слайд 2

Зміст Річки НІЛ КОНГО НІГЕР Озера ТАНГАНЬЇКА ЧАД ТАНА Штучні озера Насер на Нілі Кариба на Замбезі Каїнджі на Нігері Спиок літератури ДЯКУЮ ЗА УВАГУ!!!

Слайд 3

Річка Ніл Найдовша річка Африки – Ніл (6671 км). Лише в ХІХ сотлітті стало відомо, що в цієї річки два витоки. Перший – річка Кагера, що впадає на заході в озеро Вікторія. Після впадання в неї кількох приток річка дістає назву Білий Ніл. Другий виток Голубий Ніл – витікає з озера Тана на Ефіопському нагір’ї і відомий своїм непокірливим характером. Впадаючи в море, Ніл утворює дельту, яка за площею дорівнює Кримському півострову і вкрита, як і вся заплава Нілу, родючим мулом.

Слайд 4

Конго – найбільш повноводна річка Африки, що двічі перетинає екватор.

Слайд 5

Нігер – третя за величиною річка Африки. У перекладі з латинської мови – “чорна” бере початок на плоскогір’ї Фута- Джалон, приблизно за 300 км від Атлантичного океану. Але тече не в бік океану, а від ньго прямо в Сахару .

Слайд 6

Танганьїка

Слайд 7

Слайд 8

Реліктове озеро Чад, розташоване в південній частині Сахари. Озеро постійно змінює свої обриси: кількість води в ньому постійно змінюється. У період дощів його площа 26 тис. км, а в посушливий період може зменшуватись до 10 тис. км

Слайд 9

На Ефіопському нагір’ї є озера вулканічного походження. Озеро Тана утворилося шляхом перегородження річки потоками лави.

Слайд 10

На річках Африки створено багато штучних озер. Найвідоміші з них – Насер на Нілі, Кариба на Замбезі, Каїнджі на Нігері.

Слайд 11

Виходи твердих базальтових порід у руслі річки Замбезі утворюють численні пороги та водоспади, серед яких один із найбільш відомих водоспадів світу – Вікторія. Мовою місцевого населення водоспад називається Мозі – оа – Тунья , що означає “Дим , який гримить”

Слайд 12

Серед річок Африки, які належать до басейну Індійського океану, найбільшою є Замбезі.

Слайд 13

Річки та озера Африки використовують для виробництва електроенергії, але вода, яка в Африці є особливою цінністю, використовується і для водопостачання, і для зрошення, і для рибного лову.

Слайд 14

Список використаних джерел 1. Довгань Г.Д. Географія материків і океанів. 7 клас: Розробки уроків.-Харків: Веста: Вид – во “Ранок”,2007. -368 с. 2. http://www.africa.org.ua/data/geo1.htm 3.http://geografica.net.ua/publ/cikavinki/cikavi_ob39ekti_afriki/25

Слайд 15

ДЯКУЮ ЗА УВАГУ!!!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія