X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Азія

Завантажити презентацію

Азія

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Презентація на тему: Азія - колиска світових релігій підготував: Волох Олександр 7-А клас

Слайд 2

Світові Релігії Іслам Буддизм Християнство

Слайд 3

Релігія - особлива форма усвідомлення світу, обумовлена вірою в надприродне, що включає в себе звід моральних норм і типів поведінки, обрядів, культових дій і об'єднання людей в організації (церква, релігійну громаду). Інші визначення релігії: одна з форм суспільної свідомості; сукупність духовних уявлень, що грунтуються на вірі в надприродні сили та істоти (богів, духів), які є предметом поклоніння. організоване поклоніння вищим силам. Релігія не тільки представляє собою віру в існування вищих сил, але встановлює особливі відносини до цих сил: вона є, отже, відома діяльність волі, спрямована до цих сил. Релігійна система подання світу (світогляд) спирається на віру або містичний досвід і пов'язана зі ставленням до непізнаваним і нематеріальних сутностей. Особливу важливість для релігії представляють такі поняття, як добро і зло, моральність, мета і сенс життя і т. д.

Слайд 4

Іслам Іслам (араб. الإسلام англ. Islam) - монотеїстична (авраамическая) світова релігія. Слово «іслам» має кілька значень, буквально перекладається як «мир». Інше значення цього слова - «переказ себе Аллаху» («покірність Богу»). У шаріатською термінології іслам - це повне, абсолютне єдинобожжя, підпорядкування Аллаху, Його наказам і заборонам, відсторонення від багатобожжя (ширк). Людей, які підкорилися Аллаху, в ісламі називають мусульманами. З точки зору Корану, іслам - єдина вірна релігія людства, її послідовниками були всі пророки. У остаточному вигляді іслам був представлений в проповідях пророка Мухаммеда, що отримав відомості про нову релігію у вигляді Корану. З точки зору ісламу, послідовники давніх пророків відійшли від початкового шляху, який був зазначений їм Богом, a священні тексти древніх книг поступово спотворювалися. Кожен раз для оновлення істинної віри (ісламу) Господь відправляв до різних народів своїх посланців, у тому числі Авраама, Мойсея, Ісуса. Останнім посланником у середовищі пророків є Мухаммад, що приніс людству іслам в очищеному і первозданному вигляді.

Слайд 5

Буддизм Буддизм (санскр. ब द ध धर म, buddha dharma?; Впали ब द ध धम म, buddha dhamma, «Вчення Просвітленого») - релігійно-філософське вчення (дхарма) про духовне пробудження (бодхі), що виникло біля VI століття до н. е.. у південній Азії. Засновником вчення був Сіддхартха Гаутама. Основне число його послідовників буддизму живе в країнах Південної, Південно-Східної і Східної Азії: Шрі-Ланці, Індії, Непалі, Бутані, Китаї (а також китайське населення Сінгапуру і Малайзії), Монголії, Кореї, В'єтнамі, Японії, Камбоджі, М'янмі, Таїланді, Лаосі. У Росії буддизм традиційно сповідують жителі Бурятії, Калмикії, Туви, а в останні роки буддійські общини виникли у Москві, Санкт-Петербурзі та інших великих містах Росії

Слайд 6

Християнство Християнство (від грец. Χριστός - «помазаник», «месія») - світова релігія, заснована на житті і вченні Ісуса Христа, описаних у Новому Заповіті. Християни вірять, що Ісус з Назарету це Месія, Син Божий, Бог, що став людиною, і Спаситель людства. Християнство - найбільша світова релігія по чисельності прихильників, яких близько 2,1 млрд і за географічною поширеністю - майже в кожній країні світу є хоча б одна християнська громада. Християнство виникло в I столітті в Палестині, яка перебувала на той момент під владою Римської імперії, спочатку в середовищі євреїв, але вже в перші десятиліття свого існування набуло поширення і в інших провінціях і серед інших етнічних груп. У 301 році Велика Вірменія стала першою країною, яка прийняла християнство як державну релігію , що пов'язано з іменами святого Григорія Просвітителя і вірменського царя Трдата III Великого.

Слайд 7

За даними на 2009 рік більше 63% віруючих людей на Землі є прихильниками однієї з авраамічних релігій. 39% з числа віруючих - християни, 13% - мусульмани, 11% - іудеї. 10% жителів планети сповідають індуїзм, 6% - буддисти, 6% сповідують традиційні китайські релігії, 0,37% - сикхи, 7% - прихильники інших вірувань.

Слайд 8

Критика релігії Критика релігії має довгу історію, починаючи з першого сторіччя до н. е.. в Стародавньому Римі і «Про природу речей» Тита Лукреція Кара і продовжуючи до теперішнього часу з приходом Нового атеїзму, представленого такими авторами, як Сем Харріс, Деніель Деннет, Річард Докінс і Крістофер Хітченс. Релігія, як стверджують критики, застаріла, згубна для особистості (наприклад, промивання мізків дітей, лікування навіюванням, обрізання), згубна для суспільства (наприклад, священні війни, тероризм, марнотратне розподіл ресурсів), перешкоджає прогресу науки і заохочує аморальні вчинки (наприклад, криваві жертвоприношення і женоненависництво) Деякі критики релігії стверджують, що теїстичні релігії та їх священні книги не богонатхненні, а насправді сфабриковані не святими людськими особистостями, створені, щоб дозволити соціальні, біологічні та політичні проблеми. Деякі критики релігії порівнюють позитивні аспекти релігійних вірувань (душевне розраду, організація суспільства, заохочення цнотливості) з їх негативним сторонами. Основна критика багатьох релігій спрямована на те, що вони вимагають віри в нераціональне, ненаукове або безрозсудне. Ця критика спирається на кілька аспектів, таких як: Релігії часто постулюють факти, що суперечать науковим доказам (наприклад, еволюція, походження всесвіту, чудеса); Релігії часто вимагають неосмисленого поведінки (наприклад, старозавітну заборону на носіння одягу зі змішаного матеріалу або покарання за провину батьків); Релігії та їх священні книги часто містять суперечливі факти та історії (наприклад, різниця між чотирма Євангеліями Нового Заповіту); Деякі релігійні аспекти невиразні від казок або забобонів (таких як астрологія або Санта-Клаус)

Слайд 9

Атеїзм Серед певної частини людей (в основному віруючих) поширене переконання, що, незважаючи на протиставлення атеїзму релігії, сильний атеїзм є лише одним з різновидів релігії. Багато атеїстів у свою чергу вважають, що це викликано нерозумінням термінів «релігія» і «релігійна віра», а також бажанням образити атеїстів. Відповідно до цієї точки зору, «атеїсти не вірять в Бога, отже, вони вірять у відсутність Бога ».Атеїсти пародіюють таку логіку фразою« некурящий не курить тютюн, отже, він курить відсутність тютюну ». Близькою до цієї точки зору є переконання, що атеїзм можна вважати різновидом релігії в тих випадках, коли атеїст в своїх поглядах спирається на упередження («мене вчили, що Бога немає»), а не приходить до заперечення релігії, спираючись на логіку і факти. Багато спроб визначити атеїзм як релігію зводяться до тези «Релігія - віра в Бога, атеїзм - віра в Його відсутність. Атеїсти вбачають необгрунтованість такого висловлювання в невірній логічної посилці: в неявному вигляді постулюється існування лише однієї форми світогляду - віри, і тим самим заперечується можливість досвідченого, наукового пізнання навколишнього світу. Віруючими вбачаються ознаки релігійності в матеріалізмі деяких атеїстів, що виражається, наприклад, в оголошенні матерії вічної, нескінченною, розумної (здатної самостійно породити життя і розумні істоти - людей).

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія